Kolik mate nasporenych BTC?

Ahoj,
vim, ze je to osobni a ze mi do toho nic neni, ale zajimalo by me kolik mate nasporenych BTC?
Ptam se proto, ze ted nakupuju a nevim kolik do toho investovat - mam tim na mysli dlouhodobe sporeni. Ted koupim, za par let prodam…

Moje otazka by spis mohla byt: kolik BTC zamyslite prodat/utratit ve vzdalene budoucnosti(radove jednotky let)?

Utratit? ani setinu :smiley: Pokud to bereš jako investici na par let tak je tu dost reálná šance že se kurz do 5 let dostane hodně přes $1000. Myslím že BTC jsou ideální forma šetření na důchod :smiley:

BTC nejsou v zadnem pripade sporeni. Je to cira spekulace s extremnim rizikem - a tedy logicky i moznymi solidnimi vynosy. Dnes existuji moznosti, jak zhodnocovat BTC 30-70% rocne… Neni potreba znat vyssi matematiku, aby bylo jasne, jaky to znamena riziko, pokud trh tohleto umoznuje.
Neinvestuj vic, nez kolik muzes ztratit. Doporucuju max 2 mesicni platy, ale to je opravdu max. Taky je problem v tom, ze musis sledovat situaci. Nejvetsi riziko BTC je, ze nekdo prijde s necim lepsim. Pritom uz jsou zname navrhy, ktere skutecne prichazeji s necim zretelne lepsim a je zaroven jasne, ze BTC protokol je neprijme jako prvni. Nikdo nevi, jak rychle se BTC bude prizpusobovat vzrustajici konkurenci.

Napriklad pred peti dny zacal PrimeCoin. Ja jsem se to dozvedel az dneska. Deni sleduju kazdy den, ale i tak kdyby to byl silny konkurent (neni), mohl jsem o cast svych BTC aktiv prijit.

Takze spekuluj obezretne.

Pokud si člověk shrne fakta. Jako odměna za vytěžený blok klesne z 25 na 12,5 (nebudu hledat kdy :D) což znamená poloviční emise měny a zákonitý růst kurzu. Další snížení na 6BTC za blok už vyžene kuz hodně vysoko. Nárůst obchodu s BTC taky hodně navýší kurz, i když hod v dnešní době paradoxně tlačíl dolu :smiley: Dlouhodobě bych viděl BTC jako náhradu za zlato které bych vyděl jako mnohem rizikovější než BTC. Jako jedinou hrozbu bych viděl nástup lepší měny. Jako třeba Litecoin který BTC předčí v hodně věcech. Ale je těžký porazit obra :slight_smile: Např VISA a MASTERCARD mají velice zastaralý systém, ale i tak je mnohem jednodušší a lepší systémy nenahradí. A hlavně pokud by nějaká měna měla nahradit BTC tak by to nebyl pád za jeden den a vklad by se dal bez nějakých velkých ztrát zachránit.

edit/ Jenom bych rád ještě podotknul že reálnou hodnotu BTC bych viděl max. na 25-30 dolarech. Ale ostatní měny mají nulovou reálnou hodnotu. Hodnotu jim dávají pouze spekulanti a reálná hodnota je rovna nule. BTC bude pořád držet nad ostatní konkurencí reálný pohyb měny. Za BTC se opravdu něco kupuje, ale myslím že na tomhle fóru jsou tak 2-3 lidi co si něco koupili za jinou měnu než BTC.

Kurz zavisi jen na nabidce a poptavce. Snizeni emitovani (pred koncem roku 2017) bude mit vliv na nabidku, ale budouci poptavku nikdo nezna. S tema zakonitostma opatrne… Bojim se, ze mas jen velmi povrchni predstavu o cenotvorbe komodit - alespon z tveho prispevku vyplyva, ze snizovani emise Bitcoinu ma urcujici vliv na cenu Bitcoinu samotneho, to je samozrejme extremne zjednodusena predstava.
Visu a Mastercard lepsi systemy nenahrazuji, protoze nejsou dostatecne lepsi a zaroven maji extremne vysoky naklady na vstup na trh. Naklady na vstup na trh kryptografickych men jsou ve srovnani s tim jako cena rozpadle chaty na Ukrajine oproti mrakodrapu v Tokiu…

Vklad se zachranit da, ale musi se to sledovat… To co jsem dnes videl s PrimeCoinem dost pekne ukazovalo, jak to jde vsechno rychle raz na raz.

