Electrum vs electron

Vie mi niekto poradiť, ktorá z nich je OK? Na bitcoincash je uvedená electron.
Inštaloval som obidve ani jedna mi nefunguje. Po zadaní hesla celá aplikácia skončí. Keď zadám úmyselne zlé heslo, tak ma to upozorní, aby som dal správne. Snažil som sa to odinštalovať, ale výsledok je, že to úplne nejde, stále tam niečo zostáva a pri snahe znova inštalovať ma vyzve , aby som zadal heslo. Prípadne vie niekto poradiť inú peňaženku na , ktorú sa dá uplatniť BCC z Blockchain wallet?

Ve Windows jít do složky appdata a smazat složku s daty Electron. Tedy za předpokladu, že máš zálohu.

Už som otvoril peňažanku na inom PC , dokonca aj na mobile, použil som kluče aj frázu z blockchain .info.
Výsledok je, že adresu v blockchain.info mám ako importovanú, a BCH sa na žiadnej penaženke neobjavili(coinomi, electrum)
Pričom sa stále objavujú ako unspent:

Tomuhle nerozumim … chces tim rict, ze v electron cash mas naimportovany klic k te adrese z blockchain.info, vidis v electron cash tu adresu (ta adresa je totozna, jako v blockchain.info) a mas u ni zustatek nula?

Ne ta adresa neni totožná, ale pri otváraní účtu v electron cash som použil Rcovery phrase, Private key(skúšal som to viackrát) z adresy na blockchain.info. Výsledok je 0 BCC, a nechápem prečo je pôvodná adresa v blockchain.info ako importovaná.

Penezenku na blockchain.info jsem nemel, takze nevim, jak to tam funguje. Mel jsem Bitcoin Core, ze ktereho jsem vyexportoval privatni klice a naimportoval do Electron Cash.
Pokud jsi schopen vyexportovat privatni klic z blockchaininfo, tak ho proste jen naimportujes do Electron Cash.

Pripada mi, ze nemas privatni klic k te adrese. Pokud je to HD wallet, tak ty adresy respektive klice jsou generovany poporade … zkus vyexportovat vsechny klice, ke vsem adresam, co tam mas a vsechny je naimportovat.

EDIT: ted jsem si vsiml, ze pises, ze ta adresa neni totozna. Mas spatny privatni klic, z nej se totiz odvozuje ta adresa.

Zkus toto:

  1. stahni a uloz si tuto stranku: https://iancoleman.github.io/bip39/
  2. odpoj pocitac od internetu
  3. otevri tu ulozenou stranku z disku
  4. zvol pocet slov recovery seedu
  5. do BIP39 mnemonic zadej slova oddelena mezerou
  6. do BIP passphrase zadej svoje heslo (pokud jsi mel nejake heslo na blockchain)
  7. odroluj dolu na Derived address a uvidis tam seznam adres a jejich privatnich klicu
  8. mel bys tam najit tu svoji adresu, okopiruj si privatni klic a naimportuj jej do Electron Cash

Nezapomen odpojit pocitac od site, zvolit spravny pocet slov … dole bys mel pak videt privatni klice k 20 prvnim adresam

Skusím to. Ale neviem, či neni problém , že to moja povodná adresa v blockchain.info je ako importovaná.

Aha … pokud je importovana tak to fungovat nebude …

Zkus toto:
Login to your wallet on Blockchain.info
Goto the ‘Settings’ Menu on the left
Goto the ‘Addresses’ Submenu under ‘Settings’ Menu
On the right side find the section named 'Imported Addresses’
Click on 'Manage Addresses’
On the new screen find the address you want to export the private key from
Click on the ‘More Options’ on far right side of that address
Select ‘Private Key’ and then ‘Continue’

Pripade tady je video https://www.youtube.com/watch?v=fcXePXbrI4U

Nepomohlo, neni tam, prehladal som asi 200 adres. A podla toho videa som exportoval už viackrát. Problém bude v tom, že to mám nejak pošahané v blockchain.info. Ta moja povodna a do dnes funkčná adresa je ako importovaná. Neni default.

Hm, to je divne.

To ze nefunguji ty bip39 vygenerovane adresy se nedivim, pokud je tedy ta adresa importovana.

A opravdu jsi ji tam importoval? Importoval jsi tam nekdy v minulosti privatni klic k teto adrese?

Jedine co me napada, je ze u exportu te privatni adresy muzes zvolit format, videl jsem v tom videu navoleny WIF. Zkus vybrat jiny format a naimportovat jej.

Ona nebola importovaná. Bola to povodná default. Pri mojej horlivej snahe tesne po forku som z nej urobil importovanú, ani neviem ako.
Jediné laické vysvetlenie, ktoré ma napadá je, že prvý pokus na export dopadol zle, otvoril som účet v electrum pomocou frázy blockchainu . Inštalácia peňaženky prebehla neúspešne-peňaženku nešlo otvoriť.
Je tam ešte jeden formát ten som neskúšal. Ale neverím , že to je v tom druhom formáte.

V tom pripade me napada jedina vec: Zkus si zalozit novy ucet u blockchain.info a udelat recovery … uvidis, jak se ty adresy poskladaji, jesti se mezi nimi objevi i ta pozadovana a kde se objevi.