Ltc - Asic, Fpga

Aktualizace - zde je seznam výrobců ASIC, který zdá se žije:
https://litecointalk.org/index.php/topic,6506.msg50447/topicseen.html%20-%20msg50447

Pokud vím, nikdo netvrdí že to nejde, jen že je to podstatně složitější. Vzhledem k tomu co se v poslední době děje s cenou LTC jsem si jistej, že po světě (a hlavně v číně) už jsou týmy, které na tom dělají dnem i nocí.

Nestudoval jsem ten algoritmus podobně, ale podle toho co vím, je tam rozhodující nikoliv efektivita provádění výpočtu, ale rychlost práce s pamětí (výpočty jsou relativně snadné, ale nad obrovským množstvím dat).

Tady už trochu vařím z vody a musel bych se v tom chvíli vrtat abych to ověřil, ale pokoušet se to rozjet na něčem “universálním” nemá smysl - výkon bude slabej. Ty potřebuješ najít někoho, kdo zvládne to univerzální FPGA zasadit do custom desky, k tomu přidat řadič, co nejrychlejší paměť a potom to přesvědšit, aby to komunikovalo jak má.

Rozhodně tě nechci odrazovat, naopak bych se na tom rád podílel, jen si zatím nejsem jistej, jestli si uvědomuješ velikost sousta, který si chceš ukousnout :wink:

Bylo by prima, kdyby někdo vymyslel, jak přidat paměť k modulům Lancelot.
Pár jich mám v šuplíku, docela by se hodilo mít pro ně další reálné využití. :slight_smile:
Jelikož jsem pro každou špatnost, nabízím se jako tester a kecálista. :slight_smile:
Jsem z OV.

Díky za odpověď. Moc jsem toho na uvod nenapsal nebylo moc času.
nicméně je to asi tak jak píšeš ale mnohdy se najdou překvapivě jednoduchá řešení. cena uvedeného řešení by se mohla v číně pohybovat kolem 8000 dolarů což s dopravou a clem udělá skoro 12t. desky s pamětí jsou drahé ale viděl jsem že již připravují více ASICové desky s pamětí pro zvýšení efektivity a tedy rozpuštění ceny paměti. já jsem prostě přesvědčen o tom že to udělat jde a proto hledám odborníky třeba i studenty. u několika projektů se mi potvrdilo, že nemá cenu něco vrzat sám a jde to mnohem rychleji v malém týmu. teď bych akutně uvítal někoho se znalostí platformy Altery. Bude i nutný zásah do kodu a změna algoritmu. jirka

A co toto:
http://www.enterpoint.co.uk/shop/en/98-merrick-3.html

Cena zrovna lidova neni, ale vykon by mohl byt dobry a urcite by to slo instalovat do normalniho PC.

Ale jak to rozbehnout???

Bohužel, píšou, že:
This product is no longer in stock :frowning:
Samozřejmě, cokoli do PC by bylo fajn, protože lze používat RAM …
Ale zůstává ta nepodstatná otázka, čím to řídit a obsluhovat? …

Cena je fakt vysoká. Altery se dají pořídit už do 4000 D. Jako kartu do PC bych to viděl také ale myslím že využívání PC RAM nebude to pravé ořechové ale mohu se mýlit. Kdyby ta čína nebyla tak daleko :-). Některé věci se fakt blbě řeší.

rozhodně použití levné RAM PC (samozřejmě patřičně dimenzované) bude určitě vždy jednodušší u interní komponenty než u externích zařízení, kde úzkým hrdlem bude např. USB.
Taková mašinka se 4 podobnými kartami, RAM 32GB, by mohla dávat docela rozumné výsledky. :slight_smile:
Ale než do výprodejové řady starých karet bych radši šel do relativně nových karet.
Rozumné by ale bylo, kdyby to byly pouze výpočetní moduly, paměť by se brala z PC.
Nebo … pokud by paměť byla konfigurovatelná třeba dodatečně, přídáním běžných modulů přímo na kartu, v což příliš nedoufám.

Karty se sloty pro RAM jsem již také viděl. RAM v PC by pak bylo asi lepší řešení, protože by jí mohlo být více (pokud ji využije deska).

Videl jsem na youtube video, kde tahle karta fungovala pro prehrani normalniho videa ve 3D. Tak by to asi melo fungovat jako “lepsi” GK. Koupit to bez potvrzeni se mi moc nechce. Jinak to bude urcite spolupracovat s RAM normalne na desce. Pohledam to video a poslu.

