Prodám miner 2Th 28nm A1

Prodám “Dragon” Miner 2048Mhash, jde o verzi s 64 čipama 28nm Coincraft A1.

Pozor, tento miner má lepší účinnost čipů, než Antminery, dle specifikací výrobce má účinnost od 0.35W/GH - Antminery mají 0.53W/GH)

V mineru je (na rozdíl od jiných verzí) nainstalován FW, který umožňuje změnu frekvence i napětí, takže lze miner nastavit dle libosti.

Nyní miner provozuji na cca 1.75Th při spotřebě okolo 1400W, originální nastavení bylo 2T při 1750W z čehož 120W jsou jenom větráky.

V mineru jsou špičkové větráky od firmy DELTA s kuličovými ložisky - žádné levné náhražky, bohužel jsou dost hlučné. V mineru jsou dva zdroje 1150W, takže rezerva je zaručena. V zimním období jsem rychlost větráčků snížil pomocí DC-DC měniče, pracovní teplota je okolo 55C a nedělá to takový rámus. Pokud budete chtít, mohu větráky od Delty vyměnit za tiché Coolermaster A12025-20RB-3BN-F1 - 8ks, ve velmi horkém letním období však bude nutné lehce upravit výkon stroje.

Cena: 20000,- Kč

K odběru v Praze, váží skoro 30kg, je plný hliníku, osobní odběr nutný.

radek.gronsky at gmail.com

Tel: 608607257

pokud budete psát PM, pošlete také svůj e-mail, ať mám kam odpovědět.

Nevěřím údajům o spotřebě. Měl jsem těchto minerů hodně, verze se 32, 40 i 64 A1 čipy a ani náhodou neměly spotřebu 0,35W/GHash (ani 1750W při 2THash). To je nesmysl. Rovněž není pravda, že Antminery (s 28nm čipy) mají 0,53W/1GHash (jsou na tom o něco hůře, ale rozhodně lépe než A1 čipy).

Kace: prosím, přečti si datasheety od čipů A1 a BM1382. Typizovaná spotřeba je tam uvedena u obou čipů. Jak jsem již psal, u A1 je 0.35W/Gh, u BM1382 je 0.528W/Gh. Je možné, že použitím jiné voltáže u BM1382 by se dosáhlo lepších výsledků, ale otázka je, zda-li tyto čipy při nižší voltáži vůbec fungujou.

Spotřebu u tohoto mineru jsem měřil Wattmetrem, pohybovala se okolo 1750W při nastavení z továrny - 850mV, 1000MHz. Nyní mám nastaveno 790mV a spotřeba je dokonce menší než jsem uváděl, cca 1300W (5.4-5.6A).

Možná jsi měl verzi s trvale nastaveným napětím na max - 890mV, pak by se spotřeba mohla blížit 2000W, ale není důvod dávat takhle zbytečně vysoké napětí.

Kace: chvíli mi to trvalo, než mi došlo o čem mluvíš, já psal konkrétně o čipech - podle datasheetu jsou A1 lepší než BM1382. Tenhle miner lze nastavit na výkon 1.23Th a měl by odhadem spotřebovávat okolo 500W. Zatím jsem to nezkoušel, protože je venku zima a já nemám důvod šetřit.

Aktualizace:

Nyní je miner nastaven na 1.7Th/s při spotřebě 1200W, větráčky jsou nyní nastaveny na nízkou rychlost.

Pro nevěřící jsem si raději pořídil fotku wattmetru a hashrate. Účinnost je tedy 0.706 Ghs/W @ wall.