Bitcoinovy bankomat

i tohle je celkem zajimavy

Tohle je pecka a strašně tomu fandím! Neznám detaily, ale tipuju že největší problémy budou legislativního rázu. Směnárenská licence, smlouvy s bankou apod. Cca před půl rokem jsem mluvil osobně s několika majiteli směnáren v Praze a všechny bitcoin zajímal ale báli se 3 věcí: ČNB, finančáku a bank. ČNB jsme vyřešili, podle té je to ok. Finančák - tam je sice prý potřeba požádat o preventivní kontrolu, ale to by taky nejspíš prošlo. Ale nejhorší je to prý s bankami - není neobvyklé že jim bez udání důvodu zavřou účet když se jim cokoliv nelíbí. A tohle by se jim pravděpodobně nelíbilo. Takže tohle jsem se dozvěděl, třeba vám to pomůže. :slight_smile: Každopádně držím palce!

Nechci vam kazit radost, ale na Slovensko nema vyznam jezdit, zatim je to tezce ve stavu PR kampane…

Podle toho co jsem komunikoval s vyrobcem, tak neni doreseno nekolik podstatnych veci (treba samotny napojeni na bitcoind, napojeni na API burz a vubec rozhrani pro ovladani). Cena je kazdopadne 5.000 USD pokud vezmes jeden prodejni automat na bitcoiny (bankomat to neni, naopak si pomoci toho kupujes bitcoiny za CZK nebo za EURa).

Bude to k dispozici k dodani nejdriv 1Q14, takze o nejakych “par tydnech” jak je v clancich dva mesice starych nemuze byt rec. Zatim je to jen pekna PR kampan a nic hotoveho, zadne presne datum dodani, zadna technicka specifikace, proste zadna dokumentace (treba pro mne je predstava nejakeho proprietarniho boxu, ktery ma closedsource a nemuzu si urcovat jeho logiku sam, pomerne nezajimava… chci vedet presne jak funguje money management, co se stane v okamziku kdy se nepodari spojit s tickerem burzy nebo dojde ke zpozdeni, k vyraznemu propadu apod. jinak z toho muze byt jeden velky pruser, protoze nekdo prijde na to jak to zneuzit). Z hlediska toho je prostor pro umisteni zdaleka ta nejmensi starost (no offense)…

Mozna to vidim zbytecne pesimisticky, ale proste vidim mnohem vic starosti “behind the scenes” takovyho online automatu (samozrejme by se daly vyresit obsluhou nebo dozorem ale to uz by nebylo to kouzlo samoosluzne masinky ;))… i kdyz je to v podstate opravdu jen “automat na kondomy”.

Btw Jardo, anketu muzes zalozit pri zakladani tematu…

OK, Carlosi, ja bych jeden starej bankovnik se cteckou asi v dosahu mel, logiku castecne tady s lidma treba muzeme popostrcit kousek dopredu, jinak sem sam zvedav co z toho vypadne
Mam v dosahu jak techniku na cipy, tak treba na cteni dokladu jako je obcanka…
A dik za kazdoou radu vsem

Jarda

Jinak tu mam adresu na sefa, co provozuje asi 50 jidelnich automatu v univerzitnim prostredi…slibil sem mu nejakou spolupraci,
plati se tu bezne studentskou kartou…proc ne i jinak?

Jinak mne nenapada, jak obejit casouvou narocnost potvrzeni operace?

studentske karty! mozna by bylo zajimavejsi to nabindovat na ne a udelat treba vydejni automat na ty kondomy na kolejich :).

co se tyce financovani - nepremyslsl jsi nad vlastnim IPO v ramci nejakeho btc exchange?

No, mam prvniho zastavarnika, co asi bude brat bitcointy, mam rad, kdyz to jde od ruky
no a dovedu za ne tisknout CB, Barevne a i na tricka a hrnky
Jak se dari Vam?
Dame soutez kdo je vetsi … no raci ne:-) mne se to libi

Pekny vecer a fajn naladu preju:-) mozna bude smenarna jen rucni, ale i to sou prolomeny ledy

Ahoj, nevim co je IPO. ale urcite mne to neurazi.
Jinak vazne, premejslel sem o tom, ze koupim automat na energeticky napoje, mam i za sebou prvni jednani, dostal sem dokumentaci k rozhrani…a bitcoint tomu dava jinej rozmer

me se to libi:-)

krucinal, vidis to! delal jsem backend pro sit nabijecich stanic CEZu a tam resi, jestli platit smskama, predplatnym… zkusim prijit s bitcoinem :slight_smile:

IPO

To by bylo ideální, konečně by měli bitcoinoví /asic/ magnáti kde dobíjet svý devětsetosmnáctky :sunglasses: :clown_face:

Tak vzhledem k tomu, ze k CEZu mam velmi blizko, tak te muzu ubezpecit, ze mrhas energii :smiley: :smiley: :smiley:

pche

vsak by to nebylo primo pro cez (za tu dobu uz jsem si udelal obrazek - je to banda vychcanku, ktera chce vysledky=prachy hned a stavet nejakou dobijeci sit, ktera se bude rentovat az pristimu managementu u nich nehrozi), ale pro nekoho mensiho (vsechny ty maly infrastruktury stejne casem skoupi bud cez, nebo nejaky jiny abb)

Chlapci, co takhle komunitni mikroplatebni system zalozeny na rfid cipech, ma nekdo dost idei ci znalosti a zkusenosti na nejakou seriozni analyzu?
tuhle sem dodaval 1800 RFID karet a sou pro klientelu, co celkem nema hluboko do kapsy, s jejich vydavatelem by se dalo promluvit a pokud budou dobry argumenty, moh by na ne i slyset
Neboli, mikroplatebni system akceptujici i bitcointy? slo by??

ja tu mam akorat na stole rozdelanou ctecku a board, pro kterej na tu ctecku programuju rozhrani :). za me si ale myslim, ze je to krok zpatky - prece jenom bezpecnost veskera zadna - spis bych se zameril na NFC

Ahoj, bezpecnost veskera zadna, ale kdyz se to spoji s SMS tak by to celkem slo, no a v Brne ma cip na 125KHz 20 000 studaku, to uz je mazec, napr. (ale cilem je jeste jedna skupina)

A jinak dik, takze aspon jeden, kdo do toho vidi dovnit tu je, to je dobra zprava.

Ctecek mam 5, cipu taky jeste nejakou stovku najdu, ted je to mozna o tom, co dal, mel by nekdo cas a chut do alespon ramcoveho navrhu venovet neco casu a sil asi i vedomosti?

mozna se pustime do vyvoje neceho a vznikne uplne neco jineho, ani to nevylucuju:-D
i kafemat na bitkointy by mne udelal radost a Vam?
asi sem hravej:-)

tak jako pajsl ve volnym case klidne nakoduju (pro jednoduchost to muze byt treba raspberry, nebo beagleboard). spis jde o to, jak to napojit na nejakej patebni system…

tak v tom pripade se vyser na kafomat a otevri si na palacaku stanek s chlastem, nebo se dohodni s provozovatelem Yachtu :smiley: :smiley: :smiley:

to by moc provokovalo - pokud by to tam bylo a ja byl student, tak bych si nadelal furu rfid a proste zkousel (nebo bych po vecerech motal civky)