Vracená platba

Zdravim, nedopatrenim jsem provedl dve platby, ktere se mi vratili na ucet, ale ani jedna z nich neni konfirmovana. Je to uz vic jak 10 hodin. Co mam udelat aby se mi penize pripsali na zustatek na uctu?

na bitchain.com vidim jen spoustu cisel, ale ani jedno neni moje, jsem z toho Jelen :smiley:

O jakém účtu? Kde? Bitcoin nezná nic jako vrátit na účet (resp. definice je velice mlhavá, protože platba často odchází z více než jedné adresy).

Provedl jsem svoji prvni BTC platbu v zivote, vse probehlo v poradku. (z moji penezenky tady na bitcash.cz na BTC adresu prijemce)
Nechal jsem otevreny okno prohlizece, kde jsem mel ID transakce a cekal jestli platba probehne v poradku az do konce. Dalo si to na cas, az druhej den kdyz jsem zapl kompa a chrome mi najel vsechny posledne otevreny okna sem videl, ze platba probehla v poradku - jenze pri najizdeni okna chromu kde jsem mel videt to ID transakce moji prvni platby jsem klikl na neco jako “znovu odeslat formular” - nepamatuju si tu hlasku, ale je to o tom ze web potrebuje znovu odeslat data co si predtim vyplnil. No a tim se stalo, ze jsem ZNOVA poslal penize na stejnej ucet jako predtim, stejna castka samozrejme… jenze jsem na to prisel az po tom, kdyz jsem si to potreti overil uz schvalne :)) Takze jsem mel navic poslany dve platby… ty byly overeny… potom mi prisly zpatky na ucet, ale nemely zadny konfirmace… Az do ted! Mam BTC uz zpatky na zustatku uctu :slight_smile:

Nick máš zvolený správně.

Aha, zajímavé :slight_smile: To by tady asi mělo být nějak ošetřeno (např. přesměrováním a uložením informace do session).

Nicméně tedy dorazily ti opravdu ty 3 platby? Pokud ano, tak asi není správně, že se ti platby připsaly zpátky na účet, a měl bys to nahlásit :slight_smile: Pokud nedorazily, koukni na blockchain.info na ID nějaké té transakce - existuje tam, kolik to má potvrzení?

Pokud nerozumíš tomu, co vidíš na blockchain.info, tak sem hoď ID té transakce. Pokud ti teda nevadí, že tím prozradíš, na jakou adresu sis platbu nechával posílat :slight_smile:

Hele chytroline, asi to specielne pro tebe napisu znova. Byla to moje prvni platba, jsem uplnej zacatecnik, pokud ani tohle neumis precist, tak uz prosim nic nekomentuj.
Tvuj komentar ma totiz nulovou hodnotu. Diky

Verim, ze novi clenove jsou tady vitani, tak se k nim podle toho zacnete chovat. Nevim kterej mod to tady ma na starosti, ale na slusnym webu neni na takovydle komentare misto. (muzete se poucit na zahranicnich forech) - vim, chtit po nekom trochu slusnosti je nekdy moc…

Jo, melo by to byt osetreno, snad se na tom uz pracuje…

Jak jsem psal - prvni platba odesla v poradku, dostal jsem protihodnotu, vse ok. Nedopatrenim jsem provedl dalsi DVE platby ve stejne vyssi, na stejnou BTC adresu. Asi po prvni hodine, max dvou mi dosly penize zpatky do penezenky, mely ale 0 konfirmaci a nepripsali se mi zpatky na stav uctu, to se stalo asi az po 24 hodinach - to uz byly i konfirmovany…

Detaily sem psat nebudu, ale do PM ti je klidne poslu. Kazda vracena platba ma podle blockchainu 198 konfirmaci…