2x SAPPHIRE R9 290X

Ahoj, nemel by neko typ na vhodnou desku + zdroj pro tydle dve samice SAPPHIRE R9 290X? :slight_smile: Preferuji kvalitu pred usetrenejma par korunama. Mockrat dik za kazdou radu. Precetl sem si celkem pozorne celou diskuzi ale tydle karty se zde neresi. Rad se zde pak sverim s vyledkama.

ahoj, mam ted 3ks v z87-g55 a rig tezi stabilne 2700

ok dik za typ, kdyby si hodil i konkretne co mas za zdroj, kolik ramky a prceos byl bych ti zavazan :slight_smile: dik

na 2ks 290x ti staci cokoliv kolem 1000w platinum/gold, hledej dle ceny… vyhni se smejd znackam.

ram staci 8GB, jestli neresis kazdou kacku, dej tam 16GB

cpu cokoliv rozumneho (nekupuj nejlevnejsi, ale trebars 3-5 nejlevnejsi, nech ho pak muzes i rozumne prodat)

dnes jsem se hral s konfigem a povedlo se mi stabilne dostat na 2940 (takt pameti, spotreba se zvysila o 24w)

GZ k 2940. S vyhledem na pouziti 3 karty sem si vybral tendle zdroj tak snad to utahne Zalman ZM1250 Platinum 1250W.

Nejaky blizsi setings nehodis? verzi cgminera? testoval sem asi 12 cgminera verzi 3.6+ me nejdou :frowning: a vysledky stojej uplne zaprd :frowning:

3.7.2

cgminer.exe --scrypt --no-submit-stale -o stratum+tcp://neco:XXXX -u X -p X --intensity 20 --gpu-threads 1 --thread-concurrency 32765 --lookup-gap 2 --gpu-powertune 30 --auto-fan --gpu-engine 1000 --gpu-memclock 1500

teploty stabilne v rozsahu 72-80C (dle pozice graifky)

diky pane machr :slight_smile: hod sem penezenku az natezim poslu tuzara :slight_smile: jedu 750+ 75C --intensity 18, gpu-memclock 1400 jeste poladim a uvidime co to snese ale 1500 uz to nedavalo.

na gpu memclock se vykasli - zkus to nejdriv takhle:

cgminer.exe --scrypt --no-submit-stale -o stratum+tcp://neco:XXXX -u X -p X --intensity 20 --gpu-threads 1 --thread-concurrency 32765 --lookup-gap 2 --gpu-powertune 30 --auto-fan

a hlavne thread concurency 32765 - kdyz das mene, tak bude mensi hashrate

jestli to vypisuje error v rozsahu, tak mas malo RAM (ja jsem potreboval 12GB aby to utahlo 3ks karet v pohode - po pravde, mozna by to slo i nejak nastavit jinak, ale pri cene RAM jsem to neresil a dokoupil - ten zabity cas mi za tech par stovek nestalo)

pak I zkus 20 - jestli nehaze reject/error, tak to nech na 20

a az v poslenim kroku zkousej engine a memory

a jeste jedna rada - nez budes zkouset jine nastaveni, tak se presvedc, ze tam nejsou hodnoty z predchoziho pokusu (pamatuje si to i kdyz cgminera zavres). pro jistotu to proste rebootni.

LVL6hJypnPDXn2dQYZ38vgcSaNDQTUAcXL

screenshot z jednoho rigu:

Pekna prace, ja ted resim jak ten JAMBOJET co me odstartoval v kuchyni utlumit :slight_smile: ten hluk pri otevrenym kejsu je pro takove to domaci tezenicko neunosnej :slight_smile:

Neměl by jsi vytuněnej řádek i pro R9 270X? thread nejde přes 8192 a jsem pod 400 Kh/s. Přitom dle správce mám ještě 2.5 GB volné…

Díky

…do sklepa? :slight_smile:

bohuzel (nebo nastesti) 270x nemam

To v Praze neni uplne nejstastnejsi reseni :slight_smile:

macher, na co potřebuje 8 nebo 16 GB ramky? Já těžím na R9 270X a ramka 4GB je skoro nevyužitá.

bezi mi tam i jine veci (skoda zahodit cpu)

Čím ty 290X chladíš , že máš tak pěknou teplotu na jedný kartě 76°C ? Já když spustím guiminer a vyberu kartu 290X low usage TC 11264 I 13 těží to asi 400kH ale teplota jde okamžite k 86° tak to radši stopnu.

Pust na 100% vetraky a mas ji taky takovou… Ja treba musism resit i hluk takze jedu 70% otacky a mam teploty 80-86 coz je ok.

Já zatím zkoušel jen Guiminer , ale teď jsem zkusil cgminer s nastavením v příspěvku č.7 těžím 960kH 4500ot(85%) 74°C ale při stisknutí Quit se mi restartuje pc. Je normální , že při prvním zatížení grafiky v OCCT mi wattmetr ukazoval 350W a ted při těžení 410W ? Bohužel budu muset asi kartu reklamovat , protože i při vypnutém těžení při otevření Firefoxu mi občas hodí artefakt