Ltc - Asic, Fpga

zajímá mě pouze LTC. měl jsem zájem koupit 2 THs v cloudu na BTC ale sešlo z toho a ten difficult je smrtící. Takže vše co píšu je jen o scrypt. Není to ověřené samozřejmě což je právě ukol. Protože sice programuji ale něco jiného, tak hledám borce, co k tomuto mají blíže. koupit desku a pak zkoušet co to umí to je na … Krom toho co jsem nastudoval tak to není vzít cgminer a jedem, ale bude potřeba upravit trošku i algorytmus. Taky teplota může být problém ta deska co o ní mluvíme třeba na takovou teplotu (trvale) není stavěná muselo by se to asi jinak chladit. Optimální velikost paměti aj. Rozhodil jsem sítě mezi lidi co k tomu mají blízko tak uvidím jestli někoho seženu. jinak je třeba krotit optimismus, koukat na difficult a zahrnout jej do výpočtů. vi muj odkaz a nenechte tam 0 u difficult.

Fakt tu není nikdo od FPGA ?

Tak, jak na to koukam, mame vsichni mladi v p…i a do duchodu daleko.

Pokud se tyka diff. tak to pokryje narust ceny = alespon to tak zatim je (u BTC taky). V srpnu to na BTC davalo 300 - 400$, dnes 1000 - 1200$.

Pokud jsem koukal na ty karty, tak jsou to vsechno profi, nebo prumyslova reseni=takze vydrz by mohla byt dobra. Ja budu k pouziti tak kolem poloviny ledna a z Olomouce do Ostravy do klidne i dobehnu (dojedu). Jeste k tomu Polsku - kdyby to slo za kauci pujcit??? Pokud se tyka efektivity min. 20 NH/s pri spotrebe cca 300 W namisto 7,5 KW stoji to rozhodne za uvahu a snahu. Ta situace je stejna jako byla u BTC - tezba LTC pomoci GK zatim jde (diky AMD a R9) ale brzy bude potreba pouzit neco efektivnejsiho a to je FPGA karta. Kdo je bude mit ma konkurencni vyhodu. ASIC minery jsou to same. A nebo ty penize dat do R9 tek, postavit rig, zajit na CEZ pro dobry tarif a pouzit osvedcene reseni.

Ano Dunde tak nějak to bude s tím mládím. :slight_smile:
jinak souhlas situace se láme a drží se díky R9 ovšem myslím nedlouho diky diff a zájmu zapojit další R9 uvidíme. Jinak místa dost tarif taky ale chuť jít do R9 už nemám. Ty umíš s FPGA ? Jinak jsem se dočetl, že kdybychom tu desku udělali tak bychom se asi mohli dostat na cenu karty s GPU, cožby bylo zajímavější ale to až …
PS. Ten kurz mě dnes trošku překvapil ale to půjde.

Jenže vývoj není za 2 dny :frowning:
a pouze s pájkou a multimetrem to taky neuděláš …
aby se vyplatila výroba desek, nemá smysl dělat serii menší než cca 10 ks.
Osazení nebude zadarmo… čipy po jednom taky docela problém …
a počítat se ztrátou minimálně 2 čipů a desek při testování… je taky potřeba …

BTW, co to melete o mládí? :slight_smile:
podle všeho budeme mladí a schopní práce … no minimálně ještě 25 let :slight_smile:

Nevim, jestli schopni prace, ale delat budeme muset minimalne do 70ti.
Abychom vedeli jak to kdo mysli, ja jsem ochoten do toho investovat cca 7 - 8k$. V druhe polovine ledna min. 1/2.
PS. Rano, kdyz jsem videl kurzy, tak me malem trefilo - uz se to trochu rovna. Bank of America to podrzela.

a vyvoj stojí prachy jasně.
Pajku bych nevtahoval beru jen když si hraju s Arduinem.
Malých firem se ale najde i u nás dost na sestavení (za peníze v praze dům …). Myslím že by to vyrobil i Terasic kdybys vzal aspoň 100ks. :-).
PS. Mi teď kurz ubral tak 2 roky doufám, že zas omládnu:-)

myslím to velmi vážně Dundee. Investice v podobném řádu dle potřeby, prostor, elektřina aj.

Chlapi, mrknete (asi to bude na dlouho) na tohle. V te brozure - na tech strankach by melo byt vsechno o podstate chipu STRATIX ktery karty pouzivaji.

http://www.altera.com/devices/fpga/stratix-fpgas/stratix10/stx10-index.jsp

Popripade tady:
http://www.xilinx.com/

Ja se tim pomalu prokousavam, vzhledem k tomu, ze jsem strojar, tak nektere veci jdou mimo me. A ta anglictina je taky zaber.

