Trading & Automated Trading

Kdo podobně jako já sázel na propad je dnes v plusu :wink:

Aktuální odkazy pro sledování trhu:

Mt.Gox realtime monitor

(trades/depth/kalkulátory apod.)

Přehled trhů a exchangí

http://bitcoinwatch.com/

Statistika zabezpečení (výkonu) sítě

(reálný vs. obtížnost)
http://bitcoin.sipa.be/

Statistiky využití sítě

(počty transakcí, objem transakcí v bitcoin síti, tržní kapitalizace, aktuální poplatky, aktuální “cena transakce” apod.)

Zpravodajství

http://bitcoinwatch.com/headlines.html

Zdar, chodi sem jeste nekdo? :slight_smile:
Koukam dneska na graf a mam takovy dojem, ze to, co vidim na dvoudennim, je hlava a ramena, nebo aspon minimalne double top. Pokud hlava a ramena, byl ve ctyri hodiny rano prorazen neckline. Jest tomu tak?


(http://www.webpagescreenshot.info/img/526617-322013115040AM)

Myslím že se nedají na obchodování s BTC uplatnit tradiční tradingové/ekonomické teorie - klidně odporujte, vím, že se dají uplatnit na cokoli, stejně jako Gaussova křivka. Je to nová měna (a navíc oficiální měnou uznávanou bankami ve SWIFT systému není) a proto mnohem víc ji ovliňují zprávy typu “V Iránu roste inflace astronomickým tempem, lidé používají jako alternativu bitcoin”, popř. “USA zakázaly online gambling, kasína plánují přechod na bitcoiny”.
Chce to trvalejší stabilizaci kurzu, dle mě nastane při ceně okolo 100 USD/BTC, oficiální uznání jako měny zařazené ve SWIFTu a poté se dá standartně spekulovat podle tipů z Patria finance, které vycházejí hůř než měsíční předpověď počasí :slight_smile:
Vše popsané v předchozím odstavci se stane, vyjma uznání za oficiální měnu, centrální banky si nenechají s.rát na hlavu a uzmout kontrolu nad výrobou inflace a ostatními nástroji kterými disponují.

tak to je jakysi prvotni indikator, dale bych si troufal tvrdit, ze se technicka analyza da alespon v nejake mensi mire uplatnovat. imho krtek nebo carlos se o to pokouseli uz davno, mozna se nam tu pochlubi se zaverem po casovem odstupu… :slight_smile:

Technickou analýzu si můžeš udělat sám, graf s vývojem ceny přece není tajný…

ale jiste, vsak jsem snad posilal screenshot. chtel jsem jenom jejich vyjadreni (s odstupem casu, protoze se tim zabyvali), jestli plati tvoje “nedají na obchodování s BTC uplatnit tradiční tradingové/ekonomické teorie”, anebo se to da :slight_smile:

Tak pri automated tradingu jsem sice pouzival technickou analyzu a snazil se hledat kratkodobe nerovnovahy trhu, ale v podstatne kratsim obdobi (rekneme 5-ti minutove intervaly pro detekci typickych bounce-backu kdy se kurz kvuli nedostatku likvidity vychyli prilis a ma tendenci se vratit zpet)… Mit pozici otevrenu dele jak 20-30 minut vetsinou znamenalo ztratu. Uspesnost byla (sice o mnoho nizsi nez pri simulacich v matlabu) ale mnohem vice jsem dal vydelat mtgoxu na poplatcich nez jsem vydelal sam a to za to riziko nestoji (driv nebo pozdeji dojde k nahlemu swingu ktery znamena kritickou ztratu dosavadnich zisku). Samozrejme kdyby byly MTgox poplatky 0% byl by to zlaty dul :)).

Rizikem myslim predevsim vykyvy v cene BTC a USD, kterym je automated trader chte nechte vystaven (jelikoz musi dlouhodobe drzet zustatek na otevreni long ci short pozice).

Mnohem uspesnejsi by byla strategie klasickeho market makera (i kdyz by bylo lepsi pockat na konec rustoveho obdobi a stabilizaci kurzu)… jenze jen par trzist odmenuje za dodavani likvidity (mtgox to bohuzel nedela).

Je to jako se vsim, nema smysl hledat penize tam kde je hledaji vsichni… V podstate veskere strategie vydelavaly skvele na minulych datech (simulace v matlabu), prvni tyden v realu jakztakz, ale dlouhodobe se jejich uspesnost rozptylila. Naopak nejvetsi uspech jsem mel s trzistem, ktere nemelo API… Pracovat s webem bez API je slozitejsi a malokdo to umi efektivne a snadno naprogramovat. Takze to paradoxne nebylo ani tolik o trading algoritmech :slight_smile: jako spis o tom, pustit se do neceho co jeste nikdo jiny zarucene nedelal (snadno to slo poznat podle orderid ;)) a prilezitost vyfouknout.

Trading Bitcoinu je pekelně těžká věc, protože hodně zákonitostí z klasického komoditního nebo akciového trhu, zdá se, zase tolik neplatí. Graf vývoje ceny může vypadat jako ramena, hlava, ramena, a pak přijde zpráva o akceptaci Bitcoinu, nebo naopak o nějakém hacku … a je po teorii.

Vzhledem k poplatkům na MtGox se skoro nedá dělat daytrading. A u dlouhodobých pozic je strašně těžké poznat, kdy už je top, nebo naopak bottom. Sám jsem se párkrát spálil a kupoval/prodával zpět se ztrátou.

Naším specifikem je i to, že dostat USD do MtGox je svízelné a pomalé, takže to často vede k tomu, že člověk přelévá BTC a USD. Rvu si vlasy, že jsem v době nízkých cen nepřevedl další USD do Japonska.

