Soferox (SFX)

ICO Soferox. Ta platforma bude dobrá. Už mají i ICO na nich. Chystám se na pre mining ma někdo zajem? Bude to jen pro členy ICO na dva měsíce a první jen pro členy nad 500 USD (tedy i mě :-)). Potom bude miner uvolněn všem. Domluva jakkoli i osobně. Miner bude jen pro CPU. Rad bych zvětšil kapacitu (Epyc). Vklad 10 tis a víc. Nabidka platí měsíc ale nechci dělat farmu, takže jen par lidi co se umi domluvit.

Vubec nevim o co jde, ale jak slysim “vklad” tusim scam nebo ponzi.

Je to vubec jeste tezeni kdyz je tam vklad?

ježkovy voči. Nečtu, vidim vklad a pohanim, klasika. carlosi takový příspěvky… Co je na tom nepochopitelneho :-). Soferox dělá novou platformu se zcela novými vlastnostmi (kdo má zájem koukněte na stránky konkurence ETH). Budou to spuštět na konci 1Q. Jako odměnu členům, kteří šli do ICO spustí mining dříve než ho uvolní ostatním. Miner bude dostupný a já jsem v tom ICO byl, tudíž bude přístup k CPU mineru. Protože jak víme mining na začátku je nejlepší pak je dobré se na něj připravit a vidím možnost v rozšíření kapacity tedy chci se domluvit zda má někdo zájem. Pochopitelně dedikovaný server něco stojí, proto to dělám. Kdo má zájem o mince SFX napište rád proberu.

Mohl jsi alespon shrnout ty zakladni veci o co se jedna… vypadalo by to lip… ale dobre…

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2044176.560

OK… dal jsem tomu 15 minut a prosurfoval jejich web. Zadnou uzasnou skvelou vlastnost, kvuli ktere by melo smysl se tim zabyvat jsem nenasel. Nejaky zmeny tam samozrejme jsou, ale nic uplne zasadniho co by mne presvedcilo… No uvidime az to pojede na ostro, tzn. az 4Q2018…

co jsem pochopil ze slibuji:

  • ultra rychly transakce co si kazdy podepisuje sam
  • proof of pact - “fronta” tezaru ve ktere mate sve misto a muzete tudis byt idle dokud na vas neprijde rada
  • twin-chain - pravidla pro transakce nejsou zadna, tudiz muze byt vice coinu s ruznymi pravidly v jednom chainu bez nutnosti forku

Diky za shrnutí, nebyl to učel ale asi maš pravdu zde se to musí psát.
Doplním pár nepodstatných. Zero Fee i mezi hlavními mincemi (jako BTC, LTC, ETH) Soferox SDK (chytre smlouvy jako ETH), okamžité převody, první projekt na platformě už měl ICO. Těžení je v tuto chvíli při spuštění klasické POW pro CPU.

Ahoj @jirka66 ! Rozchodil jsi to těžení? Už jim běží ta private alpha? Jako investor máš asi více informací…

https://forum.soferox.com/

Cim se to da tezit a kde ? klidne si neco potezim chvilku.

1 Like

Private Alpha bude na konci čtvrtletí a bude to pro investory. je to CPU mince takže EPYC a jiné srandičky. Vešel by se další miner pro toto období 2 měsíců proto jsem to napsal. Už máme jeden nachystaný. Pokud budou mít pool vejde se i víc strojů. Ale toto je scifi. Nabídl jsem možnost. Udaje se upřesňují teprve.
Na delší období nepočítám protože někdo se bude snažit udělat GPU miner po uvolnění kodu.

1 Like

Díky za zprávu. Nechceš nám dát vědět až to bude aktuální za ten měsíc/dva… Mám tu také nevytížený CPU server na rychlé lince (linux). Uvidíme jaká bude situace tou dobou…

Jaký je to CPU?
Pokud budou mít pool nevylučuju spolupráci ani v pre alpha. Škoda, že to není nějaké hodně jádrové dělo. :slight_smile: Pokud by se u někoho valel vetší počet core napište , Dobré vědět.
Jde o počet core a frekvenci, paměťi prý není moc potřeba.
Mam takto domluvený Ryzen 1950.

1 Like

Tak Ryzen ti asi nenabídnu :slight_smile:

Samozřejmě strašně záleží jak moc to bude lákavé… Těch zahálejících serverů se zřejmě najde víc… Ale předběžně můžeš počítat s mým strojem na statistiku a GPU výpočty, který zahálí (a především je schopen zvládnout a uchladit 100% zátěž dlouhodobě, neboť na tyhle věci byl koncipován)…

vendor_id : GenuineIntel
model name : Intel® Core™ i5-4460 CPU @ 3.20GHz
cache size : 6144 KB
cpu cores : 4

Tak je to trošku jinak. CPU nestiha nic. Potřebuji kohokoli se scrypt ASICy - dohoda jistá. Spěchá ještě 30dnů tšžby. Mince muže jit na 1USD/coin.

