EU chce registr uživatelů kryptoměn

Konec praní špinavých peněz pomocí kryptoměn. EU chce vytvořit registr
http://ekonomika.idnes.cz/eu-chce-vytvorit-databazi-kryptomen-typu-bitcoin-fvd-/eko_euro.aspx?c=A160728_134149_eko_euro_kris

Mám takový pocit, že si to soudruzi z Bruselu představují jak hurvínek válku:)

Hurvinek a valka jeste v pohode oproti tomu co navrhli…asi se necham zamestnat v nove vytvorenem uradu pro kryptomeny ktery EU urcite udela, jako poradce…vezmu tu praci min. za 20.000 EUR mesicne, a po 2 letech dojdu k zaveru ze zadani je uplne nesmyslne, a “zakonodarci” naprosto nepochopili funkci a smysl kryptomen. Jejich pozadavky jsou srovnatelne s pozadavkem “potrebuju zasroubovat pivo laskou do uplnku” tzn. good luck with that. Trochu vic me s*re, ze tyto pablby a jejich debilni, uchylne, a s realitou naprosto nesouvisejici “napady” platim ze svych dani :frowning:
EDIT:
Evropská unie doufá, že toto opatření odradí uživatele kryptoměnu zneužívat při financování terorismu, obchodu s lidmi nebo drogami. V případě spáchání trestného činu pak bude snadné pachatele vyhledat.
K tomu uz fakt nemam co dodat, plest si bankovni ucet s virtualni penezenkou, to chce mit koule a IQ < 60

Zajímavé, že jen v českých novinách čtu takto nepřesné vyjádření. Podle mne to neznamená, že by chtěli od každého uživatele aby se někam registroval. Spíše budou chtít aby veškeré instituce pracující s bitcoinem důsledně dodržovali KYC / AML pravidla. Na tom asi není nic překvapivého.

Kdo bude chtít bude obchodovat u burz neregistrovaných na území EU anebo napřímo. :slight_smile: Tohle zatím mimo zákon nepostavili…

A jak to tak bývá, stát ještě nevyužil všech prostředků podle stávající legislativy a už připravuje nová pravidla.:stuck_out_tongue_winking_eye:

vs

Z dokumentu cos linkoval:
“The report shall be accompanied, if necessary, by appropriate proposals, including,
where appropriate, with respect to virtual currencies, empowerments to set-up and
maintain a central database registering users’ identities and wallet addresses accessible
to FIUs, as well as self-declaration forms for the use of virtual currency users.”

To ze vznikne registr je celkem jasne, jen jde o to kdo bude mit povinnost se zapsat. Podle mne zapisou povinne osoby (smenarny, burzy) samotne uzivatele. Nikoliv ze by se uzivatel nekam sam hlasil… Udela to za nej smenarna automaticky.

U tech smenaren se to snadno vymaha. U uzivatele tezko prokazes ze udelal chybu kdyz neregistroval urcitou adresu - vubec prokazani vlastnictvi / (resp. nevlastnictvi protoze vlastnik snadno pouzije svuj privatni klic) btc je v podstate nemozne…

Ale je to jenom moje teorie, muze to byt vsechno jinak nakonec…