Více walletů na jednom stroji

Mě spíš trápí zde někde popisovaný problém s více wallety na jednom stroji. Jsem schopen dát jeden stroj jen a pouze na wallety, ale rád bych na něm jel jak BTC, tak LTC wallet, případně třeba 2-3 další, podle potřeby. Pokud je stroj po HW stránce v pořádku, mělo by stačit pouze pravidelně zálohovat soubory wallet.dat jednotlivých klientů, ne? Přece nebudu stavět super stroj, na kterém pak pojede tolik virtuálů, kolik je peněženek… I když pravda, každému stačí cca 1GB RAM. Snad i méně.

Cau,

Podle me ten problem zde nekde popisovany (ze vice walletu na jednom stroji je problem) je irelevantni …
V principu ma kazdy wallet svuj adresar jak s instalaci, tak s daty … a stejne tak samotne “zmizeni minci z penezenky” mi prijde jako nesmysl … v penezence zadne mince nejsou … !!
Penezenka je pouze uloziste privatniho klice pro pristup k tvym mincim a transakcim … to by je proste nekdo musel vybrat nebo prevest v ramci cele site … mizeni minci z penezenky mi prijde jako nesmysl …

Pokud se pletu, tak mi ten pripadny “problem” nekdo vysvetlete v cem by mel tkvet …

dam ti dobrou radu kamo :slight_smile:
postav si stroj s linuxem, udelej si x useru a pod kazdym userem si rozjed v jeho /home adresari jinou penezenku a ses v pikach :smiley:
pak ti staci zalohovat jejich wallet.dat

Nezkousel jsem to, tak nevim, ale co mne napada, je, ze bitcoind ma data v %userprofile%\AppData\Roaming\Bitcoin</i>, takze pod jednim userem toho rozbehnout vic muze byt problem … mozna se to da poladit nejak pres registry nebo parametry bitcoind, ale bliz jsem to nestudoval …

ale mě netrápí více wallets pro BTC na stroji.
spíše chci mít na stejném stroji wallet jak pro BTC, tak pro LTC, ABC, EFG, … :slight_smile:
Kdybych třeba chtěl mít 5 různých cryptoměn, chci pro každou z nich vlastní wallet, ale všechny na jednom stroji.

v tom pripade by nemel byt problem, kazda mena si to hodi do sveho adresare (tedy pokud ti to utahne hw … cely blockchain v pameti atd.)

takže on by měl být schopen mít celý blockchain v RAM?
do teď jsem si naivně myslel, že stačí mít data blockchainu na disku a v paměti jen jakýsi index …
s takovou za rok, za dva bude na světě jen pár strojů, které budou mít tolik RAM …
teď má blockchain se vším všudy cca 30GB …

asi budu muset nastudovat wallety co nestahujou celý blockchain k sobě…
ale není jejich provoz méně spolehlivý?..

Řešíš to moc teoreticky. Nenapsal jsi proč to vůbec řešíš… Jaký to má mít smysl. Prostě sis vymyslel, že chceš mít na jednom stroji x blockchainů jen tak z plezíru a teď nad tím teoretizuješ.

To že provoz fullnode je náročný ví každý. Proto ho potřebuje jen minimum aplikací. Bez fullnode jsi závislý na externích službách ať již s ověřováním zůstatku tak s broadcastem převodů. To ale běžnému uživateli bohatě stačí. Jsi běžný uživatel nebo na co to chceš?

Možná by neškodilo abysis to vyzkoušel prakticky bez teoretizování pak bys zjistil, že to pochopitelně jde, ale je to náročné.

carlosi, možná, kdybys sledoval myšlenku v otázce, třeba bys pochopil, na co se lidi ptají
a nemusel bys reagovat tak povýšenecky.

Když neumíš odpovědět, nereaguj.
Co kdybys třeba řekl, jak ty řešíš správu peněženek pro více měn?
Když ono reagovat smysluplně je jaksi… nevím … náročné?

Asi tě nenapadlo, že není úplně nejlepší být závislý na něčem venku, pokud to jde, radši si to zajistím sám.
Zvláště poté, co se nejedna peněženka na netu stala obětí …
Ano, uvědomuji si, že light klient není to samé jako online wallet… :slight_smile:
(kdybys náhodou se chtěl zrovna do tohoto opřít) :slight_smile:

Co to znamená správa peněženek pro více měn?

