Jak platit BTC v hospodě?

Chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s používáním BTC v normálních obchodech a provozovnách. Kamarád vlastní bar v Praze a chtěli bychom zde začít přijímat platby (a vyplácet obsluhu) v BTC.
Díky za odpověď.

Kdo má “zkušenosti s používáním BTC v normálních obchodech a provozovnách” je na coinmap.org
Přijímat platby může tvůj kamarád třeba z mobilu na mobil. Záleží taky jestli si chce nechávat všechny btc nebo některé hned měnit na kč. Jestli oprvdu chce aby mu hosté v BTC platili, musí jim dát nějaké zvýhodnění oproti platbě v kč.
Máš nějaké konkrétní otázky/problémy?

Měl jsem na mysli třeba to, že v Subway v Brně mají na dveřích samolepku (dá se někde sehnat?) a jestli má někdo zkušenosti se zapojením BTC do běžného účetnictví, nebo je lepší platby separovat. Chtěli bychom časem najít taky dodavatele, kteří budou BTC akceptovat, což by s sebou přineslo zmíněná zvýhodnění.

Btw jsem dost zvědavý, jak bude fungovat “btc café” v paralelní polis

Samolepky si můžeš objednat třeba tady: http://bitstickers.net/ O českém prodejci jsem dosud neslyšel.
O účetnictví už tu nějaká diskuze proběhla. Výsledek byl asi takovýto: Vzhledem k tomu, že BTC podle českých zákonů není měnou, dostane se do účetnictví až zisk z prodeje BTC. Z uvedeného důvodu tedy také není možné vést účetnictví v bitcoinech.
Hosty asi moc zajímat nebude v jaké měně platíte dodavatele. Buďto budou mít za platbu v btc slevu nebo budou bitcoinama platit jen výjimečně.

myslím že ta sleva není až tak důležitá, pokud bude placení BTC stejně jednoduché jako placení kartou.
Lidi, kteří mají BTC budou rádi že je můžou utratit za něco reálného, akorát bude nějakou dobu trvat než si na tuhle možnost zvyknou.

Myslím že pomocí mobilní peněženky (ať už blockchain nebo jiné pro android či iphone) je to velmi snadné a pohodlné.

Pokud hospodě nevadí držet BTC “přes noc”, lze jako Point of Sale pohodlně využít např. iPad. K pokladně dát též plakát s QR kódem adresy baru.

Pro nákupy řekněme do 500 Kč bych ani nečekal na konfirmace (tím se nákup značně zrychluje).

Díky moc za tipy! Až to všechno zprovozníme, rád vás pozvu :slight_smile: