Bitcoin jako fyzický dárek - jak?

Dobrý den,

je možné darovat částku bitcoinu ve fyzické podobě? Mám jen malou znalost bitcoinů a málo času nastudovat je podrobně do okamžiku věnování. Hledal jsem ve fóru toto téma a našel jsem jen tento příspěvek. Protože bitcoinům zatím úplně nerozumím, tak nevím, zda chci věnovat peněženku nebo něco jiného. Situace se ještě mírně liší: obdarovaný je na bitcoiny expert, důvěra mezi námi je úplná, darovaná částka relativně malá a pravděpodobnost krádeže dárku mizivá. Četl jsem, že lze darovat vytištěnou poukázku s QR kódem, ale QR na dárku nechci. Chci darovat vlastoručně upravenou poukázku, kde budou všechny údaje potřebné k převedení částky na účet obdarovaného čitelné (vůbec nevadí, pokud půjde o delší řetězce písmen a čísel). Je to možné? Pokud ano, dokázal by mi prosím někdo napsat potřebné kroky, případně mě odkázat někam, kde už je to popsané?

Nejjednodušší/nejrychlejší je vygenerovat si adresu a soukromý klíč na https://www.bitaddress.org/. Na dárek se pak přepíše soukromý klíč (začíná „K“ nebo „L“ a má 52 znaků). Na adresu člověk pošle darovanou částku (a volitelně se dá na dárek taky napsat). Pro vyšší bezpečnost se dá skript stáhnout a otevřít na nějakém off-line počítači (k tomu se hodí zkontrolovat i kód toho skriptu).

Super, mockrát díky!

Mmch ten QR kod je dobry z toho duvodu, ze v pismenech se muzes snadno preklepnout / splest… To u QR nehrozi…