Ostatní kryptoměny a ICO

Jakožto úplný nováček v oblasti digitálních měn mám spoustu dotazů, ale přeci jen jednu zásadní…
Existují desítky nebo stovky kryptoměn. Ale Bitcoin přeci jen vyčnívá. Dá se s ním už v hodně obchodech platit, budou ho akceptovat burzy…
K čemu jsou ale ostatní měny? Ať už “hlavní” jako Ethereum, Dash, Litecoin, tak třeba nové ICO…? Vždyť se s nimi nikde nedá platit a jediné, co se dá je směňovat je za BTC nebo za cash… Proč se těží Dash, ETH? Proč lidé kupují ICO (kromě vidiny vzrůstu hodnoty, ale ICO není jako akcie, kde vlastním určitou malou část firmy)…
Pročetl jsem spoustu článků, ale pořád mi to není kromě BTC vůbec jasné… Děkuji

Chapes to spravne… Existence nekterych je neopodstatnena.

A pak jsou tu ty, ktere maji technologicke vyhody, ktere bitcoin nema. To je na delsi studium tech men.

Ale konkretne treba Ethereum povazuju za velmi smysluplnou menu. Z tech zajimavejsich pak jeste Monero a Zcash.

Litecoin je celkem zajimava investice, ale technologii je asi nejbliz bitcoinu.

ICO ma smysl pokud ma smysl firma ktera ho emituje - osobne jsem na takovou zatim nenarazil.

Děkuji, carlosi, za odpověď. Čili pokud to chápu správně, tak to, co posiluje DASH, ETH apod. je důvěra v to, že jednou se jimi bude platit tak jako to nyní startuje BTC…
u ICO tedy platí to samé, důvěra v to, že se touto měnou bude jednou platit, smysl vidím např. v tom, pokud by toto platidlo vydala firma jako eBay, Amazon, Alibaba…

Je sice hezké, že jsou zde měny, které mají lepší technologii, myšlenku, ale pokud BTC bude jediná široce akceptovatelná kryptoměna, pak se jejich hodnota limitně blíží nule…

eBay nebo Amazon asi ICO delat nebudou, na to maj akcie…

ICO je obdoba akcii, takze spis je to vhodny pro maly zacinajici firmy, ktery uz maji nadejny projekt a potrebuji kapital.

U tech men to tak je, nevim jestli duvera ale spis nadeje… a samozrejme i soucasne vyuziti ktere u tech men uz je. U ETH to neni jenom placeni ale predevsim smart kontrakty - ta mena je programovaci jazyk (touringovsky kompletni).

Nemyslim si ze BTC bude jedina, spis jich bude nekolik, kazda s jinymi vlastnostmi a parametry a budou si konkurovat (asi jako si konkuruje paypal s bankami dnes)

eBay a Amazon byl příklad :slight_smile:

Mohl bys, prosím, rozepsat nebo odkázat co znamenají ty smart kontrakty?

Jasne

https://staker.cz/forum/showthread.php?s=&threadid=3187