Asi by to chtelo mladeho nadseneho studenta matfyzu.

Jsem schopen zajistit stroj, ve kterém by to jelo, umístění a elektřinu.
Pokud bude jisté, že to pojede, investice v řádu 10000$ (nutno počítat s DPH, nedejbože CLO) by neměla být zásadním a nepřekonatelným problémem.
V podstatě, pokud bude zajištěna funkčnost řešení, šel bych do toho i sám.

Pokud bychom se skládali, pak by jel miner na jeden wallet a podle podílu by se pravidelně rozesílaly LTC na wallety jednotlivých účastníků. Jelikož by se tak dělo ručně, asi nebude optimální denní výplata, spíše týdenní.
Samozřejmě, přiměřený bakšiš v % pro provozovatele je asi spravedlivě požadovatelný.:slight_smile: (Elektřina, konektivita, oprašování… ) :slight_smile:

Ale to jsou úvahy trošku předčasné, nerad porcuju divočáka, co ještě běhá někde po lese. :slight_smile:

výkonnostní porovnání nemohu najít ale firmy jsou zvoleny asi dobře mají zřejmě nejvýkonnější FPGA. Xilinx může počet prvků dohánět větší pamětí a rychlejší sběrnicí ale to jsou jen domněnky. Ovšem deska za 999 $ s podporou RAM PC je zajímavá cena.

kterou desku jsi měl na mysli? …

A navic maji zastoupeni v Praze.

http://www.xilinx.com/company/contact/auth-disti-table.htm#czechrepublic

já se kouk jen rychle na http://www.xilinx.com/products/boards-and-kits/EK-A7-AC701-G.htm ale ted koukam že to je sice DDR3 ale na jeho slotu jestli se nepletu. je potřeba porovnat výkonnost altery a Xilinx. myslím že Altera je na tom teď lépe a chystá desku s více FPGA a jednou pamětí. aspoň jsem to někde zahlédl. navrhuji orientaci na jednu firmu a rodinu produktů.

ale toto by to už mohlo umět http://www.xilinx.com/products/boards-and-kits/DK-K7-CONN-G.htm ale asi to má slabší procesor a cenu 2895.

Trochu jsem to tu probehnul a chip Altera, nebo Xilinx je asi jediny mozny.
Na jinem foru byl tento odkaz:
http://www.asicentrum.cz/get_file.php?filename=./admin/doc/VYV-precisionRTL-1002.pdf&id=43&type=media&lan=cz

Jak jste to chlapi mysleli s vyrobou desky??? Skromny kapital bychom dali dohromady. Kdo to udela???

Podle me hole cipy budou max 100$ ostatni nedokazu odhadnout.

vy verite,ze ta STRATIX 5 karta dava 20MH/s pre scrypt?..pochybujem

bohužel, staré PM tady nějak nefungují, GRRRR!
takže info, které bylo v nich, je v bruseli :frowning:
ale výroba desky cca 4 vrstvy, by mohla stát cca 4000-5000, při vyšším počtu samo klesá cena… protože se rozpustí náklady na matrice apod… Dalo by se dostat řádově na 700-1000,- za desku s plošnými spoji. Je tam hodně SMD součástek, takže ruční osazování nehrozí …
Přesnější info by mohl mít Ramirez, se kterým jsme špekulovali nad Lancelotama made in Czecho domo robo :slight_smile:
Osobně se domnívám, že pokud bychom se nedostali alespoň na 30-50ks desek, nemá význam se tím bůbec zabývat :frowning:
Někde jsem našel něco o Kintexu… :

the best chip is kintex-7.
vivado evalute result:
XC7K420T run 400Kh/s @25Watt
XC7K480T run 440KH/s @30Watt
the most powerful fpga is XC7VX1140T,900KH/s@60watt

Z nás, kdo tady o tom dřistáme, ta asi dokupy nedáme nikdo :frowning:
Ale kdyby někdo uměl sehnat hotové moduly za dobrou cenu … :slight_smile:
Otázkou je ale SW. Pokud by se to umělo tvářit jako VGA s podporou OpenCL, asi by to šlo. …

pochybovat je lidské …
proto sháníme relevantní informace …
už jsem psal na Terasic … snad se ozvou :slight_smile:
psal jsem i tomu maníkovi z videa …

FIDO: karta je plne podporovana PCIE-E+openCL podporuje,takze nechapem preco pisete o nejakej doske…ci nie je vhodna pre klasicke MOBO?