Bitcoin zaliaty do plastovej mince

Nechcel som plnit thread o razbe BTC mince a preto zakladam samostatny.

Tvoj napad ma zaujal. Mam niekolko otazok:

  1. Ak by na adresu zaliatu v plaste niekto previedol BTC, bol by aj sposob ako BTC odtial vybrat?
  2. Co by branilo vyrobcovy spravit 100ks identickych minci?
  3. Ako by sa nacitali udaje ulozene na cipe?

Kazdopadne vidim v tom zaujimavy potencial ako ludi naucit pouzivat BTC. Pre vacsinu ludi s ktorymi diskutujem je BTC prilis zlozite kupit, uskladnit a pouzit.

Oprosti se od myšlenky že v nějaké minci/peněžence jsou peníze.
Peníze jsou uloženy v blockchainu napříč v celé síti. V peněžence máš hlavně svůj privátní a veřejný klíč kterým je možné podepsat transakci uvnitř sítě.

A jestli se nepletu (fakt si nejsem jisty) , tak přesně toto má řešit Trezor. Tedy “čip zalitý do plastu”

Ja som sa od tej myslienky odprostil uz davno… snazim sa ale na BTC pozerat ocami ludi co o btc nikdy nepoculi. Nie kazdy je ochotny zaplatit za trezor 250 Eur, ked ani poriadne nerozumie na co mu je dobry.

[QUOTE]Původní příspěvek od sai88

  1. Ak by na adresu zaliatu v plaste niekto previedol BTC, bol by aj sposob ako BTC odtial vybrat?

  2. Co by branilo vyrobcovy spravit 100ks identickych minci?

  3. Ako by sa nacitali udaje ulozene na cipe?

  4. Jestliže by bylo možné btc tam převés, pak by je bylo možné i vybrat.

  5. Čest a důvěra lidí. Co brání dnes výrobcům vyrábět miliardy identických mincí? Nic, protože čest ani důvěru v tomto směru nemají a zákon stojí na jejich straně, když nás nutí falešné mince přijímat.

  6. Copak já vím? Nikdy jsem takový čip neviděl :slight_smile: Ale např. jsem slyšel o jakýchsi rfid čipech, které se odečítají elektromagneticky.

  7. Ano, to je něco podobného jako Trezor. A protože tam jsou jen dva klíče, tak stačí úplně malilinkatý čipeček, který by se vešel do mince od košíku. Ale technické řešení musí vymyslet někdo jiný, já elektrice nerozumím :slight_smile:

Já bych si to dovolil poopravit.

  1. To není pravda. K převedení někam je potřeba bitcoin adresa, ale k výběru pak soukromý klíč k této adrese. Je velmi dobře možné převést bitcoiny někam, odkud je už nikdo nikdy nevybere.

  2. Pokud by mince měly identickou i adresu i soukromý klíč, tak by to skutečně stálo na důvěře ve vydavatele. Bitcoiny by získal ten, kdo by tu minci jako první “vybral”. Druhou částí této důvěry je důvěra, že vydavatel mince si soukromý klíč někde “neschoval” a nevybere ten 1 BTC dříve než uživatel, kterému minci prodal.

  3. Tady je více variant. Při zatavení v plastu se jeví nějaká bezkontaktní metoda jako nutná. RFID, NFC, co já vím. Každopádně je nutné číst DVĚ věci. Adresu (ta je veřejná a může být klidně vyleptaná na tom plastu) a soukromý klíč (ten by se musel číst s nějakým zabezpečením, aby jej nemohl jen tak někdo RFID-odposlechnout).
    Známé Casacius coiny to řeší tak, že adresa je viditelná v malém okénku a soukromý klíč je (prý :-]) pod jednorázově sloupnutelnou (a opětovně nenalepitelnou) holografickou nálepkou

  4. Frajeřina by samozřejmě byla zatavit do mince něco, co by poskytovalo funkčnost TREZORu, tedy mince, která by ve spolupráci s malým přes USB připojitelným zařízením a ve spolupráci se softwarem v mobilu nebo v počítači dokázala podepisovat transakce.