Celkově mi za poslední dva roky vychází dobře jediná, jednoduchá strategie - Bitcoiny držet, neprodávat, při propadu dokoupit další.

zajimave, diky za nazory :). takze nad tim teda prestanu premyslet a budu radsi kodovat neco jineho! ovsem sledovat to a odhadovat jenom tak neprestanu.

Moc pěkná platforma s vlastním skriptovacím jazykem včetně backtestů a live trading:

https://cryptotrader.org

Aktuálně tam běží dokonce nějaká soutěž o 2BTC za nejlepší obchodní strategii… https://bitcointalk.org/index.php?topic=261086.120

To vypadá zajímavě, ale nepodařilo se mi přijít na to, jak vytvořit nový script na backtesting… A krom toho to vypadá, že aby člověk mohl tradovat, tak musí mít placený účet, takže to chce mít něco co si na sebe alespoň vydělá :slight_smile:

Mal som tuto platformu a robilo to riadne haluze. nakoniec som napisal aby mi vratili peniaze lebo to stale padalo s Bitstamp API a musel som to aj 2x za den restartnut. za ten tyzden co som to pouzival to len prerabalo.
Je to lacne ale nic moc.
Skusal som na jednotlivych strategiach menit aj konstanty ale vysledok bol skoro vzdy rovnaky.

skusenost s novembra tohoto roku osobne to neodporucam.

neni to o meneni konstant strategii tam uvedenych jako priklad, ale o tom - napsat si vlastni. je to jenom platforma, ktera umoznuje napojeni na nektere burzy a moznost jednoduse naskriptovat chovani bota, takze vyrok typu “nefunguje jim to, prodelava mi to” je naprosto mimo misu.

Na MIT udajne nasli zpusob jak identifikovat vzorce v chovani trhu s bitcoiny a maji temer 100% navratnost behem dvou mesicu:

Otazka je, zda nejde spise o arbitrazni HFT pri kterem pouze ocekavaji reakci mensich burz na ty vetsi…

Detaily jsou zverejneny zde: http://arxiv-web3.library.cornell.edu/pdf/1410.1231v1.pdf

Hraju si trosku s OKCoin v RMB a musim rict ze ticker skrze websocket je o poznani kvalitnejsi nez pres REST… sice ho musim parkrat za den restartovat kvuli ztrate spojeni (fallback na REST) ale jinak relativne drzi…

Rad bych upozornil vsechny tradery, ze na okcoin je dobra moznost shortovat bitcoin, aktualni urok pri vypujceni bitcoinu je 0,1% z jistiny denne. To je tedy cca 3% mesicne, coz se dle meho vyplati.

Omezeni je 2x paka pri novem uctu, maximum je 3x paka pokud mate maximalni pocet reward pointu (888 888) to byste ale museli po dobu 3 mesicu otacet alespon 150 tisic USD denne, coz vyzaduje trosku skillu :slight_smile:

Ukazuje se ze spojeni do ciny teda nicmoc, moje pingy jsou tragicky… Nemate nekdo moznost hostingu v Cine? :frog:

Chci se zeptat, jestli tu je nekdo kdo ma zkusenost s buzou OKCoin nebo jinou vetsi cinskou burzou? Jde me o to jak jsou narocne a zdlouhave verifikace, co je vsechno treba. A jestli jsou vklady a vybery v pohode (btc ne fiat :-), proste jestli nejsou nejaky komplikace obecne … ?

Zkusenosti mam jen s pouzivanim, nikoliv vyberem fiat. Nabijel jsem a vybijel jen skrze BTC a tam jsem na zadny zasadni komplikace nenarazil (mozna jsem nekam vyplnoval jmeno ale nicim ho nemusel dokladat).

Verifikaci chteli jen na vyssi urovne leverage (obchodovani na uver), kdyz chces sam poskytovat kapital vymenou za uroky a pak samozrejme i na vybery fiat.

Nejaka velmi zakladni paka je free a bez verifikace. Za vytradovany objem ziskavas nejaky reward body, ktery snad ale zlevnujou jen vybery (jelikoz trading je samozrejme 0% fee).

API maji robustni, takze muzu jen doporucit. Skoda tech pingu, ktere jsou z Evropy ve stovkach milisekund. Chtelo by to rentnout masinu primo v Sangaji…

A jenom pozor na to ze maji dva trhy, jeden v RMB a jeden v USD… a ten dolarovy je podstatne mensi. Takze pozor na to, na ktere api se smerujes… (.com vs. .cn).

Super, diky moc! Jdu to omrknout :wink:

pridavam nejaky poznatky k OKCoinu
pri registraci sem pouzil seznam.cz email, a tenhle poskytovatel jede bohuzel tvrdej spam filtr na cokoliv z ciny, takze se zadnej email z OKCoinu ke me nedostane. coz je problem. OKCoin bohuzel neumoznuje zmenu email adresy. Zkousel jsem udelat dalsi ucet, jenze nemam po ruce dalsi telefoni cislo na 2FA a to co mam, uz je nastaveny na prvnim nepouzitelnym uctu. I presto se me v nastaveni nedari zadat adresa btc pro vyber (ani z ruznych prohlizecu). Cesty na support vedou na nejaky jejich komunikator/sit QQ a zde jsem to vzdal prozatim.

Aktualne zkousim HUOBI, a zde zatim ok … email jsem pouzil centrum.cz, kde emaily z ciny normalne dojdou (i OKCoin i Huobi)
Huobi zatim tady dobry.
Pokud ma nekdo nejakou negativni zkusenost dejte vedet. Dik.

Jdu prubnout deposit a vyber :wink:
doplneni:
vklad a vyber ok
reakce webu huobi jsou mnohem lepsi sviznejsi, nez okcoinu