Peňaženka/nováčik

Ahojte. Som úplne nový ohľadom Bit. prečítal som si pár návodov a nainštaloval som si MultiBit HD.

  1. Problém je ten že neviem adresu na tu peňaženku
  2. Chcel by som si kúpiť bit za € a potrebovla by som odporučiť. Prakticky nechcme obchodovať ani zarábať chcem len stým platiť niektoré veci. Preto by som potreboval nejakú jednoduchú zmenáreň.

Pokud nemáš nic v receiving address, je třeba ji nejdříve vytvořit pomocí tlačítka new.

Screenshot:

Návod anglicky:

Pro tvoje potřeby by mohla stačit https://simplecoin.sk/

Ako vidno na obrazku vobec to nemam ako ty posli mi odkaz skade stiahnem ten tvoj program alebo tu verziu pls.

Ten obrázek jsem vygooglil (asi stará verze). Nemám teď multibit nainstalovaný, ale co si pamatuji tak tam aspoň jedna adresa byla už od začátku.

Spíš mi řekni co máš ty za verzi a na jaké platformě. Znám multibit jen z desktopu na linuxu a ve windows.

Už chápu kde je problém:) Nainstaloval jsem si nejnovější verzi, trochu to překopali.

Na tom obrázku co jsi poslal klikneš vpravo na “žádost”/request payment. V následujícím kroku se vygeneruje adresa.

Seznam vygenerovaných adres je pak pod “platby”.



lenze sa kukni na 3 obrazok sam vidis ze ti to generuje rozne kody

napred mas
1n9
1c5
19s
1ht
13dz

ani jeden rovnaky

Všechno jsou to moje vygenerované adresy v rámci jedné peněženky…

Máš 2 možnosti. Buď vygeneruješ první a budeš ji používat stále dokola nebo pro každou transakci vygeneruješ novou. Pře testování jsem jich udělal pár do zásoby:)

Hoj. No tak som vikonal prvy krat platbu a v tabulke stav mam dve take sipky a Typ je sending .

Platba normálne odisla a vsetko je v poriadku ?

Chtělo by to screenshot nebo txid nebo adresu:) Zkus si to ověřit tady, jestli je to ok:
https://blockchain.info/

Zní mi to jako (zatím) nepotvrzená transakce…

Dotaz ono to trva dokim to pride lebo mne tam nabehlo koliesko a je tam sending som mylsle ze je to instatne do par minut ?

Ne, platba trva minimalne 10 minut a to v idealnim pripade - tzn ze bude zahrnuta v dalsim bloku. V realnem svete trva platba klidne i den, zalezi na vysi poplatku za platbu a vytizenosti site.