AMD EPYC a miner

Zdar borci.
V ramci zkoušek jsem zkusil provoz mineru na EPYC 7551 (32 core) na Win10Ent 64bit. Podle všeho by měl dosahovat u Monera na 1700H/s, což jsem si chtěl ověřit, ale mi dosahl po pokusech s libovolným minerem tak na 300H/s. Zjistil jsem, že parametr který je téměř u každého mneru -t (0 a více) toto samozřejmě ovlivňuje. to jo, ale divně a nenašel jsem k němu vysvětlení pro lamy. Při 0 (automaticky) sice dá 32 ale rychlost je 30H/s. Parametr se chová tak, že dokáže zvyšovat rychlost a z něj je odvozen počet theads ale nad 15 začne rychlost snižovat. Rada, řešení?
Linux neumím, chvíli mi to bude trvat. Máte někdo USB varinatu Linuxu? Asi bych zkusil ten docker s minerem? Ale widle by byly rychlejší na instalaci.
Tak zas trošku vzruša do fora :-).

1 Like

Jaké bylo vytížení procesoru?

Zvolil bych Ubuntu. Instalace je opravdu rychlá…

Docker s minérem je ještě rychlejší…

Vytížení bylo okolo 80%. Ale vypadá to děsivě když 32 jader jede jen touto rychlostí :grin:. Vrtá mi to docela hlavou proč to v nechodí. Umí někdo ty Win10?
Ale ted to nejede tak až … Ve volnych chvilich zkusím ten linux a na něj ten docker s minerem tam to pry švihá sem četl a asi mají i pro EPYC.

Ahoj,
podle článku na https://diit.cz/clanek/tezba-nekterych-kryptomen-je-rentabilni-i-na-cpu je problém s velikostí L3 cache na procesoru, kde si každé vlákno ukousne část (dle algoritmu) a pro 64MB L3 cache jde pustit jen 15 vláken u Monera.

1 Like