Problém z pěněženkou - reinstall, stažení blockchain, reindex

Ahojte,
chci se zeptat při spuštění peněženky bitcoin Qt mi teď v poslední době píše toto “corrupted block database detected. Doyou want to rebuild the block databaze now?” což jsem teda jednou udělal, peněženka se několik dní načítala a stejně to zase znova teď píše. Co s tím? problémy mi nastaly poté co jsem vyměnil svůj starý hardisk za nový SSD (naklonoval jsem ho, mám jinak systém Windows 7) a taknějak to trochu zlobí i s jinejma věcma. Co byste poradili? K

  • pouzivat posledni verzi Bitcoin-QT
  • pocitat s tim, ze pri startu a hlavne i pri ukonceni to chvili jeste pracuje nad tou databazi, behem te doby by se nemelo na ten adresar sahat
  • pro zazalohovani je proto lepsi pouzit povel v menu aplikace, ktery bezpecne vyrobi kopii wallet.dat i pri bezicim Bitcoin-QT
  • od verze 0.8 to pouziva jiny format DB, na ktery doporucuji prejit. Nevim, co dela upgrade, sam jsem pro jistotu nechal stahnout vse znova (samozrejme, zaloha wallet.dat je nutnost)

dík za info, verzi mám 0.8.0 mám to tedy přeinstalovat?

V této chvíli se ta databáze načítá. V peněžence je stav 0 a nepotvrzeno to co tam má být. Když v této fázi zazálohuju tak zálohuju tu 0 nebo ten správný obsah?

Je lepší ten obsah převést jinam a pak udělat uprage nebo je to jedno?

no nejlepsi je imho prestat pouzivat bitcoinqt (ostatne na co) a zacit pouzivat electrum nebo multibit…

coz je knizeci rada v okamziku, kdy v ty bitcoin-qt ma nejaky chechtaky .)

díky rady. Multibit jsem si už stahnul ale nejdřív musím počkat až se mi aktualizují ty megadata což minule trvalo několik dní :-). Pak mě to pustí k btc… Proč se to stalo někdo netuší??

Jestli nepotvrzeno sedi s tim, co tam mas, tak to tam mas (jsou tam privatni klice k danym adresam). Nepotvrzeno znamena, ze se to neprokousalo vsemi bloky az do tech, ve kterych jsi Bitcoiny na dane adresy obdrzel.

no tak lze vyexportit privatni klice primo z wallet.dat skrz bitcoin-tools /python wallet
a naimportovat je jinam…

https://bitcointalk.org/index.php?topic=34028.0

no chtelo to hlavne smazat uplne vsechno krome wallet.dat, stahnout znova novou verzi bitcoinqt a pak dat teprve spusteni a stahovani blockchainu odznova…

jestli jsi to neudelal tak si dej pozor na opetovne spusteni (na 90% zahlasi opet corrupted db a pojedes zas odznova reindex :frowning: )
jelikoz je tam nejakej bug, kterej brani normalnimu upgradu (sami jsme to resili na serveru jestli si vzpominate den dva)…

ale treba to neni tvuj pripad a je to fakt tim diskem … i kdyz je to podezrely … (badblocky?)

posledni verzi walletdat mam samozrejme zalohovanou, ale kde najdu wallet.dat primo v te nainstalovane verzi, respektive kde mam co prepsat pri te instalaci nove verze? prochazel jsem v programfiles slozku bitcoin a nemuzu to nikde najit.

je pod

c:\Users\TVOJE MENO PC\AppData\Roaming\

díky. a toto potom staci prepsat tim puvodnim zalohovanym?

co toto ??
5a77bef0c977c

nově přeinstalovaný wallet.dat na tom miste v app data/roaming prepisu tim mým zálohovaným?

Ano. Dokonce tusim staci v tom adresari nechat jen ten zalohovany wallet.dat, zacne se vse stahovat znovu z netu.

Díky, snad to už bude v poho. Už to načíta data pod novou verzí.