Valutomat.cz

Znate tuto p2p smenarnu? Je to relativni novinka a hledam nekoho kdo je regly a ma zkusenosti…
Diky…

Ceny jestli dobre chapu se urcuji stejne jako drive tady na bitcashi… Ovsem nevim jak je to tam s lhutami plneni … Take vidim problem v ruznych bankach protoze poslat USD napriklad z Ceske sporitelny do Fio muze taky znamenat 1000 kc na poplatcich protoze platba pujde treba pres Francii… :slight_smile:

Už jsem měl v plánu taky založit toto vlákno:)

Používám to asi týden na převody eur na czk a luxus. Jelikož mám účty czk i eur ve fio a oni taky tak když dám konkurenceschopný kurz, můžu to mít vyřešené do půl hodiny:D

Funguje to tak, že pošleš ze svého účtu peníze k nim do systému. Ideální je použít stejnou banku jakou mají v těch partnerských bankách.

Poté klasicky jak na burze vystavíš příkaz (pro spekulaci) nebo si vybereš z protinabídek a máš to hned. Pak si jen převedeš peníze zpátky k sobě…

Neposílají si to lidi mezi sebou. Valutomat funguje jako důvěryhodný prostředník který má všechny prostředky u sebe.

Řešíš tedy jen kompatibilní banku s valutomatem.

Jinak příklad mých směn. V průměru jsem prodával eur za kurz vyšší než čnb či aktuální forex střed cca +0.02-0.04 Kč.

Je tam víceméně převis poptávky nad nabídkou… Eur se minulý týden drželo kolem 27.1 a já tam prodával za 27.14.

V opačném směru by to tak výhodné nebylo. Pro mě je to přesně ta služba jaká mi chyběla. Už tam mám i plnou identifikaci a odstraněné limity. Výborný je i online chat kde ti zodpoví případné dotazy. Support celkově je fajn, vyměnil jsem si s nimi pár mailů.

Systém je velmi jednoduchý a intuitivní.

Plnění je instantní, jelikož vše je u nich. Záleží jen na tobě jestli chceš spekulovat nebo se spokojíš s nabízeným kurzem protistrany a uzavřeš obchod hned. Fio-fio je to cca 5 minut směrem k nim i od nich…:slight_smile:

Přes Francii to nepůjde to můžeš být klidný. Funguje to totiž jako tuzemská platba… Takže v rámci stejné banky většinou žádné poplatky. Nefunguje to se zahraničím, takže musí být cizoměnový účet v české bance only…

A lze tím efektivně řešit to když je czk a cizoměnový účet u různých bank. Stačí jen když takovou banku má i valutomat.

Jasny, pak je to o tom mit ucet ve stejne bance jako Valutomat (coz je jen ta sestice “partnerskych bank”)… U zbytku pisou ze se na poplatky mas informovat v bance :slight_smile: a tam to pujde prave pres tu Francii … hehe

Dal tam pisou ze i u partnerskych bank transakce nad 2000 EUR muze trvat 24 hodin… Duvod mi tedy tez neni jasny… z devizovky mam penize v libovolne vysi do hodiny dvou na uctu.

Oni oddělují své peníze od peněz klientů. Takže když si tam pošleš eura ze spořky a vybereš je do mbank, ale protistrana má czk ve spořce tak valutomat hold musí ty peníze přeposlat do banky ze které je chceš poslat…

Chápu to tak jako že když v bance ze které to chceš poslat není dostatek prostředků, může to trvat den (může=nemusí). Říkali mi, že ověření identity trvá do dvou dnů a bylo to za dvě hodiny…

Je mi jasné, že v Praze je více možností jak směnit bezhotovostně přes směnárny a další instituce (tam kde bydlím moc možnosti nejsou). Zatím se mi ale nepodařilo najít žádnou, která by dala schopný kurz na menší částky.

Kde tedy nejrychleji směnit 1-4k EUR za střed? Můžeš něco doporučit?

Nejde ani tak o Prahu, vse se deje telefonicky a emailem. Konkurence Valutomatu nejsou smenarny ale devizove spolecnosti. Treba Akcenta umi i fyzicke osoby, Citfin (ma opravdove multimenove ucty - zadne konverze ale treba 20 menovych poductu - super!) je dobry ale umi jen pravnicke osoby.

Ceny se odviji od objemu a slev, ktere vyjednas s obchodnikem. Obvykle je to par haleru od aktualniho spotu (viz treba www.fxstreet.com).

EUR/CZK http://www.fxstreet.com/rates-charts/forex-charts/?interbank=1&id=eurczk
USD/CZK http://www.fxstreet.com/rates-charts/live-charts/?id=usdczk&saxobank=1

Super dík. Mrknu. Tady u nás celkem frčí tohle:
https://www.creditasfx.cz/

Bohužel jen pro podnikatele.