Asi máš na mysli toto.
http://www.terasic.com.tw/cgi-bin/page/archive.pl?Language=English&No=526

po sečteni nákladů tě to vyjde na 12 tis.
při výkonu 20M, této ceně a difficult 10% nárůstu se ti karta začne prodělávat po 250 dnech. nevím jestli ti co zamýšlejí dělat RIGy dělají propočty se správným difficult (odhaduji tak 10%). myslím že se bezhlavě zapojují další stroje kvůli ceně.situace je podobná jako u BTC. Oni sice odpodnou ale ke konci roku už budou první ASIC LTC a ty to potáhnou dále výše no a v pulce roku další firma takže o GPU už bych neuvažoval. tady u tohoto mi vadí cena no a jak říkáš zkoušet můžeš ale ne s 12Tis. takže jedině to koupit formou podílů nebo dělat své. třeba se ale mýlím

Me ta navratnost vychazi 30-40 dnu. pocitam jenom tu kartu protoze to je nejvetsi kus, ostatni je minimum - max 600$. A to pocitam LTC k dnesku cca 350$ za den. Jsou tam coiny, ktery davaji i 1000$. Pro stejny vykon cca 20Mh/s s R9 290 jich bude potreba min 20, mozna 25 - pri cene 500$ za kus jsme +/- na stejne cene se spotrebou 7,5 kw. Mam ale obavu, jak to rozbehnout, kdyz uz to pujde, tak se to za pul az 3/4 roku muze klidne vyhodit - bude to mit vydelano cca 100k.

ta karta by se měla dát koupit i v Polsku, ve Varšavě, cca 440km ode mně :slight_smile:
kdybych věděl, že se to dá použít, zajel bych pro to :slight_smile:
odkud máš info o výkonu pro BTC, LTC ? …

a co teda potom
http://www.terasic.com.tw/cgi-bin/page/archive.pl?Language=English&CategoryNo=158&No=733
teoreticky 2x tolik výkonu :slight_smile:

Toto ma pomerne dobrou vypovidaci hodnotu:
http://www.coinwarz.com/cryptocurrency

Ta dvojita, to uz zavani prumyslovym tezenim. Konec koncu, proc ne!
Ja mel puvodne v umyslu koupit ASIC Cointerru, ale porad odsouvaji dodavky - bud to nemaji, nebo tezi sami a predplatitele tahaji za nos. Do predobjednavky nepujdu, ale pokud se to necha koupit a odnest pak to stoji za uvahu. Ale rozchodit to, tak to bude orech.

Predpokladam, ze ta cisla u jmen evokuji rok prichodu na svet???

sakra, já věděl, že se nemám plést mezi mladé kluky :slight_smile:
nebo že by to u tebe bylo podobně? …

pokud bych věděl, že se to dá rozchodit … jedu pro to …
škoda, že je pátek… psal jsem jim, ale reakce bude až v týdnu … :frowning:
odkud máš nějaké info o výkonu pro BTC, LTC?
někde jsem zahlíd 20Mhash/s. Snad pro LTC? to by byla bomba!
Kolik to pak dává pro BTC? 20Ghash/s? :slight_smile:

Hádáš, nebo někde někdo něco píše?
Mám to k nim jenom 440km, to je … poři té ceně …
jak říká kamoš, to dojdu pěšky, co nedojdu, to dohodím kamenem a co nedohodím, do dočurám … :slight_smile:
(napsal bych, jak to říká doopravdy, ale ještě není 22:00) :slight_smile:

ta čísla u jmen - u mě jo :slight_smile: kluci.
ta koupě v polsku mi utekla. vyborně. mám to taky kousek. jsem rovněž z ostravy. nicméně pořád není zaručeno, že to vůbec bude chodit. test byl sice venku proveden ale nevíme jak. u těch výpočtů je potřeba být opatrný a dát tam tak 10% na vzrůst difficult což se nedělá a pak se ti vše zapalatí kolem 30 dnů, což je cesta do pekel. viz poslední 2 vzrůsty a třetí se rýsuje taky podobně.
tohle je dobré na propočty i složitost:
http://bitcoinwisdom.com/litecoin/calculator
do investice bych klidně šel. že bych tady vypsal podíly po 1000D?

Když bude jistota, že to pojede a najdu nějaké ověřené info o výkonech …
šel bych do toho i sám. :slight_smile:
Ono sice 20GHash/s pro BTC není za ty prachy nic moc, ale 20Mhash/s pro LTC je to o něčem jiném. :slight_smile: