Slozeni se na FPGA tezbu

Nabizim moznost slozit se na (jeden ci vice) FPGA modul za ucelem jejich propagace, vyvoje a hlavne tezby na nich.

Zalezitost myslim zcela seriozne nicmene jezto veskere podminky ne zcela jeste vykrystalizovaly a jsou predmetem diskuze (do ktere vas vitam) tak nastinim jen hrube podminky.

Nebranim se jakemukoliv funkcnimu a dostupnemu FPGA.
Nicmene jako prvni kus bych volil asi ZTEX s ohledem na dostupnost a zaruku. Kdyby se nas na tezbu slozilo trebas 10 tak bychom s ejiste neradi hadali nad nejakym odejitym modulem na ktery je nulova zaruka a je mi jasne, ze kdyz veci pojedou u me tak bych byl prvni na rane po kom byste neco chteli.

Pokud bude zajem vetsi, tak bych nad tim ocekaval sirsi diskuzi. Mozna i nejaky vlastni vyvoj.

Pokud budu placat hgodne od pasu tak je treba dat do kupy cca 100BTC (dle ± aktualniho kurzu)

Ja mam momentalne k dispozici cca 8BTC a momentalnim stropem pro mne je investice ve vysi 22BTC
Vekys by mohla “dat” 5BTC, mozna i vic.

Ocekavany vykon ZTEXu je 4.3BTC/mesic (a patrne bude klesat)

U mne stoji elektrina cca 0.035BTC/kWh coz by mesicne melo znamenat neco okolo 0.25BTC/mesic

Minimalne u prvni FPGA jednotky bych tedy cenu elektriny ignoroval.

Zisk z tezby by6 se rozdeloval pomerne podle investovane vyse do porizeni. Budto 1x za mesic rozdelenim zisku nebo kontinualne prislusnym pctem shares. Napriklad pri 10ti investorech, kdy kazdy slozi stejnou cast vkladu to znamena 21MH/s pro kazdeho (0.4BTC/mesicne?)

Samozrejme, cisla jsou neuprosna a je otazkou jak moc pri investici 10BTC je prijem 0.4BTC zajimavy. Ale je treba nezapominat na to, ze investice je “ted” a vynos “potom” coz pripadne pri kurzu ted okolo 90CZK/BTC a pozdeji treba vice muze byt zajimavejsi.
(aktualni prepocet je: investice 900CZK a mesicni prijem 36CZK mesicne - navratnost 25 mesicu - ciste hypoteticke carymary nad z prstu vycucanymi cisly)

Tak a ted me zeplujte za to jakou blbost jsme to vymyslel. Nicmene, on to vlasten muj vymysl neni :wink:

==================================================
Nezavazne navrhy prispevku:
22 BTC bSir (22%)
5 BTC Vekys (5%)
9 BTC Badysak (9%)
10 BTC Thomas_CPU (10%)
4.4 BTC Tomas Fuksa (4,4%)
10 BTC tejpeq (10%)
10 BTC norick (10%)
30 BTC pudnik (30%)
20 BTC motion (20%)

120.4 BTC ( jsme pres)


Takze, muzete sve prostredky posilat v pripade platby CZK na ucet
2700046535/2010
Jako zpravu pro prijemce uvedte FPGA ZTEX a zaroven mi prosim napiste PMko zde na foru.
Jak se budou castky schazet tak napisi zde


Prijate platby:
25BTC milanc
30BTC pudnik
10BTC norick
4.419182 BTC Tomas Fuksa
20BTC Ferro
10.580818BTC bSir - aby byl vysledek kulaty
10 BTC badysak

110BTC (~10500CZK)

Pro pocitani financi jsme vytvoril nove vlakno https://staker.cz/forum/showthread.php?postid=2446#post2446

Edit 201203051601 doplnen soupis nezavaznych navrhu prispevku (ja, Vekys, Badysak)
Edit 201203051914 pridan Thomas_CPU do tabulky
Edit 201203071357 pridan Tomas Fuksa
Edit 201203072157 pridan tejpeq
Edit 201203080855 pridan norick
Edit 201203081348 pridan motion a pudnik
Edit 201203081928 doplneno cislo uctu pro prispevky v CZK
Edit 201203082011 zapsana probehla platba od milanc
Edit 201203091252 zapsana probehla platba od pudnik
Edit 201203091428 zapsana probehla platba od norick
Edit 201203091504 zapsana probehla platba od Tomas Fuksa a Ferro
Edit 201203091717 dorovnavam castku na 100BTC at se to dobre pocita
Edit 201203092316 zapsana probehla platba od Badysak

U mě platí víc jak 4 BTC + 500 si nemůžu dovolit. Rozdělení po každém bloku bych bral.

