Propojení více zdrojů

Máte někdo dosti zkušeností a znalostí k sestrojení přípravku na propojení více zdrojů ke společnému použití?
Jde o to, že onen “udělátor” by měl zajistit bezpečné propojení zdrojů tak, aby závada na jednom nezpůsobila poškození dalších zdrojů. Představoval bych si to jako soustavu přepěťových ochran, diod a stabilizátorů. Nejdříve by se po zapnutí startly jednotlivé zdroje a teprve po stabilizaci napětí by se napájení pustilo dál do PC.
Propojení, které jsem našel na webu, je prosté spojení dvou zdrojů naprosto bez ochran a dle mého dost nebezpečné.
“Udělátor” by se dal i komerčně využít. :slight_smile:
Přece jen spojením např. 3x zdrojů po 500W v ceně cca 1000Kč by se dal nahradit zdroj kolem 1400W v ceně 7-8 tKč.
Je tu někdo takový? Nebo používáte nějaké rozumné propojení ve svém stroji?

:slight_smile: Koukám že nejsem sám kdo nad tím přemýšlí. :slight_smile: Já jsem to chtěl do serveru jako redundanci, ale moc dlouho jsem nad tím popravdě nepřemýšlel. Chtělo by to někde sehnat co se tak stává běžně za chyby, aby člověk věděl s čím má počítat. podle mě největší sviňárna by bylo výrazné přepětí, jinak by se to dalo sestrojit…

No myslím že to už by chtělo asi něco důmyslnějšího, nějaký MCU, který by ověřil (a asi stále následně ověřoval) všechna napětí z obou zdrojů a v případě problému vše vypl. Jako udělat by se to určitě dalo. :slight_smile:

Hmm, on je to celkem problem, protoze jak tam clovek zacne rvat diody, tak to nebude fungovat. Jedine co si umum poradne predstavit je, ze by jel jeden zdroj a v pripade problemu se nahodil ten druhy. :slight_smile:

Nejake texty

http://www.speedy3d.com/articles/case_mod_p3/index.shtml

tohle je asi nejhezci…

http://www.procooling.com/index.php?func=articles&disp=56&pg=1

Tak on opokud je zdroj kvalitnější, má většinou ochranu proti přetížení, který by mo měl vypnout. Tím by se samo vyřešilo to případné přetížení. Tohle mi přijde jako zajímavé řešení.

k propojení dvou zdrojů: https://cablesaurus.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=22&zenid=ca413a55d26dfab3f6b49e7f7953090e

To je trochu jiná záležitost. Tady je požadován palarelní chod napěťových větví ze dvou a více zdrojů, ne spouštění dvou zdrojů signálem z jedné desky.

tohle je skutečně asi nejhezci…

Co jsem se koukal tak ten LTC1154 bude asi docela problém u nás sehnat (spíš ne), jinak je to asi $5. Ale možná by se našla nějaká náhrada. Přijde mi to zajímavé.

Je to normalni ovladac MOSFETu, urcite nahrada bude…

Třeba IR2117, ale nekoukal jsem jestli se to schoduje parametrově. Ten je na TME k dostani i v DILu za 37kacek…

Jde mi opravdu o paralelní fungování dvou a více zdrojů. Ne o napájení MB a VGA jedním zdrojem a HDD, DVD zdrojem jiným.

To jo, ale zadne takove reseni jsme zatim nikdo nenasel. Zatim to jedno ktere vypdada nejlepe, tak ho rozsirit i o dalsi vetve a bylo by asi hotovo.

Ja v tom vydim problem ten, ze kdyz se ten jeden zdroj rozbije a misto 5V bude davat treba 8V, tak jestli to tak ma byt. :frowning:

To by měla odchytit ta hlídací elektronika a vadný zdroj odstavit, aby neohrozil ostatní. :slight_smile:
Při prostém propojení více zdrojů hrozí, že při poruše některého by mohlo např. dojít k toku proudu opačným směrem/do druhého zdroje a obecně k nerovnoměrné zátěži, která by mohla způsobit kompletní havárii systému s fatálními důsledky. Proto by bylo vhodné, aby ta soustava více zdrojů navenek vystupovala jako zdroj jediný. Samozřejmě, pokud by cena takové elektroniky byla přes cca 3000Kč, je to nerentabilní.

