Doporučte prosím vhodné řešení (HW)

Ahoj,

chtěl bych se Vás zeptat na doporučení nejvhodnějšího hardware na těžení BTC nebo jiné měny. Mám kancelář, kterou využívám jen párkrát do měsíce, za nájem platím fixní částku, ve které už jsou energie i internetové připojení (kvalitní, hned ve vedlejší budově je fakulta VŠ a v naší budově ubytování, v přízemí kanceláře, internet je rychlý a stabilní, nemám statickou IP). Proto si říkám že by byla škoda toho nevyužít, když už nevyužívám kancelář osobní přítomností a povětšinu času je tam zavřeno a tma :D.

Požadavky:

  • hardware optimalizovaný tak, aby mohl běžet 20h denně (časem možná 24 hodin denně, ale zezačátku budu v době, kdy chodí uklízečka vypínat a potom opět zapínat)
  • aby vytěžil alespoň v hodnotě 3 tisíce za měsíc, nejlépe kolem 5 tis, víc nepočítám (když se náročnost zvyšuje, cena snižuje)
  • musím mít možnost to umět vzdáleně vypnout/zapnout kdykoliv (nejlépe automaticky, nastavil bych v kolik hodin se vypne, v kolik se má zase zapnout, a manuálně, když tam budu mít jednání, tak to nemusí běžet)
  • nesmí vypadat nějak moc nápadně (nějaký podomácky vyrobená krabice, která topí, vrčí a trčí z ní kabely, nic takového, nejlépe něco, co bude vypadat jako pc/server)
  • nesmí brutálně topit, aby v místnosti nebylo na chcípnutí :smiley: ale když bude topit nějak normálně, a normální radiátor bude pořád vypnutý, tak no problemo)

To je asi tak vše. Myslíte, že něco takového za rozumný peníz se dá sehnat? Co konkrétně? Jinak jsem schopen si to “poskládat” sám, administrovat sám (linux není problém).j

Těžební železo tu za nejlepší ceny na trhu prodává člen kace, takže věřím že ti něco aktuálního doporučí. Situace se v těžbě mění neustále, ale on to sleduje a jako jeden z mála dováží do ČR…

Zbytek (vzdálenou správu, apod.) píšeš že si nastavíš a budeš administrovat sám, takže po nějakém laborování to určitě bude umět to co chceš…

Když pomineme morální aspekt takové elektřiny zdarma :slight_smile: tak Ti doporučit mohu.

Pro začátek pár postřehů:

  • zjistil bych si, jak je elektřina měřena, kde je elektroměr/jističe, v případě zvýšeného odběru může po tom jít energetik pronajímatele (již jsem se s tím setkal)
  • vhodné je znát i kapacitu jističů pro zásuvky a jaké další místnosti jsou na ně napojeny, jelikož jestli je třeba jen 10A, tak stačí současně zapnout dvě varné konvice a máš po ptákách - vyhodí jističe (rovněž se s tím setkávám)
  • pro pravidelné vypínání potřebuješ miner který spolehlivě naskočí po vypnutí - což nejsou úplně všechny, dobré zkušenosti mám s Antminery S3/S3+
  • vypínat/zapínat jde jednoduchým programovatelným časovým spínačem za pár stokorun, nebo existují různé chytré zásuvky ovladatelné přes net, nebo i mobil (ty jsou pak o něco dražší)
  • minery dávají poměrně velké zbytkové teplo, je-li malá kancelář brzy se zahřeje, v zimě nebývá problém, horší je v letním období
  • některé minery mají dost hlučné vysokootáčkové ventilátory
  • osobně bych počet minerů volil s rozumem, nepřehnat to
  • osvědčené, se solidním poměrem výkon/cena (i energeticky celkem efektivní) jsou již výše zmíněné Antminery S3+ - 4ks by Ti mohly při současné obtížnosti a současném kurzu BTC měsíčně kolem 5 tisíc vydělat (spotřeba 4ks je zhruba 1450W ze zásuvky)
  • existují minery v rackovém provedení co vypadají více “profi” - např. Antminer S4, ale mají horší poměr výkon/cena

