Ako vlozit bootstrap.dat do penazenky?

ahoj,

urcite ste uz niekto spojazdnovali penazenku na novom pocitaci kde ste ju nemali synchronnu. Na to sluzi na oficialnej stranke distribuovany bootstrap.dat . ten sa stale aktualizuje a je nim mozne za kratky cas stiahnut cely blokchain aby penazenka synchronizovala len posledne dni. Tento subor som stiahol, ma 13giga a neviem akym sposobom ho dat do penazenky aby nestahovala bokchain od zaciatku. Niekde na nete som sa doical, ze to mam vlozit do documents and setting\user\appliacation data\bitcoin. Ale vobec mi to nefunguje :frowning: . Pripadne, nemate niekto na stiahnutie tie ine subory, kde je blokchain ulozeny, co by som len vymenil za moje? Dakujem za rady.

spust bitcoin-qt nebo bitcoind s parametrem
-loadblock=/path/to/bootstrap.dat

no aj to som sa na viacerich strankach docital, ale nikde som nenasiel postup ako to spravit :slight_smile: . Mozno sa pytam na uplnu zakladnu blbost, ale este nikdy v zivote som nic s parametrom pustit nepotreboval. Prosimta, mozes mi podrobne napisat ako sa to robi?

a tiez mi neni jasne, ako konkretne mam zapisat cestu k tomu suboru ked ho mam len na disku C: . mam napisat co? /C:/bootstrap.dat ?

Dakujem za pomoc.

asi sa mi to podarilo. Dole pri progress bare pise: importing blocks from disk.

ale aj tak ho velmi pomaly natahuje a ide po blokoch (aj ked skace po desiatkach), ziadne ze by zrazu malo blokchain natiahnuty. Je to v poriadku? Ide mi to z disku?

Pokud ti to pise importing blocks from disk, tak by to melo byt ok.
Pak to samozrejme musi dotahnout jeste ze site, ty bloky, co byly vytezeny po okamziku vytvoreni bootstrap.dat

a to spousteni s parametrem je jednoduchy, v prikazovem radku to napises presne tak, jak je to v tom prispevku vys … proste za bitcoin-qt.exe pridas mezeru, potom -loadblock=c:\cesta\k\souboru\bootstrap.dat

bitcoin-qt.exe -loadblock=c:\cesta\k\souboru\bootstrap.dat

ide to tak trochu zvlastne. Stale to vyzera, ako keby loadovalo bloky z internetu, len idu dost fest rychlejsie (asi 20krat rychlejsie), nadalej si to vytvara subory blk000xx.dat na disku a je aj vyrazne vytazeny disk aj internetova linka. Kazdopadne to asi funguje, lebo ked mi tahalo len z internetu, tak nebol tak vytazeny ani disk a islo to podstatne pomalsie.

akurat mi je divne, preco ked chcu urychlit tahanie blockchain, preco nedaju na net rovno tie subory co penazenka vytvara (kam uklada blockchain) ale nechavaju ju ich vyrobit z toho bootstrap.dat.

Ja ked som si zalohoval blokchain pred presunutim dogecoin penazenky, tak som si skopiroval 2 subory, malo to 2giga, tie som vratil na podovne miesto v novom pocitaci a penazenka mala vsetko natahane.

Ramirez: dakujem za pomoc, podarilo sa mi to teda rozchodit :slight_smile: