Regulace a zákazy kryptoměn ve světě

:speech_balloon: Tento příspěvek je wiki článek a může být členy průběžně aktualizován. Do komentářů uvítám vaše názory a samozřejmě odkazy na články nebo aktuality v této oblasti.

Příspěvek od @krkavec007 v Monitoringu Médií mně přivedl na myšlenku shromažďovat na jednom místě diskusi o regulaci a zákazech ve světě.

Asi se shodneme na tom, že v poslední době mají na cenu určitý vliv a jestli něco patří mezi faktory ohrožující globální úspěch bitcoinu a kryptoměn v budoucnu, pak je to právě omezení využití bitcoinu prostřednictvím regulací anebo dokonce postavení virtuálních měn mimo zákon.

Spojené státy americké :balance_scale:

5.2.2017 některé banky zakázaly použití kreditních a platebních karet k nákupu kryptoměn z obav před poklesem ceny kryptoměn. Jde o Bank Of America, Citigroup, JP Morgan, Capital One and Discover

Velká Británie :balance_scale:

Podobně jako v USA banky nepovolují nákupy kreditními kartami. Banky se dlouhodobě technologí postavených na blockchainu obávají.

Indie :x:

Nehodlá kryptoměny “legitimizovat” regulací. Naopak na začátku února 2018 oznámila vláda, že hodlá do roka bitcoin jako platební prostředek postavit mimo zákon, protože je podle ní škodlivý pro finanční systém.

Ministr financí: “The government does not recognise cryptocurrencies as legal tender or coin and will take all measures to eliminate the use of these crypto-assets in financing illegitimate activities or as part of the payments system,” Zdroj

Čína :x:

Vytlačila všechny bitcoinové burzy tím, že zakázala bankám vést účty společnostem obchodujícím s kryptoměnami. Čínské burzy, které nabízely obchodování bez poplatků a velmi výkonná prostředí (včetně např. FIX protokolou) před tímto zákazem obchodovaly cca 90% světového objemu.

4.9.2017 Čína zakázala organizaci ICO (Initial Coin Offering - primární úpis mincí) z obavy před spekulativním charakterem.

V Číně se též těží značná část bitcoinů, vláda má tento fenomén za ekologickou katastrofu a hodlá zamezit těžařům ve využívání dotované energie.

Japonsko :white_check_mark:

Od dubna 2017 plně uznává bitcoin jako měnu a zavedlo legislativu bitcoin regulující

Německá spolková republika :white_check_mark:

Uznává bitcoin jako svého druhu aktivum (označuje jej jako private money - soukromé peníze) a nabízí investorům 0% daň z kapitálového zisku při splnění časového testu (držení) 1 roku.

Jižní Korea :balance_scale:

  1. únor 2018 - Vláda plánuje zavedení bitlicence pro směnárny po vzoru New Yorku. Zdroj
1 Like

Aktuální zpráva z Jižní Koreje: vláda chce zavést bitlicence pro směnárny po vzoru New Yorku. Tam byla zvolená forma regulace, kterou Ben Lawsky použil, velice kritizována a vedla k odlivu venture kapitálu.

Něměcko pokračuje ve své liberální politice. Nákupy prostřednictvím bitcoinu nepodléhají dani z příjmu i když jde o kapitálové zhodnocení.

https://www.coindesk.com/germany-considers-crypto-legal-equivalent-to-fiat-for-tax-purposes/

Indie :no_entry_sign:

Indická centrální banka zakázala všem bankám a platebním institucím poskytovat služby jakýmkoliv subjektům (jednotlivcům či podnikům), které obchodují s virtuálními měnami. Do tří měsíců musí přerušit veškeré služby těmto klientům.

“In view of the associated risks, it has been decided that, with immediate effect, entities regulated by RBI shall not deal with or provide services to any individual or business entities dealing with or settling VCs (virtual currencies),” the RBI said in a statement on Thursday. “Regulated entities which already provide such services shall exit the relationship within a specified time.”

“We have decided to ring-fence the RBI regulated entities from the risk of dealing with entities associated with virtual currencies. They are required to stop having a business relationship with the entities dealing with virtual currencies forthwith and unwind the existing relationship within a period of three months,” BP Kanungo, Deputy Governor, RBI said. “

//economictimes.indiatimes.com/articleshow/63627611.cms?utm_source=contentofinterest&utm_medium=text&utm_campaign=cppst