Revolut - virtuální kreditka pro nákup kryptoměn

Znáte Revolut? Používáte? Je to virtuální kreditka (v placené verzi jich máte neomezený počet), přes kterou můžete konvertovat měny prakticky za interbank kurzy.

Umí také nákupy několika hlavních kryptoměn, přes spolupracující burzy (GDAX).

Pozvánka (nikoliv affil, nebo výdělečný referal…) mně urychlí unlock kryptoměn :slight_smile:

Není to kreditka. Je to multiměnový účet (karta k němu není nutná), ke kterému nabízejí debetku.

Na konverze fiat měn a bankovní převody je to super. Typicky je to nejlevnější varianta, a to bez nějakého většího nepohodlí. A po přetažení limitů to typicky není drastické, i když možná to pak není to nejlevnější. Člověk si musí hlídat dvě věci: 1. FX hodiny v Londýně, o víkendu tamního času je FX zavřená a kurzy jsou o něco horší (stále ale lepší než mnohá konkurence) a 2. Nenechat se strhnout tím, že by se Premium vyplatilo na měsíc. Mají storno poplatek, takže dost možná ne.

Na nákup kryptoměn mi to moc super nepřipadá. Nákup kryptoměn mi nakonec nabídli i bez referalů, ale je to takové chudé. Kryptoměnu mohu nakoupit či prodat, a to je tak všechno. Patrně ji nemohu nikam poslat ani přijmout.

1 Like

jaké jsou náklady,poplatky apod?

Fyzicka debetni karta 99,- Kc. (virtualni zdarma)

Jinak zakladni verze zdarma, ma omezene vybery z bankomatu tusim na 4000 CZK / mesic.

Veskere poplatky jsou zahrnuty do kurzu za menove konverze kdyz platis u obchodniku nebo konvertujes jednotlive zustatky men.

Obecne karetni spolecnosti dostavaji odmenu od obchodniku, kterym byva z plateb kartou obvykle neco strzeno. Cili ten model je postaven na placeni kartou.

Revolutka je super, ale takřka jen na cestování (a placení fiatem).

Ta implementace krypta je v ní totálně na prd. Můžete jen nakupovat, prodávat, posílat ostatním Revolut uživatelům a nebo utrácet. Nelze vybírat nebo naopak “nabíjet” ze třetí peněženky. Nedržíte klíče. Jak nákupy, tak prodeje jsou tušim s 5% marží… S kryptem to ve finále nemá nic společnýho.

Na pořádnou krypto kartu už čekám nějakou dobu. Momentálně slintám nad Crypto.com kartou a nebo v záloze Bitwala (kdybyste měli zájem, na Crypto.com můžu poskytnout invite link s $40 bonusem pro vás - napiště, spamovat tu nebudu…)

2 Likes

Ahoj, hodně mne zajímá Crypto.com; pokud mohu poprosit o invite link… pospisil@outlook.com
Děkuji