Obnova penezenky

Dobry den,
Před rokem jsme zakoupili nějakou část bitcoinu, poté ho zaslali na adresu peněženky Multibit HD. Po informaci, že tato peněženka nebude dále podporována a po hard forku BTC jsme se rozhodli stáhnout Electrum a vytvořit peněženku se stejným seedem jako Multibit HD a zadali Derivation path m/0´/0´. Poté jsem poslal BTC na nově vygenerovanou adresu, avšak už v peněžence Electrum, zobrazil si private keys a vložil je do ElectronCash, kde jsme vytvořili peněženku opět se stejným seedem jako v peněžence Electrum. V tuto fázi jsme přišli o oba soubory peněženek. Pokud zadám do Electra stejný seed a derivation path jako u Multibit zobrazí se stará peněženka s nulovým zůstatkem. Pokud neprovedu v derivation path žádnou změnu, vytvoří se mi peněženka nová. Toto stejné nastává i v ElectronCash.

Multibit HD sice přestala být nadále podporována ale ještě nedávno běžně fungovala.

Na oficiálních stránkách měli jinak návod jak postupovat a jestli není potřeba jiný derivation path, ale s tím stejným seedem už to zní dost komplikovaně.

Různý derivation paths se daji vyzkouset na https://github.com/iancoleman/bip39
Jen je potreba znat ta slova :slight_smile:

Dekuji za odpovedi, to uz jsem zkousel ale bohuzel nevim jake derivation paths pouzit. Je tam na me moc kolonek. :slight_smile:

Tak zrovna pro BIP32 derivation path je tam kolonka jen jedna :slight_smile:

https://iancoleman.io/bip39/