Nemělo to být původně ASIC resistant?

What makes a program ASIC resistance is the algorithm used. Ideally bringing on GPU mining would be best for everyone, but we are trying to achieve a small entry level cost to mining in the beginning as we want to give everyone a chance to experience and see just what mining crypto can be like. Also give them a chance to gather coins to allow them to upgrade rigs later on down the road for better mining results.

https://forum.soferox.com/thread/mining/?order=all#comment-8e9ea7e3-7ff1-4a97-8835-a8350182b16b

Scrypt je docela odklon od toho co slibovali na homepage…

Fast, Energy Efficient, and Fair Mining
A new take on mining allows for things such as pre-mining, fast transactions, reputation, and fair mining standards. Also our mining software allows you to idle and only run when called. This will help decrease energy bills by half!

Mining - Proof of Pact
We know miners are what make all this possible and are what drive this kind of technology. That is why we developed our mining software to easily work with CPUs, and not requiring expensive GPUs, or other expensive components. Things like self-mining and other process are what make our platform truly revolutionary. Best of all you are guaranteed blocks to mine, and with our ground-breaking mining idle algorithms you can preserve hardware for longer and see a decrease in your energy bills by half!

Místo slibované revoluční technologie za těch několik měsíců předvedli jenom to, že splácali blockchain hashovaný scryptem (takže zřejmě jen forkli litecoin :thinking: ). To je IMHO dost málo na to, jaké vzdušné zámky stavěli.

Toto je přechodné řešení pro fázi Alfa a Beta kdy se testuje spojení řetězců. Umožňuje to mining členům na ověřené technologii. Scrypt to potom bude ale bude modifikovaný na PoP, což je něco co nepopíšu ale v zasadě je to další funkce nad scrypt. Myslím, že to tam popsáno je. Již jsem přenos na druhý řetězec ze své peněženky, uskutečnil takže není proč nevěřit, naopak. Zase jedna nová technologie. Uvidíme jak se ji bude dařit.

Po dlouhe době vidim zajimavou minci (pokud je to pravda).

Co mě zaujalo:
Bez poplatků ? - konečně původni myšlenka kryptoměn. BTC už davno není levné.
multipeněženka ?
vlastnosti jako ETH (vlastní jazyk)
myšlenka PoP (kombinace POW a POS)
Twin-Chain

No jestli to vyjde tak by byli nad ETH.

https://www.soferox.com/

jirka

Kdo ma zájem o mince a projekt Soferox (více na jejich stránkách není to jen kopie ani ETH, jde o nový blockchaine):
Tato nová mince je otevřena pro členy (registraci si uděláte na strankách Soferox.com)
Zde je navod pro těžbu kdo chce nové mince dokud je malý diff a malo minerů.
Je to zatím klasická scrypt mince (jako LTC) později pujde na PoP.
Vstup na burzu každým okamžikem.
https://forum.soferox.com/thread/mining-with-rent-miner/
jirka

Zdar, zkoušel to někdo těžit? Já jo, ale nic mi nedošlo do peněženky, kterou jsem si stáhnul na jejich stránkách. Těžil jsem na - pool.soferox.com asi přes půl dne s výkonem kolem 150KH, ale ani prdlačka, pak jsem to nechal běžet už jenom kolem 10KH, ale stejně nic nepřišlo. Hmmm

1 Like

No nic, ani jirka66 se mi neozval na moji soukromou zpravu (napsanou pred tremi dny), tak to vypada, ze Soferox je asi jenom pro vyvolene ;).

Ahoj, sorry chodím sem sporadicky. Dival jsi se kolik je hasrate sitě? teď 101GHS takže tvuj podíl na této rychlosti je … tudiž ti nic nepřijde. Rada= pujčit si na miningrigrentals.com 500MHs a víc a jit těžit na nesilnější pool hobbyistpool.ddns.net/soferox/. Uvidíš že přijde. :slight_smile:

1 Like

Hmm, tak vzhledem k tomu, ze jsem videl na strankach Soferox jenom moznost tezit pro CPU, tak nahnat na svych strojich takovej vykon je celkem sranda. Kdybych tam videl moznost spusteni i grafiky, tak budiz, ale nikde jsem to tam nevidel. Takze opravdu nezbyva nic jineho nez si koupit vykon … coz neni tezeni pro vsechny.

1 Like