Bitcoin-qt (oficiální klient) odesílání, přijímání, zálohování bitcoinů

Ahojte, mám tu problém s bitcoin-qt klientem. Po aktualizaci na verzi 0.81 mi začal znovu tahet všechny bloky (opruz, ale budiž), jenže když zbejvá cca 33000 bloků, tak se to strašně pomalí a když dojde na 30000 a nějaký drobný, tak se zase vrátí na 33000 a ani po několika dnech se nikam nedostane. Napojení na bitcoin síť dobrý, PC se fláká. Zkoušel sem i stáhnout blockchain z netu, ale napíše že nahrává databázi bloků, pak napíše že synchonizuje se sítí a pak tam naskočí zase těch 33000 chybějících bloků.

Dělám něco blbě, nebo co tomu je?

Zkus mu pomoct parametrem -addnode=IP a/nebo -seednode=IP Jako adresy si vyber z blockchain.info neco co je slusny a rychly. Pokud to nepomuze, tak nejspolehlivejsi metoda pro jistotu zazalohovat penezenku, smazat vsechno to co si nablil do profilu (krom penezenky) a spustit znova.

Nebo zkus misto toho pouzivat multibit. Prijde mi to i mozna lepsi klient (pokud to mas jen jako klienta). Nemusis se tahat s celou databazi.


Od te doby co byly vynalezeny penize, neni treba diku :slight_smile:
BTC: 12F585JiHj36jN89byxtSwA5T4BHt1KpLc
LTC: Lcj14vcoErms3WeZs7E4ioFxaCh3nude6d

Díky, na addnode/seednode nezabral, ale smazání profilu tovyřešilo :slight_smile:

ja mam jiny problem s touto penezenkou - prosim o radu:
na starsi verzi jsem si poslal BTC, ale nez prisli penizky tak mi to vyhodilo hlasku may15… tak jsem si sice zalohoval wallet.dat a nainstaloval vyzadovanou novou verzi, ale po synchronizaci se vsim pozustalym mi to tam uz zadny coiny nepripsalo… Co s tim??

Bud:

a) nastudovat jak presne a pustit s nejakym -rescan parametrem bitcoin-qt

b) smazat vse KROME wallet.dat a pustit novy bitcoin-qt, potrva to cca 1-2 dny a znovu se stahne blockchain a mely by se objevit Bitcoiny v danem wallet.dat

Zatim to vypada ze tohle je bohuzel reseni 99% problemu s bitcoin klientem… Mel jsem podobny problem na linuxu a stahoval blockchain snad trikrat.

(k tem problemum pravdepodobne dochazi kvuli prechodu z berkeleydb na novou databazovou strukturu)

Vzhledem k tomu ze wallet.dat obsahuje tvoje privatni klice se myslim neni treba bat, ze bys o nejake mince prisel… (pokud tedy skutecne prisly na adresu)

a jeste jsem nepochopil zalohu… jak “zaloha.dat” a nebo stary “wallet.dat” dostanu do aktualni penezenky kdyz v panelu je jen v nabidce Export???

Jsou v zásadě 2 možnosti:

wallet.dat necháš tam kde je a smažeš všechny ostatní soubory v tom adresáři, pak spustíš klienta a on se s tím nějak “popere”…u mě tohle k vyřešen problémů stačilo

druhá možnost je, že si wallet.dat dáš někam stranou, klienta komplet smažeš a znovu nainstaluješ, a až si vytvoří novej wallet.dat, přepíšeš ho tím svým

jenze na obou wallet.dat mam coiny… takze prepisovani nepripada v uvahu.

Tak si nejdřív sprav jednu peněženku a druhou třeba dočasně nahraj na jinej komp a přepošli prachy do tý první.

wallet.dat je uz prepsanej… ale coiny by mely byt zalohovany na zaloha.dat… jen jsem si nijak nevsiml jak se to do penezenky importuje.

nova penezenka preinstaluje starou wallet.dat takze by bylo pro priste vhodne ji nekam bokem odlozit. :wink:

Takhle se ztraci BTC a ziskavaji tim padem i na hodnote. :smiley:

Jeste se mi nikdy nestalo, ze po spusteni bitcoin-qt to vyrobi wallet.dat, pokud uz tam je.

Zalohovani je zaklad, i tak.

Ahoj,

nevite nekdo zda jde v oficialnim klientu Bitcoin-Qt nejak vytvorit vice adres? Myslim tim adresy pro prijem BTC. Mne se to tam nedari nikde najit a v dotupnych prikazech jsem taky zadnou volbu co by to umoznovala nenasel.

Diky

Jiste, ze jde! V sekci (pod tlacitkem) Receive / Prijmout je dole vlevo tlacitko New Address / nova adresa. Pripadne si taky muzes vytvorit adresu a klic pomoci vanitigenu a do klienta je importovat.

Ahoj, moje peněženka se nesinchonizuje a v terminálu to píše tuhle hlášku:
EXCEPTION: 11DbException
Db::put: Nelze alokovat paměť
bitcoin in ProcessMessage()

už vní mám nějaké drobné a tak bych o ně nerad přišel co s tím?
předem dík.

V nejhorsim lze udelat to, ze nainstalujes posledni verzi Bitcoin-QT, smazes vse KROME wallet.dat a pustis to. Za cca 24 hodin bude blockchain stahnuty a drobne pripsany.

Je-li zálohovaný wallet.dat, o Bitcoiny by jsi neměl nijak přijít.

mám ubuntu a nikde jsem wallet.dat nenašel, kde ho mám hledat?

$/.bitcoin
5a776e86d707e