kdyžtak mi napiš na rtlno@centrum.cz

Taky jsem se přidal do těžení. Teprve koketuji. Tento týden to začalo. Nejprve jsem zkoušel využít flákající se GPU. Rychlost mě ale nenadchla tak jsem koupil 3x usb horníka (to co vypadá jako flash) ale i tam jsem se nijak neuhnal z té rychlosti. Tak jsem dnes ránou koupil AntMiner S1. Zatím jen jeden. Problém u mě je přístup na internet. Když vyřeším jak dát zařízení na internet cestou proxy server s autorizací jménem a heslem tak klidně bude těch S1 víc (co mi stačí peněženka). Takže u mě je důležité dostat to na net a pak to zapnu a nechám běžet klidně 5 let než to odejde do elektronického nebe.

Děkuju moc za vyčerpávající odpověď. O víkendu ti pošlu mail. K tomu morálníu hledisku… no… Dřív jsme tam měli takovou tu velkou tiskárnu, cca za 80k, která po většinu dne běžela (ok, občas se přepla do sleep modu, bylo tam copy centrum), pak dva počítače, svítilo se, občas mobil do nabíječky atd. Cena za nájem stejná jako teď, když už tam mám jenom nábytek a jdu tam 2x do měsíce na nějakou schůzku… Takže když už to platím, tak to chci nějak víc využít :slight_smile:

S1 má již malý výkon a i když se podtaktuje na výkon cca 140GHash, tak je stále o 50% méně energeticky efektivní než S3/S3+ Pro vyšší výkon je třeba více ks, což pak malou místnost rychle vyhřeje a zabírá místo. To leda kdyby byly za nějakou symbolickou cenu…

Kdybych chtěl prachy naráz po milionech tak přepadnu banku.

JuraS. : internet i přes veškeré superrychlé a nejrychlejší pooly není tak zásadní - používám dokonce GPRS modem s internetem na 3 měsíce od O2 a funguje to taky, rejects mám hlavně proto, že mám opravdu mizerný signál

zpages: počítej s tím, že minery opravdu HODNĚ topí, navíc, čím jsou teplejší, tím větší mají spotřebu a taky dělají větší rámus. Myslím, že do běžné kanceláře cca 15m2 lze umístit max. dva minery S3+, aby to nebylo příliš nápadné, i tak tam na podzim a na jaře bude teplíčko. Navíc, S3+ je okatě nápadná svýma větrákama. Doporučuju schovat dva do černé dřevotřískové krabice, dát do toho reprák a dělat, že je to reprobedna :slight_smile:

V práci není problém to dát do kanceláře kde nikdo není každý den, otevřít okno a vypnout topení. Jen mám fakt jediný problém a to je jak nastavit proxy. Nechápu, proč třeba MultiMiner nic takového v sobě nemá. Nebo se špatně dívám a hledám to pod něčím jiným ? Kdejaké program co se snaží dostat na internet zjistí, z nastavení internetu v Win a pak se jen zeptá na jméno a heslo a uloží si ho. Ty tupé programy minery nic takového nemají. Proč?

Zdravím, nechci zakládat nové téma, chtěl bych se zeptat jestli se vyplatí kupovat miner S1

Zcela jistě nikoliv.Leda,že bys jej dostal zdarma a neplatil elektřinu.
Jakmile jedno z toho (nebo obojí) nesplňuješ,tak v KAŽDÉM případě proděláš.

V případě elektřiny zdarma a nízké ceny (viděl jsem, že se použitá S1 prodává pod tisícovku) se ještě dá. Možná i když bude za elektřinu nějaká minimální částka typu 1Kč/1KWh.
V zimě se dá i odpadní teplo využít k vytápění.

Jinak raději energeticky efektivnější S3/S3+.
Mám teď třeba na prodej větší množství cca 3 měsíce používaných S3 a S3+ Cena v rozmezí 2700-3500Kč/kus dle typu a množství.
Na větší odběr mohu zařídit i daňový doklad.

Zdravím za kolik by jste prodal 1ks S3+, záruka?
Díky za odpověď