Sapphire R9 280x

Zdravím pánové,

můj dotaz směřuje na všechny, kteří vlastní tento model karty:

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2024&psn=&lid=2&leg=0

a také všechny Ty, kteří jsou schopni a ochotni poradit v nastavení taktu a cgmineru tak, aby mi na této kartě chodilo hashrate více , než 580 ±.

Tuto kartu jsme zkoušeli na třech hardwarech, beze změny. 2x Win 7 64bit, 1x Win 7 32bit…Ovladače 2x přeinstalovány, verze catalyst 13.11 beta drivery, frčelo i na 13.9, které mám na své 7970 a 7950… Nepomáhá nic, stále se pohybuje na úrovni max 580 khash…a to je dle mého názoru na tuto kartu málo… takt je nastaven už z tovární verze na vyšší frekvence jádra i paměti, než moje 7970 (frčí na 725 khas stabilně), vyšší takt jádra než 1150Mhz vyhazuje ovladače (padají prakticky hned, když hýbnu myší nebo cokoliv…)

Pro úplnost ještě uvedu:
cg miner verze 3.1.0.

setx GPU_MAXALLOC_PERCENT 100

cgminer --scrypt --no-submit-stale -o ftc.give-me-coins.com:3336 -u xxxxxx -p x --thread-concurrency 8192 --gpu-fan auto --temp-overheat 75 --intensity 13 --worksize 256 -g 2 --gpu-engine auto --lookup-gap 2

výše uvedeno nastavení cg mineru pro mou 7970, která stabilně jede na těch 725 khash při taktu 1040 jádro, 1500 paměť…teplota 74°C, ventilátor 79%…

setx GPU_MAXALLOC_PERCENT 100

cgminer --scrypt --no-submit-stale -o ftc.give-me-coins.com:3336 -u xxxxxx -p x --thread-concurrency 8192 --gpu-fan auto --temp-overheat 75 --intensity 13 --worksize 256 -g 1 --gpu-engine auto --lookup-gap 2

výše uvedeno nastavení cg mineru pro R9 280x, která při tomto nastavení jede něco okolo 580±… když nastavím u g 2, klesne to na nějakých 480… hrál jsem si s mnoha nastaveními, zkoušel různé varianty…jak jsem psal, vyšší intensita nepřipadá v úvahu, protože ovladače okamžitě padají…netuším, neumím si s tím poradit…

  1. Mohl by mi někdo prosím poradit, jaké ovladače má nainstalovány, jaký takt jádra a paměti má nastaven, jakou verzi cgmineru používá a co přesně v příkazovém řádku má nastaveno?

  2. V mnoha diskusích se píše, že své karty nechávají jet na I 20 při TC 20 000 a více… mně, nastavení jakékoliv hodnoty intenzity víc než 13 mi okamžitě zaseká pc a téměř hned padnou ovladače…jak jste tohle zvládli?

Prosím, poraďte mi, budu vděčný za každou snahu…

Díky

mal by ti pomoct flash na dual-x

zkus bamt nebo smos … das na USB a jedes … bez jakehokoliv nastaveni jedou cca 680 … daji se pretaktovat az na 740 … ale to uz zerou docela dost … a musis si i pohrat s firmwarem karet … ja jedu bez pretaktovani a jede to stabilne … na cca 680 KHs

Zdravím,
také by mě zajímalo optimání nastavení. Mě došla http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2023&psn=&lid=2&leg=0 , ale na to jaký má parametry, tak dává jen +/- 600 kh/s a nepodařilo se mi dostat víc. Přitom Gigabite co tu mám dávají 720 bez nějakých zvláštních zásahů.

Ja jedu na 280X ±700khash a dle odevzdane prace ze serveru nakych ±750khash, nemam to nataktovane nic. Mam GUIMiner s cgminerem 3.7.2 nejnovejsi SDK a catalysty. Jedu nastaveni low s TC 8192, I 13, size 256, threads 2,

Verze grafiky je ta MSI gaming.

Prvni tyden v lednu uz mam na sklade blokovane Sapphire TOXIC, tam ocekavam na zakladnim taktu vyrobce minimalne tech 750khash. Dle tabulek je o 5% vykonejsi nez-li tato co mam doma. Ale jak na to koukam, jestli z toho dostanu jen 600khash, tak jdou okamzite zpatky.

Právě jsem od toho také čekal víc. Nikde jsem tedy nenašel nastavení přímo pro ní, ale jedu na
I 13, Thread-concurrency 8192, size 256, threads 2 a dlouhodobě (tedy v mém případě dva dny :D) mám průměr 590 kh/s což se mi zdá sakra málo. Nevím jestli teda má vliv, že grafiku mám danou v úplným chrchlu s 2gb ram.

Hele nevim, ale ta ram se me nezda, jestli jedes na W7, coz asi ne :clown_face: tak je to sakra malo. + dulezitej je taky zdroj, aby ta karta dostala co potrebuje.

