Čím chladite svoje stroje :)

Mně by zajimalo čím pak chladíte ? : provedení atd prostě vše okolo , mně osobně hlavně zajímá chlazení více GK v pc bedně :slight_smile:

jestli tu už nějký takový therd je, tak odkaz ,a toto smaznot dík

hallo to nikdo nechladi komponenty ? nebo je raději grilujete ?

Spíš už se tu všechno probíralo a není tam nic moc k vymýšlení.

Pokud máš víc než jednu nebo dvě grafiky, řeší se to zpravidla nějakou vlastní otevřenou konstrukcí, protože pokud nemáš klimatizovanou serverovnu, tak to v bedně se stock chladičema neuchladíš (a kupovat lepší chladiče je finančně nesmysl).

no právě , lepší chlazení vzduch nebo voda ,u vody jedině fulcover jinak to nemá smysl :frowning:

ale spíše mně jde o to jak to chladít ve skříni , sice ji mám otevřenou ale i tak teploty na první GK tedy hned co je pod CPU 82c a na druhé 76c teplota vzduch v místnosti od 24 do 26 c klimatizace

GK chladím jak z vrchu PCB ventilatorem 60x60 tak ještě z boku tedy ze strany jak by mněla být bočníce bedny , 120x120 který odsává teplý vzduch od GK

spíše bych potřeboval poradit co na tohle zlepšit ?

teploty se mi zdjí dost vysoké na plechu GK nejde udržet ruka :slight_smile:

jo malem bych zapomněl mám 2 x 7970

Pokud je kontakt jádra karty s chladičem v pořádku a nejsou tam teplejší místa, měla by karta zvládnout dlouhodobej provoz i na 85°C, pokud ale chceš mít klid, tak jedině to rozdělat a případně vyměnit pastu a ty teplovodivý vložky.

mno pasta je jasná , ale čím nahradit tem plastelinový mrdky co tam jsou na pamnětových chipech ? jsou dost hrube čili pastou to nahradit nepujde

jedna o takový typ chladiče

http://www.techpowerup.com/vgabios/131592/gigabyte-hd7970-3072-121214.html

Já nechal podložky původní, jen jsem je trochu potřel pastou.

ah dík to mně jak si nanapadlo :slight_smile:

jen se optám kolik máš GK v jednom PC ?

ja zatím jen dvě , ale uvažuji o stavbě PC na minimalně na 4 GK na desce , je realne to uchladit ? nebo bez extendru je to nemožné ?

Ja jsem zkusil jednu “prasarnu” a celkem se mi to osvedcilo. Sundal sem zvikacku z pameti, dal jsem tam medenej plech (lepe receno 2 na sebe - pamet-pasta-plech-pasta-plech-pasta-chladic) a chladi to pekne. Jinak s teplotama se motam kolem 65 stupnu (5830 a 5870), 6970 ma cca 67 stupnu. Bez klimatizace (u 4 PC kde klimatizace je tak kolem 55 stupnu). Foto muzu postnout…

Jinak neco v zavrenych bednach, neco bez bocnice, ale vsude poradne ventilatory…

Jak hrubý je ten mněděný plech ?

je to celkem jedno, ja to stejne ještě prejel 800 smirglem, umyl a poradne osusil…

môžeš poskytnúť foto ?

Muzu ti ted tak leda vyfotit ten plech, stroje, na kterých to mam, tak bezi (a když bezi, tak radeji nesahat :slight_smile: )

Co děláte s přebytečným teplem v místnosti kde máte těžební stroje? Zkusil jsem dát jeden těžební stroj (4x7950) do libovolně velké místnosti v mém RD a během dne se tam zvedne teplota plošně o docela dost … poslední test … studená garáž … a je z ní docela vytopená garáž ani ne po jednom dni … jen to foukáte ven to teplo? V zimě předpokládám že to přes den když nikdo nebude doma budu dávat tam kde bude zima a budu tím topit :slight_smile:

ale nebude ti vadiť ten hluk ?

přes den když není nikdo doma tak je to v klidu … dokonce už mám odzkoušeno že když to dám na chodbu a zavřu dveře tak za dveřmi to není slyšet …

Když jsem to dal do mé malé pracovny tak se přehřívaly karty … a měl jsem domácí saunu :-)))

stroj mám v místnosti kde byl kdysi krb. Takže jsem natáhl rouru nad karty a komín to teplo tahá vez z domu:)

ja som kúpil rovno byt s denným a nočným tarifom el. energie. ak ma niekto záujem o umiestnenie minera s výhodným čerpaním el. energie plus kompletné zabazpečenie alarmom a bezpečnostnými dverami, oknami a vetraním vykonným chladiacim systémom + internetové pripojenie nech sa ozve. kludne aj na zmluvu s poistením minera.

já mám 20 hodin nočního proudu :slight_smile: jen řeším kam ho v baráku dát ať se teplo co nejvíce využije :slight_smile: Tak se ptám jak to mají vyřešené ostatní … třeba mě z toho něco nakopne a najdu nějaké ideální řešené pro mě :slight_smile:

no tak cez zimu namiesto radiatora vykuruj minerom :slight_smile: alebo kúp ako ja vzduchotechniku :wink: