Nedaří se odeslat platbu

Zdravím vás.

Chtěl jsem prodat nějaké BTC. Mám peněženku multibit poslední verze. Win 7 64-bit.
Poslal jsem 0,5btc poplatek byl 0,0001. Divé bylo že ani po 24 hodinách ještě nebyla transakce v blockchainu. ale v peněžence v historii byla. A v detailu se u ní napsalo: viděno 4 peerů/probíhá ověřování. Zůstatek taky seděl (btc byly skutečně odečteny)

Jenže dnes transakce z peněženky zmizela a zůstatek je taky na původní výši. Jako před platbou
V tomto jsem laik.
Je tedy možné, že se nevyřízené transakce můžou vrátit zpět?
Nebo mi ty BTC lítají někde v neznámu?
Mám zato, že cokoli pošlu do sítě už se nedá vzít zpět.
Jak to že se ta transakce nezařadila? čím to může být?

díky moc za trochu osvěty

Příliš malý poplatek. To, že se transakce „vrátila“ je záležitost toho klienta, který to tak vyhodnotil. Technicky není problém vyrobit více transakcí z jedněch peněz, ale síť ti vezme jen jednu z nich. Tady u tebe je určitá pravděpodobnost, že po takovéhle době už transakce vyšuměla, takže můžeš zkusit zadat platbu znovu, třeba s vyšším poplatkem, a je šance, že ji síť vezme, protože tu první už zapomněla.

ok super dík. na kolik bych jej tak měl zvednout? Napřed ale musím zjistit jestli to jde. Ta hodnota je v multibit už nastavena.

Podle https://bitcoinfees.github.io/ tak 0,0004–0,0005 Ƀ/kB, aby se během 1–3 bloků potrvdila.

dík pomohlo to:)
5a77fdb907512

Podle mně je 0.0004-0.0005 btc zbytečně vysoký poplatek. Když je velký počet nepotvrzených transakcí ve špičce nebo při nějakém spam útoku na síť - tak je to naprosto vyhovující, to ano, jde-li o urgentní transakci, která spěchá.

Nicméně mám vyzkoušené, že lehce nad 0.0002 btc/kB je ve většině případů naprosto dostačující.

Dělám to před odesláním tx tak, že se podívám na https://tradeblock.com/bitcoin a tam zjistím aktuální počet transakcí a jejich průměrný poplatek. Např. nyní je tam 13700 tx s průměrným poplatkem 17.6 sat/B.

Vždy dám o něco víc než je průměr. Pohybuju se však v rozmezí 21-25 sat /B a zatím to prošlo cca do 3 bloků.

Takže za typickou tx kolem 250 kB je poplatek okolo 0.00005 btc.

Včera jsem posílal 200 kb s poplatekm 0.00004 btc a byla potvrzena za 7 minut (2 bloky).

Jinak k tvému problému, že se transakce vrátila mám takový pocit, že spíše vůbec nedošlo k odeslání tx do sítě. Přijde mi to, jako by jsi odeslal tx z multibitu na multibití server a z něj to neprošlo do btc sítě.

Myslím si to, protože už jsem měl pár zamrzlých transakcí s malým poplatkem, ale rejecktnuta mi nebyla nikdy žádná. A to i když jsem poslal přes mrtvý server a moji tx vidělo jen 0.01% sítě.

Jinak můj osobní trik v takových situacích je nechat běžet klienta dokud nedojde k potvrzení, aby tu tx “udržoval” a odesílal opakovaně do sítě (rebroadcast).

Vůbec není špatné si po odeslání tx zkopírovat její id a to si pak zkontrolovat např. na blockchain.info nebo https://tradeblock.com/bitcoin/explorer/ jestli ji síť “vidí”. Pokud ne tak je něco špatně v komunikaci mezi multibitem-serverem multibitu a blockchainem.

https://multibit.org/en/help/v0.5/help_support_sentBitcoinFromMultibitButTheyAreStuck.html

There are two main reasons why a transaction gets stuck on “Seen by one peer” and does not propagate through the Bitcoin network. These are:

You lost your network connection and the transaction did not get sent successfully to the peer (did not broadcast)

-Close MultiBit Classic.
-Fix your network connection and try it out using a browser.
-Restart MultiBit Classic and it will re-transmit any transactions that were unsuccessfully sent previously. It can sometimes take a couple of minutes to send a transaction and for it to propagate through the Bitcoin network.

The peer received the transaction but “did not like it” (did not relay)

-There are lots of tiny inputs (under 5432 satoshis) in your wallet and the transaction fires the anti-spam rules.
-The fee is too small and the peer chooses not to relay it.
-The transaction is a double spend. Doubles spends aren’t relayed through the network.
-Some other reason - this is not a definitive list.

You can see the size of the transaction you created by clocking the “Show Transaction Details” button below the transaction list. The size of the transaction is shown in bytes. A typical fee for a transaction is 0.0001 (0.1 mBTC).

You can remove the transaction that never propagated by doing a ‘Tools | Reset Reset Block chain and Transactions’.

Třeba se to někomu bude hodit:)

To s tou konektivitou jsem včera četl a poslal je z jiného připojení. tam by mohl být zakopaný pes. Páč tu poslední transakci jsem posílal doma přes kabel ne přes wifi. Během pár vteřin jsem ji viděl na blockchain.info a deset minut se už potvrzovala. Paráda dík za pomoc.