Nápad na novou hru

Hola

Mám nápad na novou hru. Věřím, že v prostředí BTC by se jí náramně dařilo. Určitě lepší, zábavnější, přehlednější a interaktivnější než třeba gigant SatoshiDice.
Abych řekl pravdu, tak jsem celkem překvapenej, že ještě taková není. Nejedná se o kostky, ruletu,karty ani ponzi.
Je to spíš systém hráč proti hráči. Možnosti jsou rozmanité. Hra se dá rozdělit na několik místností, podle sázky a podle počtu hráčů.
Příklad:
Sázka 0.01BTC
2 hráči, 10 hráčů, 20 hráčů, 50 hráčů, 100 a více hráčů.

Nejblíž tomu je nejspíš poker, ale pořád jen dost vzdáleně. Podobný je hlavně ve stylu hry. Hra by taky musela obsahovat Lobby, místnosti, registraci. Je to podobné i v tom, že hráč prostě může v polovině hry vybrat prostředky a odejít.
Nejedná se o karty. Jde o čísla. Pravidla jsou až ďábelsky jednoduchá. Abych to aspoň trochu k něčemu přirovnal, tak je to něco mezi pokerem a loterií. Přičemž věřím, že si to z obou bere jen to nejlepší. Z loterie jednoduchost a z pokru volnost a variabilitu.
Abych řekl pravdu, tak se mi nechce úplně dopodrobna rozepisovat detaily. Nerad bych o ten nápad přišel.
Dělal jsem celkem důkladný průzkum trhu a nikde nic podobného zatím není.

Problém je, že ji zatím nedokážu napsat. Doufal jsem , že by to šlo kompletně v PHP, ale dostal jsem se do určitých situací, které nevím jak vyřešit. Nejspíš to bude chtít Javu, Python.
A proč to vlastně všechno píšu?
Hledám radu, možná i někoho do týmu. Mohu do vývoje investovat cca 10 BTC.

Moje první otázka zní:
Jak je to s pokerem? Na drtivou většinu jich potřebujete stáhnout klient. Chtěl bych se tomu vyhnout. Nikdo přece nechce nic stahovat navíc.
Třeba taková Zynga na Facebooku jede jen v prohlížeči.

V čem je naprogramovaná Zynga?

Mám hru už kompletně rozmyšlenou. Od toho jak by měla fungovat, vypadat, systém výher. Potřebuju to převést z papíru do kódu.

:roll_eyes:

Investicí do vývoje 10 BTC jsem neměl na mysli jen vybudovaní hry. Většina financí by měla být použita na promo, signature kampaně, banery atd.

Pokud chceš i podobnou grafiku jako má Zynga(není jen na FB, ale jsou verze i pro PC a mobily) tak si s PHP a AJAXem nevystačíš… a budeš muset šáhnout po Flashi nebo Javě aspoň na Frontend.
A pokud chceš mít řádově stovky až tisíce userů online, tak budeš muset investovat víc než 10BTC(v současném kurzu), teda pokud nemáš k dispozici nějaký nadupaný nevyužitý firemní server… :slight_smile:

Myslím že pokerový klienti se stahují právě kvůli tomu aby se snížilo zatížení herního serveru. Ta komunikace se serverem není bůhvíjak velká a složitá, ale při tisících až desetitisících userech online je to jako s Oslem a 100x nic… :slight_smile:

Zynga vypadá graficky dobře. Ale i tak se občas trhá, to bude ale spíš tím FB. Budu hledat nějaký kompromis mezi rychlostí a krásou.
Místnosti by se dali rozdělit i na více serverů.
Klient by mohl časem přijít taky, ale ze začátku ho určitě nechci.

Zdravím,
při dohodnutí rozumných podmínek mohu server poskytnout.