Proti tvrzení že kurz závisí jen na nabídce a poptávce nemůžu říct ani popel :slight_smile: To je základní zákon trhu. Poptávka bude zákonitě růst, teda pokud se jím nějakým zázrakem nepodaří potopit silkroad :smiley: Je to dost zjednodušená představa a dokazovat jí výpočtama nehodlám, ani by se mi to pravděpodobně nepovedlo :slight_smile: Ale i z pohledu lajka tohle dokazuje růst.
Příklad: Poptávka 500btc/den nabídka 500btc/den a z nabídky je třeba 150btc/den prodáváno minery. V tuhle dobu kurz stabilní a co s trhem udělám pokles v prodeji o 15%, je to málo, ale rozhodně to udělá z kurzem zajímavý věci. Snad bych si i vsadil že to kurz dostane i o 30% nahoru. A dlouhodobě měna která prakticky nebude mít emise tak musí být zákonitě deflační. Nemluvím tu o tom že si někdo vydělá na BMW. Ale myslím že když člověk teď koupí BTC tak se nemusí bát že je za 5-10 při nejhorším neprodá za stejnou cenu.

Poptavka bude zakonite rust… Aha… Dal to komentovat nebudu, kazdy si udela obrazek sam.

Klidně komentuj :wink: Přesně z toho důvodu se tohle nezývá fórum :smiley: Možná tu něco píšu, ale to nikdy neznamená že je to pravda. Jsem jenom rád pokud někdo napíše svůj názor.

Dovolím si připomenout jeden fakt, kdy odměna za blok poprvé klesla z 50 na 25 dne 28.11.2012 se s kurzem nic výrazného nedělo a to byl pokles o 25BTC na blok, proč myslíš, že další snížení už pouze o 12,5BTC na blok zákonitě povede k růstu kurzu, když před tím se nic nestalo?

http://www.my-btc.info/globalstats.php tady jsou data za 2332 uzivatelu. Satoshi Nakamoto ma doma v matraci ještě cca 1 mil. Winklevoss twins ohlasili ze nakoupili 1% = asi 100 000 BTC.

Mne by také zajímalo, kolik kdo drzi BTC. Ma to vliv na poptávku a nabidku.
Ovšem ono i tak jinych informaci majicich vliv na cenu je tolik, da se to obtizne všechno sledovat.
Někdo říká, vsechno to zobrazuje graf ceny, i všechna ta ocekavani do budoucnosti. Napriklad ja tedy prave ted uvazuji nad tim, jestli nejake BTC prodat prave ted, nebo az odpoledne (nebo jindy) - spise cekam pokles behem několika dnu nebo tydne. Podle mne prave dnes odpoledne není idealni doba na nakupy, tu cekam nekdy později.
Pominuli ohlednuti do minulosti, protože ten pravy cas uz je bohuzel davno pryc.
Mozna prodam 1 BTC a koupim si Primecoin. Ale desi mne jeho cena, prumerne tak 0.005 BTC - skoro od první chvile, co se před několika dny zacal obchodovat napr. na https://mcxnow.com/exchange/XPM
cekal bych spis třeba 0.000001 nebo tak něco.
Prave jsem za 0,5 BTC nakoupil LTC po 0,028. Ovsem kdyz tak prepocitavam kurz, ono je to dnes tak spojene, je to v podstate jedno, jakmile se pohne cena BTC, cena LTC v BTC se zmeni temer stejne. takze 0.028 je sice dobra cena, ale vyjde to nastejno jako nedelat nic.
Tak jsem to nevydrzel a prave jsem prodal všechny sve BTC na MtGox. Tzn jeden cely kulaty žluťoučký Bitcoin a hodlam BTC co nejdříve zase nakoupit, jakmile klesne cena. Zajimalo by mne, jestli na tom vsem vůbec něco vydelam, protože BTC si budu muset poslat do wallet v notebooku a nevim kolik budou poplatky MtGox. Nemuzu uvěřit tomu, ze by to bylo zadarmo.
A opet jsem se zaradil mezi ovce - par minut potom zacala cena rust, mohl jsem mit o 4 usd vic. Takze jsem prispel nejakemu spekulantovi na obed nekde na Manhattanu.

