Aktivácia walletu, generovanie adries

Zdravím a chcem sa opýtať jednu vec. Stále mi nie je úplne jasné že keď si nainštalujem na compe wallet - napr. LTC, tak sa mi automaticky vygeneruje adresa. Môžem ju rovno zadať na pool pre výplaty alebo to treba najprv aktivovať napr. stiahnutín chainu a prvotnou synchronizáciou zo sieťou aby bola peňaženka “oficiálne zaregistrovaná” ? Alebo ani to netreba a synchro stačí spraviť následne resp. časom ? Ide mi o to, či pool môže zasielať výplaty aj na adresy, ktoré oficiálne ešte v sieti “nefigurujú” …

A taká doplňujúca otázka:
K čomu hlavne slúžia generátory adries (napr. ltecoinadress…), predsa sama peňaženka ponúka generovanie adries. Je nejaká výhoda v použití externých generárorov? TIA

Ke generovani adres neni potreba synchronizace blockchainu. Je to jen generovani paru klic + verejna adresa. Neni zadny rozdil v pouzite/ nepouzite adrese. Pri zadavani depozit adresy je jen kontrolovan kontrolni soucet a tim tvar adresy.

Je mozno pouzit jakekoliv generatory, zalezi “jen” na kvalite zdroje nahodnych cisel (viz problem s penezenkami Android v lete).

Vyhodu muzou mit treba VanityGeneratory, ktere pomoci filtru generuji adresu pozadovaneho tvaru (treba 1Axell345h43jh433402h…). Jinak je to jedno.

Chcem sa opýtat, mam nainstalovanu penazenku Electrum, mam v Receive celkom 5 adries, je jedno ktoru pouzijem ako cislo mojej penazenky? Alebo ako viem spravne cislo mojej penazenky?

Kteroukoliv z Receive adres muzes pouzit pro prijem…

Naco ich je tam tolko myslel som ze kazda penazenka ma iba jedno jedinecne cislo.

Kazda penezenka ma vice adres pro zajisteni soukromi… Zbyle otazky dej prosim do spravneho fora (tezeni)

Ahoj,
jde v penezence Elektrum nejak vygenerovat vic adres??? momentalne tam mam ctyri Receive a tri Change adresy…

Jak některé použiješ budou se generovat další automaticky.

Btw mám na desktopu verzi 2.0.2 a novou prázdnou peněženku, kde je cca 20 recieve adres a 3 change…

Ve starších verzích to šlo nastavit. Gap limit.