Chybná transakce

Chci se zeptat co se stane když jsem poslal prostředky místo na eth na etc ? na bitrex. děkuji za informaci

Problém je v tom, že ve skutečnosti jsi to neposlal na ETC, nýbrž nějakou ETH adresu.
Je to stejné, jako kdyby jsi na ETC chtěl posílat např. Bitcoiny. Jednoduše to nelze, protože to jsou dvě, na sobě nezávislé měny.

chafer99, nevim jestli si uvedomujes ze ETH a ETC maji kompatibillni adresy (ETC je ethereumclassic)…

to znamena ze to lze…

stejne tak jako lze poslat BCH (bitcoin cash) na BTC adresu…

je to presne problem na ktery narazim zde: https://staker.cz/forum/showthread.php?postid=32332#post32332

Nevím, já to zkoušel a žádné ETC mi na ETH adresu nepřišly.
Pokud by to skutečně bylo tak snadné, převádět z jedné měny na druhou z důvodu kompatibilní adresy, tak je něco asi hodně špatně.

Jen pro příklad, co se stane, pokud zašlu ETC na adresu ETH: https://etherscan.io/address/0x5a1db49eeba35e29aba29a8b34a157cb16cf4365
Ve skutečnosti, to pošlu na stejnou, kompatibilní adresu ETC: http://gastracker.io/addr/0x5a1db49eeba35e29aba29a8b34a157cb16cf4365

Ano to souhlasi… stale nevidis problem?

Do jineho chainu samozrejme neposles… ale pokud je public address stejna, muze dojit k zamene.

Zaměnit peněženky lze, ale i kdybych vzal private key z ETC a vložil jej do ETH peněženky, tak to samozřejmě nebude fungovat, protože v chainu ta transakce nikdy neproběhne.

Mas a nemas pravdu … vzal jsem soubor s privatnim klicem z gethu (ETH), vlozil jsem jej do MyEtherWallet, prepnuty na ETC a bez problemu jsem ETC, ziskane pri splittu chainu, odeslal na jinou adresu … privatni klic pro stejnou adresu je stejny pro ETH jako pro ETC, jen je potreba davat velmi dobry pozor, v jakem chainu jsi.

Stejnym zpusobem jsem si posilal BCH do Trezoru. Mel jsem klice k BTC, exportovane z Bitcoin Core, naimportoval jsem je do Electron Cash a v klidu BCH poslal do Trezoru.

Samozrejme pokud ted budu posilat v nejakem chainu BTC, BCH, ETH nebo ETC, tak to probehne jen v danem konkretnim chainu.

Problem puvodniho tazatele je v tom, ze nema privatni klic cilove penezenky a asi ma nejakou deposit penezenku pro ETH a nejakou jinou pro ETC … muze se pokusit domluvit s podporou bitrexu, zdokladovat transakci v chainu etherea … s tim, ze popletl deposit penezenky …

No, ono to “lze” a nelze … mate pravdu oba … ty adresy jsou kompatibilni, ale kazda je v jinem chainu. Je na to potreba davat velky pozor, zvlast pokud nevlastnis privatni klic k cilove adrese …

Potom jsme se špatně pochopili. Protože tazatel se ptal “co se stane když poslal prostředky místo na eth na etc ? na bitrex”. S tím, že já tvrdím, že to neposlal na ETC, nýbrž na ETH adresu. Ano, pokud by měl od této adresy privátní klíč (což nemá), mohl by jej exportovat do ETH peněženky. Jestli se domluví s podporou na konkrétní burze, je věc druhá. Já se obávám, že nejspíš ne, ale může to zkusit. Takže znovu, zaměnit peněženky lze, ale nelze jakýmkoli způsobem posílat z ETH do ETC chainu a naopak, např. pokud budu mít na účtu ETC konkrétní částku a exportuju privátní klíč do ETH peněženky.

Amen sestro :slight_smile:

Myslim, ze to overeni odeslani ETH na spatnou adresu by bylo technicky snadno proveditelne, staci, kdyz podepise nejakou zpravu privatnim klicem adresy, z niz ETH odesly … no, kazdopadne by mohl dat vedet, jak s tim uspel …

Je to tak že jsem poslal z eth adresy na na etc adresu na bitrexu (deposit) prostě jsem u nich špatně vygeneroval adresu. Psal jsem na podporu ale zřejmě co jsem se dočetl to nebudou řešit pokavaď je částka menší než 5000 dolaru. Jinak sem posílal opravdu malé množství spíš sem byl zvědav co se stane moc děkuji za osvětlení.