40% Korekce Bitcoin ceny je tu... (leden 2018)

Tak dnes pokles az nekam k 11 500 ze spicky pred par dny, ktera byla na bitstampu nejakych 19 500 USD… To jest cca pokles o 40%

Hype kolem bitcoinovych futures se zrejme vycerpal a ted se bude cekat na realna cisla jaky je o ne zajem. Do budoucna si hodne slibuju od ETF ktery na jejich zaklade muze vzniknout a samozrejme hodne podstatny je ze se nyni obchodnici muzou hedgovat proti volatilite btc a zafixovat si cenu…

Korekce je tu a zajima mne na kolik si myslite ze to spadne?

Rekl bych ze ceny 2500 - 3500 usd jsou asi uz davno minulosti… Cekal bych kratkodoby propad nekam k 8000 USD a pak opet pozvolny narust… tam nekde se mi jeste zdalo pred dvema mesici ze cena byla vazana na nejakou realitu…

Jako vzdy je to jen nazor, protoze vsichni vime jak bitcoin funguje :slight_smile:

1 Like

Uvidime :wink:
5a7804c86a246

V Morgan Stanley mají jasno - 0 je ta správná cena:)

Taky byste si za 0 nakoupili všechny btc co potkáte? :smiley: LOL

To saxo bank je o neco střízlivější v odhadu. Prej to ve 2018 půjde na 60 000 usd a poté to spadne na 1000 usd:)

Asi to dolů ještě půjde ale nepočítám že by se to do konce roku 2017 podívalo nějak zásadne pod 10 000 usd. 28.12. ma byt dalsi fork tak snad lidi budou nakupovat:)

Diky za linky… Predevsim pobavil tenhle graf… (ke kterymu dodavaji: This is possibly the saddest bitcoin chart ever. Morgan Stanley)

mimochodem vec co kritizuju (a nejsem sam) uz dlouhou dobu… (vyse poplatku a pouzitelnost v ecommerce)

IMHO se pod 10000 nepodíváme, na 11500 je celkem silná resistence. Ale jsou to jen dohady, takhle si může zavěštit každý.

Jasne je to vesteni, ale uz jsme si dlouho nepodebatili nad vyvojem kurzu :slight_smile:

Posledně to spadlo z 1100 USD na 200 USD. (1 rok bear market)

Krátkodobě čekám i 4000 - 5000 usd.

Taky to davam rad za priklad kdyz se nekdo divi jak to rychle spadlo… :slight_smile:

Dnes propad az na 10850 BTCUSD… Jsem zvedav zda se jiz blizime dnu :slight_smile:

Tak on sel do kopru celej segment kryptomen … co jsem sledoval na poloniex, tak jediny, co slo nahoru, byl GAS … ani nevim co to je :smiley:

Tak ten pokles není kvůli žádné špatné zprávě. Jediné co mi přišlo, aby dávalo smysl, že každý rok před koncem lunárního roku je větší něbo menší výprodej. A když se něco pravidelně opakuje, tak se na to připraví více lidí.

V současné situaci už bych klidně čekal testování psychologické hranice 10000$ a jestli padne tak už dno raději nehádám:) Teoreticky bych viděl jako limitující 8000 usd. pak uz by se nevyplatilo těžit.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-10/bitcoin-can-drop-50-and-china-s-miners-will-still-make-money

Dokážu si představit i 5500 kdyby se někdo chytl na vábničku co nadhodil šéf německé centrální banky. Že jediný způsob jak regulovat krypto je globální a koordinovaný přístup regulátorů ne regulace v jednotlivych statech.

Jelikoz neco drzim a mam nakoupeno kolem 14k€ tak už jsem přešel na hnědý poplach a postupně nakupku vylepšuju, ale neviděl bych to tragicky ani kdyby to šlo dolů. Staré burzovní moudro říká, že vždy když někdo prodává, někdo jiný nakupuje.

btw. nějaké fundamenty by se našly jako vysvětlení pádu… Faktor Korea a faktor Čína. Ale taky to každý rok touhle dobou padá to je fakt. A technicky se to dalo čekat.

Podstatné není ani tak kam to padne jako spíš za jak dlouho a co bude potom. A pokud poté přijde růst pak je to v zásadě jedno kde bude dno. Vidim dva scenare - padne to na dno uz v lednu a pak prijde nejaky pseudorust. A nebo to bude padat pomalu treba az do brezna. A pak prijde raketa:D

@ testovaciprovoz: ani s jednim scenarem nemam problem … ale jen aby pak prisla ta raketa :smiley:

Docela statecne se bitcoin drzel cely mesic nad 10.000 USD a dnes to padlo pod 9.000 USD… Brzy bude cas k nakupu :slight_smile:

Nekdo si zrejme opravdu myslel, ze je cas nakupu, protoze jsem rano mezi 7:00-7:20 pozoroval na Bitfinexu, ze byly nabidky nakupu na hranici 8700 (kolem 480BTC) a 8699 (kolem 150BTC). A vse bylo provedeno ;). Ted to asi zase trosku pofrci dolu…

Cena lákavá, ale velice žádné masivní nákupy ani náznak aspon dead cat bounce. Kam to asi bude muset klesnout aby se to odrazilo nebo to aspon narazilo na support… Doufám v dno na 7500 ale pomalu se připravuju i na 5500-6000$.

Vzhledem k prorazeni 8000 v tak kratke chvili, tedy podle meho, tak bych to videl klidne kolem 6000.

Což o to v nočních můrách mě budí i scénář dna na 3000$ a v nejhorsim i ze uz se to nezvedne…

Na druhou stranu intuice mi říká, že risk-reward-ratio už začíná být docela dobré na to aby to někomu většímu stálo za risk a vypumpoval to treba aspon na 12k pred dalsim padem.

Osobně pořád věřím v pumpu a návrat k 20k do konce roku. Ale pochyby tu jsou ne že ne:) Záleží co předvedou na G20 za představu o regulaci. V zásadě to co po burzách chtějí už dávno dělají, jen o tom “vůdci” co čerpají informace z médií nevědí.

Dle coinmarcetcap se vypařilo z celého trhu ve velice krátké době více než polovina trzni kapitalizace. kampak ty penize sly… a co zamysli.

Do toho faktor bitfinex+tether nevypada to vubec dobře. Jestli vykouzlili ze vzduchu 2.5mld usd a tvrdi ze to je kryte 1:1 přičemž peníze nikdy nikdo neviděl. To zrovna růst nepřivodí.

Jsou taky náznaky, že celá pumpa byla způsobena přilivem tetheru z čirého vzduchu. Takže scénář mt.gox2. Včetně manipulace ceny.

Z mého pohledu je současná cena skoro tam kde by mela byt bez přifukování… Soudě dle ceny altcoinů nebude dno už moc daleko.

Jedine pozitivum co me napada je ze az se tether i s finexem sesype tak drzitele usdt kteri nebudou moci vymenit za fiat budou masivne nakupovat krypto-cokoliv:)

Loni byl btc prohlašen mrtvym projektem kazde 3 dny. letos za 33 dnu už 21x:)