Nody v pěnžence.. kod je vytváří a jak fungují?

Kdo je ten NODE? Jak se vytváří? Já myslel že systém je decentralizovaný. Nebo je to jen peněženka s veřejnou adresou?

Nody v peněžence… kdo je vytváří a jak fungují? Zná na tuto otázku někdo odpověď?

Otazka je predevsim co jsou “nody”?

Pokud mas na mysli adresy pro prijem btc, tak ty jsou generovany nahodne. Kazdy si jich muze vygenerovat libovolne pomoci generatoru nahodnych cisel.

A laskave tu nespamuj forum!

Uzly ke kterým se peněženka připojuje… Dole vpravo ti to vypisuje počet

Ktera penezenka?
5a77e44ba3336

Treba u doga … je to ve vsech …

No bitcoin penezenek je spousta…

tak klasicka na doga co maji na stravnkach v prave rohu malej grafek kterej zobrazuje ke kolik jsi pripojeny …

je to ve všech co vyžadují soubor .conf pokud v něm nejsou Nody peněženka se vůbec nepřipojí do sítě, BTC peněženka to zrovna nemá :slight_smile:

Tak to už chápu. Kdo vytváří teda ty nody ? jak se vytváří?

Pravděpodobně největší pooly z počátku (aby se na ne připojovaly ostatní peněženky a nevytvářeli paralelní chainy), ale nerad bych kecal :smiley:

super … to taky vím :slight_smile: zajímá mě přímo ta technologie vytvoření :slight_smile:

no myslim ze se hlavne neumis ptat

No proste pokud máš peněženku tak addnode=“tvoje ip” se jiná do sítě bude připojovat přes tvojí, takže se tam zadá Ip peněženky přes který se budou ostatní napojovat, termíny uzly a podobný věci jsou mimo mě, tak víc už asi nepomůžu :smiley:

Bitcoin je P2P síť. Každý, kdo má plnohodnotného klienta (Bitcoin-QT, nově Bitcoin Core) se jeho spuštěním stává jedním takovým nodem (uzlem). Klient se při startu snaží připojit k ostatním uzlům, které má uložené (už je zná z předchozích spuštění), anebo při prvním spuštění k těm, co má natvrdo zapsané v klientu. Anebo k tomu uzlu, který mu dáš natvrdo přes -addnode. Od těch uzlů pak somruje adresy dalších uzlů, ke kterým by se mohl připojit.

Takže ano, je to prostě jen spuštěná peněženka.

A veřejná adresa vlastně ani nutná není. Ty jako pasivní uzel se můžeš připojit ke dvěma aktivním, jeden ti pošle třeba informaci o nové transakci nebo bloku a ty ho přepošleš tomu druhému aktivnímu. Akorát se oni budou k tobě blbě připojovat, když to neuděláš sám, no :slight_smile:

Blockchain s tím nemá nic společného, ten je právě jen jeden a uzly v síti si ho mezi sebou navzájem neustále synchronizují :slight_smile:

Dík za reakci, vím o tom prd, ale nechtěl jsem to tu nechat s odpovědí že se na to neumí ptát (bez urážky)

Díky za vyčerpávající odpověď … když budu chtít být aktivní uživatel ( aby mě šlo přidat pomoci addnode tak stačí veřejka?

On se zeptal dobre, ale ty ses mimo …

Ano, přesně tak, stačí mít veřejnou IP a spustit klienta, toť vše. Resp. musí být možné se zvenčí připojit na port 8332 (nebo na jiném portu u jiných měn), což může být i jiná adresa v rámci lokální sítě.