Nicmene samozrejme mne tesi slyset kolik lidi ceka cenu v tisicich USD, cim vice takových jedincu, tim spise se tam jednou dostaneme. Hlavne nebyt tou poslední ovci, ktera ma v hlave a před očima tu nejvyšší cenu (ktera vecirek vsem zaplati). :slight_smile:

Nikdo to ale nemůže vedet na 100%. Unce zlata (nebo v cem se to pocita) měla stat 10 000 USD a nesplnilo se to. Řekl bych, spekulanti co skupovali zlate mince si rvou vlasy z hlavy, pokud vůbec ještě nejake mají a muzou jen zirat. Často se stane to co nikdo neceka. A pak se objevi jeden z mala, který tvrdi, jak to všechno vedel uz od zacatku.
Co třeba zacit sbírat prvek astat? Toho je na Zemi podle odhadů pry jen necelých 30 gramů. Mit ho na zahrade kilo, tak by si za to clovek koupil třeba celou CR.

Hlavne všechno sifrovat minimalne truecryptem, wykaslat se na Windows a poridit si VPN nebo SSH http://www.zive.cz/bleskovky/snowden-microsoft-dal-nsa-pristup-k-e-mailum-skydrivu-a-skypu/sc-4-a-169678/default.aspx Kdo vi, co ceka ty, kteří mají doma tisice BTC, třeba je ma všechny v merku NSA.
Co kdyby vam vecer na dveře/nebo emailu/ zaklepal nejaky ochrance z NSA v kozenem kabate a nabidnul vam obchod - date mu pulku vsech svych bitcoinu a on za to bude hlidat, aby se nikdo nedovedel o tom ****** co by vam jinak podstrcil do pocitace? :slight_smile: :slight_smile:
Blaze tomu kdo nic nemá nestara kam co schova.

Jina statistika: http://www.revolvermaps.com/?target=enlarge&i=25bcubj6glj&color=ff0000&m=0&ref=null live visitors magazinu http://bitcoinviews.com/
přes 40% US, spolu s Kanadou a UK 55- 60%
ze by to ve velkem cetli lide z Kypru?nevypada to na to. (nahore jsou pouze 3 a něco% ze Spanelska )
Podobne je to i s https://bitcointalk.org http://whois.domaintools.com/bitcointalk.org 24% lide z US, přes 10% z ciny a přes 10% z Ruska. Tady je alespoň ta Cina a Indie.
Zatím je to bohužel tak, na cenu BTC ma vliv především to, co se deje v USA. Tedy nam vsem dobře znama zednarsko-zidovska klika :slight_smile:

Kolik mám naspořeno? …
Evidentně … málo. :frowning:
Takže makám, aby to bylo víc …

no mam ted asi 100btc, nakoupeno pred nekolika mesici za 95.50:) jak to padlo na tech 66 malem mi houklo, ale rozhodl jsem se, ze to proste budu drzet co nejdyl a uz to zacina vypadat lip:) myslim, ze do konce roku muze byt cena klidne 200usd/btc. uvidime.

chtěl jsem vyměnit pár LTC za BTC(myslím že tam byl chvíli 190% rozdíl) ale než jsem zjistil zda se to dá vyměnit napřímo, nebo musím prodat a pak koupit.Tak už je zas BTC v kurzu.

BTC-E je teď největší BTC/ltc burzou, tuším.

Otázka do placu. Jak si zde pročítám některé příspěvky o těžbě (i když mi asi ještě úplně nedává smysl) a nyní čtu i tento theread. Jsou ještě jiné způsoby (obdoba miningu), jak se dostat k BTC? Kromě výměny za zboží nebo jinou měnu.

Jop, krádež. /ať už vir těžící či peněženku kradoucí/ nebo hack nějakého provozovatele online peněženek.

Gavin Andresen (hlavní vývojář referenčního bitcoin klienta): “Nikdy neinvestujte do bitcoinu peníze, které si nemůžete dovolit ztratit”. Zítra třeba někdo prolomí SHA. Nebo někdo pošle na burzu obrovské množství BTC a vyvolá paniku. Z tvých úspor ti zůstane jen smutná ikonka na ploše.

Přesně tak.

Já zrovna hledám alternativu sociálního zabezpečení.Ale :BTC nejsou v zadnem pripade sporeni. Je to cira spekulace s extremnim rizikem - a tedy logicky i moznymi solidnimi vynosy. Dnes existuji moznosti, jak zhodnocovat BTC 30-70% rocne.
Cituji: Dnes existuji moznosti, jak zhodnocovat BTC 30-70% rocne.
Prosím : kde???