Peněženka v Androidu

Nainstaloval jsem si do mobilu penezenku a poslal na ni 2 BTC z PC. Tam se to odecetlo hned a zacala se nacitat potvrzeni. Uz je to skoro dva dny a na mobilu se zatim nic neobjevilo. Nemate s tim nekdo zkusenosti?

U čerstvě nainstalované peněženky pod Win nebo Linux je to obvyklé, protože se dlouho načítá od sousedních uzlů celý blok (od počátku Bitcoinu). U Android pěněženky to bude jinak, ta si blok nestahuje…

Mel jsem to nainstalovany uz asi tyden, nez jsem to poslal. Dole je podezrely napis “blockchain is 9 weeks behind”. Co se deje s BTC, ktere opusti majitele a k novemu nedoputuji?

BTC jsou je zapsany v blockchainu, nikam neputuji. Do tveho Androida musi doputovat blockchain. Takze pockat, az se stahnou bloky.

Porad nic neprislo. V Andoidu je jen jeden soubor s nazvem de.schildbach.wallet-1.asec - nic jineho jsem nenasel. Takze myslenka, ze bych penezenku z Androidu presunul nekam na PC standartni cestou, padla. Jinak je ta Androidi penezenka prazna, nic tam nemam. Neni nejaky moznost, jak vytvorit na PC penezenku s identickym cislem (taky prazdnou)? V Anroidu to pred tim samozrejme odinstalovat.

A máš stažený celý blockchain?

nemas zablokovany nahodou pristup na net pre aplikacie, repsektive pre tuto aplikaciu?

A jak to poznam? Ted je tam “blockchain is 8 weeks behind”. Znamena to snad, ze to bude az za 8 tydnu? Neco jsem o tom nasel tady:
http://code.google.com/p/bitcoin-wallet/issues/detail?id=21
Od “Comment 14:”, ale chytrej z toho nejsem.

Pokud jsi si na tu adresu peníze posílal později, než je poslední stažený blok, tak je jasné, že tam ta transakce ještě není. Ale nic není ztraceno, hlavně si vše zazálohuj.

Nemám Android a tu aplikaci neznám. Primární bude přinutit ji dotáhnout zbytek blockchainu. V nejhorším se musí dostat privátní klíč k té adrese, existují způsoby, jak pak takový pár naimportovat jinam do oficiálního bitcoin klienta. Otázkou je, jak vytáhnout ten privátní klíč z instalace toho Android klienta.

Další otázkou je, kolik energie na to věnovat za 2 BTC ;-).

Tak to dopadlo tak, ze ty “blockchain is X weeks behind” se porad snizovaly a to vyssi rychlosti, nez byl ten pocet tydnu. Vcera tam naskocilo “12 days behind” a dneska dorazily ty 2 BTC a to je tam porad tech 12 dni. Jinak ta rychlost snizovani byla nizka, pokud aplikace nebyla v popredi a to tam podle me bezi sluzba, ktera napr. vypisuje, kolik peeru je pripojeno. Az dobehne cely blockchain, tak tam zase zkusim neco poslat, jak to bude trvat dlouho a taky opacne. Budu informovat.

Nenapsal jsi, jakou penezenku pouzivas, ale pochopil jsem, ze “bitcoin-wallet”. Tuto mam, pouzivam a protoze se mi libi, delal jsem pro ni preklad do cestiny, takze pripominky do PM prosim :-).
K funkcnosti: na tahani blockchainu je pouzita implementace googlu a cele to funguje relativne rychle ve srovnani s bitcoin klientem na pc, takze staci pockat par minut (zavisi na rychlosti pripojeni). Obcas to jakobty cele zdechne, tak je potreba aplikaci ukoncit (back, back…) a pockat, az zmizi notifikace a pustit ji znovu. Pokud aplikace zmrzne uplne, osvedcilo se mi v “O aplikaci”/“Reset blockchain”/“Reset blockchain” a tim se inicializuje natahovani od zacatku.

Popis odpovida. Jak pisu, tak na mobilu mam soubor de.schildbach.wallet-1.asec, podle toho by se to dalo identifikovat.