Pridam te do tabulky

Ja se taky pridavam na podporu v cechach i na moravii a na slovensku tiez :smiley:

nabizim 10BTC

neriesilo by sa to lahsie cez glbse? Uz tam mam nejake podiely v dvoch mining contractoch. Myslim ale ze je tam nejaky poplatok pre zakladatela…

Mam za to, nebo aspon tak to chapu, ze glbse je spise o prodeji/nakupu nejakeho mnozstvi shraes - ve vysledku tu pak mame “hopery”, kteri se snazi vitriskat co nejvic btc za shares.
Coz na jednu stranu nijak neznevazuji, ale spise je to co bych rad rozjel o necem malinko jinem.
Pokud spravne chapu nastaveni cgmineru tak neni problem do nej naflakat do nej trebas 10 uctu/poolu mezi ktere on bude rozstrkavat vykon - pri 210MH/s to znamena napriklad 21MH/s na kazdy a kazdy podilnik si proste rekne na kterem poolu/uctu se to jeho ma tezit.

Osobne netezim jen na bitcash ale i jinde…

Navic, kdyz nemame zadneho “velkeho hrace” tak se investice posklada (relativne) pomalu, ale nejak se s FPGA zacit musi. Takze zatim jsou uvadene prispevky nezavazne a az se sejde cilova castka tak opet vsechny prihlasene oslovim, zda je mozno realizovat… (zvlaste pokud se do te doby zmeni kurz a/nebo cena FPGA reseni. (Navic tu mame ten konec roku s snizenim vynosu z bloku z 50 na 25BTC…

Kdyz bychom se skladali na FPGA, je pro nas jednoduche uplatnit zaruku u Cablesaura? Nebo to bude stejne jako u "ngzhang-a"
Icarus muzeme koupit taky za BTC a vyhneme se DPH a clu. Respektive hodnotu cla dame za ochotu prevoznika. :slight_smile: Takze cista uspora … DPH, tedy 20%. A to je docela dost.

Nevylucuji s tempem “sbirky” ze do te doby vykristalizuje neco lepsiho nez puvodne nastineny ZTEX.
Namety a pomocna ruka samozrejme vitana…

S uplatňováním záruky je myslím problém hlavně v tom, že destinace příjemce je tak trochu z ruky, viz Čína nebo USA, a tím pádem poštovné při reklamaci vše prodražuje. V tomto je ZTEX bezkonkurenční, záruka + relativně dobrá dostupnost.

Osobně pokud bych měl finance po nabídce fida bych šel do toho číňana.
z dvojnásobený výkon za příplatek jen poloviny Ztexe je dost motivující, ale Ztex je do začátky taky dobrý.

Ahoj, 25BTC.

Souhlasím, že ten ztex je asi nejhorší volba v poměru cena/výkon. Icarus by byl dle mého lepší, i kdyby se připlatilo za daň a clo. Možná napřed počkejme kolik zájemců se zapojí a podle toho se pak rozhodnout a pořídit odpovídající FPGA? Kurz se také začíná zase trochu zlepšovat… :slight_smile:

Ahoj,
10 BTC; v závislosti na konkrétním řešení (cena/výkon/riziko) až 20BTC.

Cus,
ted cca 30 BTC az neco dotezime tak pridam at se to nekde testne.
Pripadne nabizim po odladeni presunout tezbu ke me - cenu elektriky zatim nemusim resit.