Je tady na fóru někdo, kdo reálně používá dva zdroje pro napájení težebního stroje? Jde mi o tu propojku mezi zdroji, kvůli současnému sepnutí atd. Potřeboval bych to zbastlit sám, nechce se mi ji objednávat z daleka kvůli době dodání.

No sice je to trochu s krizkem po funuse (6 měsíců) :smiley: ale ja to pouzivam… naprosto jednoduse se prestrihne cernej a zelenej drat, ktery vede do zakladni desky (20 + 4 pin) a spoji s jinym zdrojem. Toto zabezpeci rozjeti obou zdroju zaroven…

Ja jsem nikde nic nestrihal, jen jsem na nezapojenem ATX konektoru (sekundarni zdroj) spojil kancelarskou sponkou piny tak, aby byl zdroj neustale zapnuty. Potom jsem vypinacem primo na zdroji vzdycky startoval zdroje v poradi sekundarni-primarni, pri vypinani naopak. Jelo to bez problemu.

presne tak ako píše slush to už mám aj ja a ide to bez problémov

Čau, dělám si z kratochvíle mining rig a přemýšlím, jakou koupit desku a jak to bude se zdrojem.
V tuto chvíli plánuji 3 GK, pravděpodobně 2x 5830 (koupene za levno) a asi jednu 6950. Mám koupený 750W zdroj, který by zatím měl stačit.
Uvažuji nad koupením základní desky se dohromady sedmi sloty na grafické karty - pro možnost budoucího rozšíření. Nechce se mi v budoucnu měnit zdroj, jen že bych časem koupil třeba další 750W zdroj, grafiky přidal na MB a zdroje nějak propojil.

Tak se ptám: Jde to? Jde to nějak jednoduše? Věříte těmto http://www.ebay.com/itm/Dual-PSU-cable-Secondary-Power-Supply-Unit-adaptor-Add-a-second-PSU-to-your-PC-/200994973880?pt=UK_Computing_Other_Computing_Networking&hash=item2ecc3be8b8 adaptérům?
Musí být ty zdroje stejné/podobné?

Nejde prostě jen později ty další GK napíchnout na ten novej zdroj a ten novej zdroj píchnout do zásuvky? Asi ne, že. Nejsem odborník ani neumím nic ukuchtit takže mi ty výše zmíněné návody moc nepomohly.

Díky moc … :slight_smile:

jenom pro ty co bastlí 2 zdroje do jednoho - kupte si 2 kW zdroj a je to…

To musí dělat slušný bzzzzzzzuuuuuum.
výhoda - nemá to 5V, brutus výkon
nevýhoda - drahý, blbě sehnatelný /musíte napsat mao ce tungovi “čínský kšunty došly, další pošli”

Ahoj, jestli muzu poradit, jak propojit vice zdroju ATX treba pro tezbu LTC DOG a podobne, nebo pro narocne PC na hry.

Raci spojit 2x 750W nez koupit jeden drahy 1500W

tady je link na adapter kterym to jde fajn udelat, a pri tom ne nicit kabelazi noveho zdroju a tym samym stratit na nej zaruku.

Je to bezpecny tip na to, jak to udelat, a pri tom aba zdroje startujou na jednou.

Dulezite je aby spojit jesce zdroje mezi sebou nejakim dratkem az maji stejny “-” treba staci spojit dratkem plechy tech zdroju, jeden - uz ten adapter spojuje, ale raci je mezi sebou jesce raz spojit dratem nebo zesrubovat do bedny miner

http://aukro.cz/dual-psu-adapter-pro-dva-zdroje-atx-btc-ltc-miner-i3946613517.html

Nebo staci napsat mam jesce nejake nove adaptery u sebe.

U nas to puzivaji skoro vsihni v Polsku, cenu mam lepsi nes u nas, bo se to prodava mezi 70-80zl, a nigdo si jesce nestezoval

PS. prominte za muj Cesky jazyk, jsem Polak jak jste si uz asi vsimly DIK