Hardware pro těžení

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat. Chtěl bych si zkusit taky něco vytěžit. Přemýšlím, že bych si koupil Raspberry pi 2 a USB BTC miner. Jen nevím, jestli to půjde všechno spustit pod windows. Máte někdo s tímto zkušenosti? Jak to máte vyřešeno vy? Děkuji za radu

usb btc miner pod windows pustíš, ale díky jeho nízkému výkonu nepokryješ náklady na něj. při troše štěstí vytěžíš 0.01$ za měsíc

A co máš ty?
5a77fb653e587

já už netěžím, před 4mi lety jsem těžil pomocí grafik a před asi třemi (dvěma) lety právě pomocí USB minerů.
AMD 6770, mělo to výkon poloviny USB mineru a žralo kolem 150W :smiley:

Já jsem právě myslel, že bych zapojil dva, tři nebo čtyři minery do usb na raspberry pi 2 a nechal tu puštěný. Jen se mi nějak nedaří najít návod na instalaci usb minerů a vůbec jak to vše udělat na raspberry na asi linuxu.
Má s tím někdo zkušenost?

děkuji

co třeba tohle?

nebo USB ASIC ERUPTER - Setup & Config. BCG Miner, cgminer & Hubs "Oh Pi"!

jo budeš muset načíst 10návodů a něco splácat, nevim jestli si někdo po 3letech vzpomene jak to dělal, pokud to vůbec dělal, ještě za předpokladu, že raspberry dnes vypadá trochu jinak a mnohé programy se chovají díky aktualizaci také jinak

A kolik myslíš, že budu moci do raspberry napojit minerů.

Děkuji moc

kolik chceš… záleží jaký si pořídíš usb hub. v dnešní době je ale nemá smysl vůbec zapojovat i kdybys je měl zadarmo i s elektřinou, jelikož vytěží kulové…:slight_smile:

Ovšem, kdyby to vytěžilo kulové s přehazovačkou, tak pak už by to stálo za zvážení. Taková přehazovačka dneska stojí i několik tisíc.

A na čem těžíte? Mi poraďte něco, co je za rozumnou cenu. Děkuji

Praktický příklad:

https://bitmaintech.com/productDetail.htm?pid=000201511170341298180m44675v0613

Antminer S7 - výkon 4.3 TH/s, spotřeba 1300W, cena (bez cla, dopavy, dph) 1695 usd.

Vývoj investice když začneš hned (a to jsem dal ultralevnou elektřinu a pouze cenu mineru bez dph, cla, dopravy etc):

A to se vyplatí…:slight_smile: V tomhle ti neporadím, přestal jsem těžit 6/2013 ještě když na to stačila grafika.

Od té doby jsem ještě neviděl mining hw, který by se vyplatil v malém. Určitě existují i efektivnější minery, ale to si koneckonců můžeš spočítat sám tady:
https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/calculator

Ale abych tě nepřipravil o životní příležitost, přidám ještě optimistickou variantu, která počítá jen s 5% přírustkem obtížnosti a 0% poplatky poolu. Pořizovací cena pořád podhodnocená, ale o něco reálnější 2000 usd.

Je vcelku jedno, jestli se to přestane vyplácet mít zaplé po 215 dnech nebo po 400. Konec je stejný, nevrátí se ani pořizovací hodnota. O nějaké investici, kdy získám aspoň 110% investované částky nemůže být ani řeč:)

Třeba ti někdo poradí jak těžbou zbohatnout, ale myslím že tenhle vlak už ujel.

Já jsem právě přemýšlel, jak se může vůbec zaplatit energie. Koukal jsem v číně na silnější minery, je to ranec.

Já jen tak přemýšlím, jestli se vůbec nebo vyplatí těžit. Předpokládám, že Litecoin je na tom úplně stejně.

NVIDIA Turing: nejspíš těžební speciál pro záchranu herního trhu.

1 Like

Škoda, že zatím nejsou žádná fakta, jen domněnky. Není jasné v čem by ta výhoda měla spočívat, a o jaké GPU vlastně půjde. Vzhledem k tomu, že každá metoda těžby má jiné nároky na paměť a jiné hashovací instrukce je otázka jestli to může (jak článek tvrdí) udělat revoluci jako ASIC. Přeci jen je rozdíl univerzální procesorová jednotka versus jednoúčelový čip.

Zdravím, máte někdo zušenosti s e-shopem https://www.hwshopbtc.cz ? Mají tam poslední kusy grafických karet rx580, které jsou nedostatkové. Patby příjmají pouze Bitcoin a ethereum, a zajímalo by mě jestli někdo již u nich nakupoval a vše dopadlo tak jak mělo?

1 Like

Vzhledem k tomu, že provozovatel uvedený v kontaktu

ADRESA:
HWSHOPBTC s.r.o.
Zámostí 27
Ostrava
710 00

EMAIL
hwshopbtc@gmail.com

v obchodním rejstříku neexistuje, tak bych to asi ani nezkoušel :slight_smile:

Proč si neobjednáš RX580 ze zahraničí? Tam jsou k dispozici…

https://www.amd.com/en/where-to-buy/radeon-rx500

To je opravdu lepší se někde podívat po bazaru, kde někdo měl grafiku pár měsíců (pokud tedy nutně nechceš novou). A jelikož už je toho na bazarech hodně, tak jdou ceny dolu a podle mě se dá i smluvit sleva. Těžko se teď budou prodávat v tom množství, co stále roste, stačí jen často sledovat nabídky, je toho dost. Obtížnost těžení třeba Etherea vystoupala na úroveň jako byla v říjnu, kdy se to zastavilo a pak padlo. Teď se to zastavuje znovu, protože to za měsíc vystoupalo skoro o 1/3 a tak třeba s výkonem 274MH/s máš za den jen 0,024ETH.