Ja jedu na 2jadru Athlon 2, 8GB ram, nejlepsi deska od GB s 990FXA, MSI me jede 700khash/s prave ted na to koukam. Na serveru 720khash/s

jo jo mam to na W7 home a zdroj je tam cooler master 750 W silver. To je takova moje sestava na ktery jsem si to chtěl otestovat než bych koupil zbytek grafik na dalsi rig. Deska je Gigabite už nějaká stařičká (ale má to PCI X16). Hodnoty jsem čerpal z https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison , kde jsem našel kartu z podobnými parametry. Musim ale říct, že grafika sama o sobě je obrovská a měl jsem co dělat, abych jí to bigtower case nastrkal. Odběr asi má, protože když jsem jí zezačátku pustil na 500W zdroji, tak se mu začaly pálit kabely na jednotlivých větvích co jsou ke grafice.

No dle PCB si muze rict o 370W , hele lepsi deska, alespon 4Gb pameti a mas vystarano. Ono taky rychla GPU na pomalym zakladu ze sebe nevyda nic extra ohromnyho. Me prisli 3 , bojim se jenom, aby jsem je mohl osadit vsechny na 1200W zdroj. Uvidim, jak to pude no, kdyztak prikoupim dalsi RIG.

Na Gigabyte si dávám bacha od doby, co nám ani ne po 2 týdnech vyhořela…ještě, že nám nepoškodila další komponenty… Jak tak koukám, nejsem jediný, co řeší stejný problém. Nastavení na 8192 I 13 máme podobná…Zkoušel to někdo rozjet na těch nejnovějších ovladačích z 16.12? Podle továrního taktu bych taky čekal něco kolem 700khash…je to zapeklité, přijde mi, že si to nastavení u každé karty dělá co chce…

Dorazili mi 2ks Gigabyte 280x a po menším laborování jsem zistil že má vliv na výsledek takt jádra, standardně mi obě dvě jely na 1100 MHz a dávaly výkon něco kolem 640-660 KH/s ale jakmile sem je trošičku podtaktoval a nastavil v cgmineru gpu na 1070 tak to vyskočilo a jedou mi stabilně na 730KH/s. zkoušel jsem si hrát i s worksize a při hodnotě 128 a 256 mi výkon občas z pro mne neznámého důvodu začal kolísat, tak mám teď worksize 512 a šlapou jak švýcarské hodinky. zbytek mám klasiku, TC 8192, I 13, g2.

jenom doplním že jedu na naprostém základu: AMD athlon II X2, 2GB RAM W7 , catalyst 13.11 a výkon 2x 280X je 1450KH/s

ááá pravda pravda. I když R9 280X Toxic má defaultne 1100 a boostu i 1150, tak kdyz se nastaví na gpu 1070, tak to skočí k 740. Pokoušel jsem se z toho vymačkat stabilních 750, ale zatím se to nepovedlo. Ale to opravdu měním všechny hodnoty po jednotkách, jestli se povede najít ta optimální.

toncek ma uz predbehol, podtaktovanim (1000MHz) som sa dostal na stabilnych 700 khash (700-800 v poole), pri default (1100MHz) mi karty nesli ani na 600…

Otazka mimo temu, je 1000W fortron aurum pro na tri tieto karty podla vas malo? Zatial bezim na dvoch a cuca to 700W, pri ucinnosti zdroja 90% je teda odovzdavany vykon zdroja len 630W, to by na tretiu kartu malo este stacit… ci sa mylim?

Boha jeho, vykon zdroje = skutecny celkovy vykon, spotreba 700W zdroje je necelych 800W. Ucinnost je dulezita spis kvuli tomu, ze zdroj s ucinnosti pod 70 procent se spolehlive uvari diky odpadnimu teplu. Ucinnost se meri tak, ze pred plne zatizeny zdroj dame po 5 minutach chodu ruku.

Sotva vlazny = ucinny
Teply = neucinny
Studeny = vypnuty nebo shorely

Tak to je super zprava, ted jeste zjistit zda pujde i podvoltovat a ihned sme i o 20W na nizsi spotrebe na karte. Super , ze si to zjistil.

Jinak me zatim karty co zkousim jedou vzdy nejvic na tovarni nastaveni.

Este raz,
ucnisot zdroja hovori o tom kolko prikonu sa premeni na vykon a kolko na teplo, ked zdroj zere 700W a pri 70% a viac % zatazi ma ucinnost 90%, tak skutocne dodava vykon 630W a 70W sa meni na teplo, pripadne vyziarenu elmag energiu.

A kedze zdroje sa delia podla vykonu, a nie podla prikonu tak maximalne zatazeny 1000W zdroj si cucne zo zasuvky 1110W

Ja sa len pytam ci tri karty R9 280x, plus zakladka, plus nizkovykonovy dvojjadrovy procesor a jeden HDD utiahne 1000W zdroj…

:slight_smile:

neutahne, treba 1200w gold a lepe

Fortron Aurum 1000W Gold zvládne 3 280x karty dlouhodobě bez problémů.
Mám Fortron Aurum 1200W Gold a zvládá v pohodě 4 karty 280x.
Když zapojím jen tři, tak dává na měřáku 900W, což znamená, že ve skutečnosti bere jen asi 810W (+/-).

Když už se taky řeší převážně ty Sapphire karty.
Používáte někdo tyto a kolik vám dávají?
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2022&lid=1

to: kace

dakujem, konecne normalna odpoved, ano tak to vychadza aj mne, zatial su zapojene dve a odber zo zdroja na vstupe je 700W…

1200W by bola istota, suhlasim, ale tieto 1000W este dochladzam slusnym nutenym vetranim v skrini, tak snad to preziju…