Peněženka Multibit

Dobrý deň,
chcel by som sa komunity spýtať na jednu vec. Mám on-line BTC wallet. Ale chcem prejsť na Multibit aby som mal veci u seba doma. Pri poslednej návšteve online účtu som si vygeneroval paper wallet v pdf formáte (bola tam taká možnosť). PDF na ktorom je priv key mam v počitači.
Otázka: kde sú teraz reálne moje BTC? Na papieri u mňa mňa či stále u on-line správcu? Podotýkam že som zatiaľ nikam nič neposielal.
Podotázka: budem pri prevode BTC do Multibitu potrebovať nalogovanie sa do môjho online-účtu alebo si jednoducho vystačím s paper wallet ktorú som si svojho času vygeneroval? Problém je, že neviem nájsť heslo do on-line účtu.

Kto poradí ako to presne funguje? Zachráni to ten paper wallet ktorý mám?

1 Like

Zdravím, pokud jsi jen vygeneroval paper wallet, ale nikam jsi nic neposílal, tak máš BTC stále na online účtu. Pokud znáš adresu, jednoduše to zjistíš přes Blockchain: https://blockchain.info/ Nevím přesně, co je to za web, ale zapomenuté heslo si většinou můžeš nechat zaslat na email.

Dik, tak som sa pozrel na adresu, ktoru mam uvedenu na paper wallet a BTC tam su. Teraz som z toho jelen … to je totiz povodna adresa na ktoru mi prislo BTC ked som nakupoval. Teraz je ta ista adresa uvedena v pdf na paper wallete. Co to teda znamena? Mam to na paper wallete alebo zaronen na online ucte?
P.S Pokial si pamatam mam wallet priamo na blockchain.info

Těžko říct. Pokud jsi zaslal BTC původně na svůj online účet a nikde jsi nic neposílal, tak se zřejmě nejedná o náhodně vygenerovaný paper wallet, ale tvůj online wallet, který si pouze vytisknul ve formátu PDF. Pokud jsi zapomněl přihlašovací údaje (heslo, ID), v Log-in obrazovce zvolíš možnost “Máte potíže” (vpravo dole).

Tak som nieco nasiel, asi som spravil presne toto - len neviem co to teda znamena. Budem rad ak sa na to mrknete, je to kratke.


Proste, ide mi o to, ci dokazem uplne obist moj online ucet pri manipulacii s BTC. Aj recovery bude ziadat dake heslo …
P.S. stav uctu bol bez noveho Bitcoin Cash

Ano, na tom videu se jedná o Backup (zálohu), online peněženky.

Takze je to potom defacto len zaloha a nie klasicka paper wallet na ktoru sa BTC posielaju a ktora je prevenciou pred zneuzitim na online ucte napr. ano?

Ano, je to jen záloha online peněženky, ale obsahuje private key, který lze importovat např. do peněženky v PC a poté převést BTC na jiný účet.

Moc dakujem, lebo tie hesla na on-line ucte som mal tak dokonale zasifrovane ze ich sam neviem odsifrovat. Takze stahujem Electrum /prave som zistil ze Multibit je mimo hru/ a idem to skusit naimportovat. Zatial neviem ako , este som to nerobil {importoval som len wallet.dat}. Dufam ze to prebehne OK. Potom sa ozvem ze ako to islo. Predpokladam ze sa mi tam potom objavi aj ten Bitcoin cash …

Zdravim, takze zda sa ze transakcia do Electrum prebieha OK. Zatial 5 konfirmacii behom cca 30 min.
Otazka: Teraz neviem co s Bitcoin Cash po forku. Electrum prijimacia adresa to neukazuje - vidim tam len prevedene BTC. Kde teda uvidim moj zostatok v Bitcoin Cash a ako to naimportovat do mojho walletu?

V podstatě by mělo stačit naimportovat ten samý private key do nějaké Bitcoin-cash peněženky, např. http://www.electroncash.org/

Privatni klice jsou stejne, jenom potrebujes jiny program - nikoliv bitcoinovou penezenku ale bitcoincash penezenku…

Vzhledem k tomu ze bitcoincash je pomerne novy se doporucuje obezretnost v tom smyslu, ze privatni klice ktere kamkoliv importujes by jiz mely byt z hlediska klasickeho bitcoinu vyprazdnene.

Aby ti nehrozilo ze nekdo pomoci zacervene penezenky ziska tvoje bitcoiny.

Takze privatni klice bych importoval do cash az pote co na nich bude 0 BTC.

Multibit bohužel skončil po akvizici KeepKey (hardwarové peněženky).

Je to škoda, ale trend přesunu softwarových řešení na hardwarová lze označit za pozitivní, včetně akvizic v tomto sektoru.

Do budoucna tedy zbývají zatím pouze tyto alternativy:

  • Mycelium (pouze pro iOS a Android)
  • Electrum (open source v pythonu) podpora Windows, Linux, OSX a Android

Zdá se tedy, že klasickým desktopovým peněženkám pomalu odzvonívá…