Správa je jiná pro využití v aplikacích/serverech a využití běžné.

S obecnými otázkami nemůžeš dostat konkrétní odpovědi.

OK, tak tedy :
mám v úmyslu se angažovat v cca 4 cryptoměnách
rád bych, pokud je to technicky a finančně možné, měl všechny měny ve walletu, který nebude ohrožován hackem nějakého serveru, nas kterém by wallet byl uložen, ztrátě dat se hodlám bránit zálohováním a virovou čistotou stroje. :slight_smile:
jelikož nevím o aplikaci, která by takto umožňovala spravovat více měn najednou, mám za to, že je nutno mít pro každou měnu vlastního klienta pro správu právě toho jednoho walletu pro každou měnu

pomohlo by mi, kdyby v odpovědi bylo, jestli skutečně celý blockchain pro danou měnu musí být ve chvíli, kdy jede klient, v RAM počítače (tedy např. pro BTC RAM musí být cca 32 respektive spíše 64GiB)
nebo stačí mít pouze dost místa na disku, aby se blockchain dal procházet jen přístupem na disk s pomocí nějakých indexů, které by byly načteny v RAM řádově např. 8-16GiB

Jelikož nemám potřebu nonstop chodu klienta, stačí jen, když pojede v době, kdy budu s měnou pracovat … měla by stačit konfigurace pro nejnáročnějšího klienta pro chod všech, neboť v jednu chvíli pojede jen jeden z nich…
Samozřejmě, pokud bych chtěl bloky těžit sám, nikoli v poolu musí klient jet jako server a tedy nonstop. Nad tím mohu uvažovat až ve chvíli, kdy budu mít k dispozici takový výkon v minerech, abych mohl očekávat nalezení bloku v historicky krátké době. Tedy řádově 10-20x větší, než jakým disponuji.

Ano, uvědomuji si, že pro chod sítě je lepší, když nody jedou stabilně nonstop, i proto mě zajímá HW náročnost.

A od tebe, Carlosi bych právě čekal fundovanou informaci.

Klienta pro více měn jsem viděl: http://ufasoft.com/coin/

Ale zatím jsem ho moc nepoužíval.

Vidis fido, ja jsem neco placl, ani jsem nad tim moc nepremyslel. A je z toho takovej flame .) Jedna se o ten blockchain v pameti. Pokud si ale spravne vybavuju, pooly cely blockchain v pameti drzi kvuli rychlosti pristupu. Ale to je fuck. Asi fakt nejlepsi bude si to zkusit. Pust bitcoind, klidne pod win, a podivej se, kolik si vezme pameti. Klidne zkus i klienta na terracoin, je to bitcoind v bledemodrym … a zkus to.

ty stránky ale moc důvěry nebudí… :frowning:

Celý blockchain v paměti být nemusí, klient (BTC, LTC) má po synchronizaci na mém počítači naalokováno cca 150 - 200 MB RAM. Nejlepší je to samozřejmě vyzkoušet…

to jsem přesně potřeboval potvrdit, protože na mém PC taky bitcoin-qt alokuje nějakých max 200MiB. Je pravda, že disk jede skoro furt, takže tam probíhá neustále zápis transakcí. Přitom ale zůstává pořád volná paměť, takže to není kvůli swapování…

No nevim, kde by mel byt problem, bezne provozuji BTC, LTC, FTC penezenku na 1 stroji pod 1 uctem a vse funguje. Je sice pravda, ze pri restartu je cca 5 min PC obtizne pouzitelne (stahuje chybejici bloky), ale potom normalka v pohode.

takže jedeš “plné” klienty, s blockchainem na disku?
A které konkrétně?
Mne od multicoinového klienta od ufasoftu odrazuje nefunkčnost stránek a vůbec, je to tam takové moc … no divné. :frowning:

Na BTC mám Bitcoin-Qt, na LTC mám Litecoin-Qt.
Chci mít jeden stroj jen a pouze na wallety, tak bych měl rád vše pohromadě.
S načítáním bloků po startu počítám, nevadí mi.
Jde mi hlavně o funkčnost a spolehlivost. A to by myslím, standardní klienti měli splňovat.

jj, klasika Qt od všech uvedenych men…

Fido, poslechni me a zkus se trosku zkamaradit s linuxem, je to jinej svet … svet stability a relativniho bezpeci .)