Ahoj, také mohu nabídnout el. zdarma, ale prakticky je mi jedno kde to fyzicky poběží. Každopádně ideálně někde, kde se náklady na těžbu nebudou vůbec řešit. :slight_smile:

Ja se pridavam s 20 BTC

Takze, vyhlasenou cilovou castku (100BTC) mame…

Co dal?
Pokud ma neco bezet u mne a mam to zastitit svym jmenem, tak trvam na nejake zaruce - cili ZTEX.
Precijen, jak byste se jako investori tvarili, kdyby zarizeni trebas po trech mesicich odeslo diky skryte vade? Po kom byste asi tak svou investici chteli zpet, hadam ze po mne.

Prosim o vyjadreni jednotlivych investoru k tomu, co s etedy poridi a hlavne, jakou uroven rizika jsou ochotni nest.

Aktualne cca 120BTC dela cca 11000CZK.

Je nekdo k dispozici, kdo by sem ten ZTEX dotahl nebo si udelam vylet do nemecka ja?
V pripade jineho reseni - schvaleneho investory - je nekdo schopen jej zajistit?

Vim, ze ruzne navrhy jsou roztrhane zde po foru, ale dejme je ted pro toto rozhodovani sem.

Ja (a mluvim i za Vekys) tedy navrhuji ZTEX se svou investici 27BTC.

Jmenovite zadam o vyjadreni:
9 BTC Badysak (9%)
10 BTC Thomas_CPU (10%)
4.4 BTC Tomas Fuksa (4,4%)
10 BTC tejpeq (10%)
10 BTC norick (10%)
30 BTC pudnik (30%)
20 BTC motion (20%)

a zaroven hazu do plena navrh, jestli by bylo mozno zmenit prispivanou cast na cele 10 nebo 5BTC aby se tezeny vysledek dobre rozpocitaval.

alespon za me:

  1. uz kvuli zaruce bych ze zacatku souhlasil se ZTEXem, pozdeji klidne neco jineho vyhodnejsiho
  2. sem pro investici na cele 10BTC, souhlasim s pokracovanim sbirky
  3. predpokladam, ze se pripojime na nejaky vetsi pool, pokud by se delil zisk az po vytezeni bloku

Ahoj,
za mě jsem schopen podstoupit i vyšší riziko (ztráta investice). Na druhou stranu máš pravdu v tom, že záruka se může hodit. Sbírku bych neukončoval, navrhuji odděllit čárou a nechat nadále běžet, třeba se za čas vybere na druhý kus.

Kde lze ten ztex koupit? Nevím odkud jsi, já z ČB a taťka občas do DE zajede nakoupit. Záleží jestli by se dal po domluvě osobně předat a kde, aby se nejelo přes celé německo. V takovém případě určitě ne, jezdí se jen na otočku. Máme tam pár známých, takže pokud by se nikdo lepší nenašel, možná by se to dalo domluvit a příležitostně by přivezli (asi i zdarma otázka kdy).

motion: podle toho co se napsalo, pool by si mohl každý určit jaký chce.

jako že by si kazdy ovladal tu svoji cast? Nebo by si jen rekl pres co se ma tezit? Vzhledem k malemu vykonu bych to nechal cele tezit naraz bez deleni. Neni vyhodnejsi tezit s 210Mhash nez s 10x21Mhash?

viz. Motion.

Riziko bych raději diverzifikoval. Jsem ochoten dát 10 na méně rizikový Z-tex a dalších 10 na více rizikový projekt (číňan etc.)

Jinak kdyby se to platilo bankovním převodem, můžu nabídnout účet u devizovky EasyChange.cz - kurzy o 6 haléřů od středu, SEPA platby bez poplatků.

Co se Něměcka týče, mám kvůli nákupům na ebay ještě účet u mailboxde.cz, přes které se dá poměrně levně dovážet - mělo by to vyjít levněji než benzín za výlet do Německa.

Dotaz: Jak rychle se do toho plánuje pustit? V sobotu odlétám do USA a dalších 8-9 dní nespíše nebudu moc na netu. Nechtěl bych operaci zdržovat, těch 10 BTC klidně pošlu předem. Kdyby snad byl zájem, možná bych mohl něco přivést :slight_smile: