Kde nakoupit bitcoins jako investici

Děkuji za Vaše názory. Kde je aktuálně nejlepší nakoupit btc jako investici? Mt.Gox?

Alternativně, dá se podstoupit verifikace účtu na MtGox (zasílají se e-mailem kopie dokladů prokazující totožnost) a pak lze zasílat SEPA EUR platby, což už umí dost českých bank.

A co bitcoin.de?
5a776dd535eec

Jako investici bych volil takový exchange, který má nejnižší kurz k dolaru - tj. momentálně Bitstamp

poslal jsem si tam na zkousku usd - ovšem místo 15 usd poplatek mi strhli ještě dalších 18.77 - na dotaz mi odpovedeli ze oni ne, to pry zasilajici banka - a vic se se mnou nebavi (coz je porad uspech oproti btc-e - tam cekate den a dojde vam odpověď od automatu, ze pokud jste z us, tak usd zaslat nemůžete - tam bych se bal ze v pripade problemu se niceho nedomůžu)
ovšem moje banka poslala peníze primo na ucet který uvedli a presne určitou castku, poplatky byly uctovane zvlast (5usd). jedine co mne napada, ze jsem to posilal jako BEN, tedy prijimajici banka ve Slovinsku tam ma nastaveny tento poplatek pro platby s dispozici BEN.
Snazim se najit cestu s malo poplatky - kazda smena CZK/EUR apod znamena minimalne 1% ztratu (napr. kvůli spreadu).
Kupr. když na bitstamp poslete EUR, mate to sice levnejsi ale zase vam to smenuji v jejich smenarne za USD.
Tedy pr. mam CZK - smenim na EUR (-1%)
poslu na bitstamp (- poplatky)
bitstamp smeni na usd (-1%)
smenim na btc (-0,5% bitstampu)
celkem 3% pryc a pokud budu prevadet nazpět na CZK stejnou cestou, všechny tyhle poplatky dohromady daji minimalne okolo 6% z toho s cim obchoduji, to se mi zda dost.
Samozrejme v pripade ze cilem je btc drzet az do smrti, pak na to asi clovek pohlizi jinak, ovšem ja tam vidim tech 6% pryc jen na poplatcích (v lepsim pripade)
Pochopitelne není to jedine hledisko, které clovek sleduje, MtGox ma btc drazsi i o 10%, proces trva místo dnu tydny a nez posilat peníze do exoticke smenarny se sidlem v Belize, to uz je muzu rovnou palit v kamnech doma sam.

Davat na (jakoukoliv) platbu BEN je totiz holy nesmysl. Pak se nemuzes divit ze platis 18.77 USD.

diky za radu. Nevyznam se moc v poplatcích bank, mezinarodni bankovni prevod jsem naposled delal před 2 roky. (Tehdy jsem si vybral prave BEN a neplatil ani worla, nebo mozna jedne strane asi 2 eur, ted si nejsem uplne jisty)
zkousim hledat přes google ale na nic jsem zatím neprisel.

pak muzu zkusit SHA nebo OUR (v pripade usd)
ovšem OUR - zaplatim sve bance 600 CZK a Bitstamp mi stejne strhne 15USD (řekl bych)
SHA - zaplatim sve bance 140 CZK a Bitstampu asi take nejakych 6-7 usd(nevim, ale ocekaval bych to) +15 usd poplatek
Zase mi sem muze někdo napsat proc mam banku s tak vysokymi poplatky, ze je to nesmysl. dobrá, předem dekuji za takovou radu, ale jakou banku pouzivate pro Bitstamp vy?

a to jsem momentalne jen ve fazi nakupu BTC - ocekavam, ze v pripade nasledne eventuelni smeny btc na usd bude smena samotna sice jednoducha, ale pak muze nastat docela problém usd dopravit zpet ke mne - pravdepoodbne to bude trvat dlouho a za vysoke poplatky.
Nikdo nemůže vedet co se muze stat se smenarnou a pokud btc nemam u sebe v pc který je odpojeny od internetu, tak btc vlastne vůbec nemam. A s usd je to podobne.
Mit usd ve smenarne typu Btc-e je podle mne stejne, jako koukat na nejake číslo nekde na webu, nevim jak to popsat lepe, myslim tim to, ze ted to číslo vidim ale za vteřinu uz tam nemusi byt ani ta webova stranka.

Když mate CZK, je tedy levnejsi poslat primo CZK (třeba přes ZUNO bank) do Bitstampu (zuno smeni na EUR a Bitstamp smeni na usd)? http://forum.mesec.cz/index.php?topic=3124.0
a z Bitstampu EUR do Zuno?

BEN je zcela bezpecne nejdrazsi dispozice …

kolik stoji zaslani USD do bitstampu, když zvolim SHA?
15 USD pro Bitstamp nebo ještě něco nejakemu vyzirkovi - americke bance, přes kterou platba pravdepodobne pujde místo aby sla rozvnou z CR do Slovinska?
prosim poradte.

SEPA je nejlepsi, protoze si Ceska a Slovinska banka prouctujou poplatky a platis to lokalni bance, ktera ma vetsinou fixni cenu, tzn. kdyz das OUR, jsi v cajku - tam bacha, nektery banky si berou i kolem 500,- za poslani, napriklad Fio si bere jen 50,- takze jeste je treba mrknout na tohle.

Desatek pak platis jeste v podobe kurzove ztraty do USD primo na Bitstampu. Tomu se nevyhnes, SEPA jde posilat jen v EUR.

dekuji moc za rychlou odpověď. Asi vyzkousim SEPA.
Prave jsem pocital ten desatek - mozna to nepocitam uplne spravne, ale vychazi mi to tak nejak priblizne na 1%, kvůli spreadu ve smenarne, v pripade ze vezmu CZK, vymenim na EUR (platim “spread” cca 1%) a pak nasledne smena na USD (další cca 1%).

Mate někdo vyzkouseno, kolik stoji prevod penez (USD nebo EUR) na MtGox (a trva to asi také 3dny jako do BitStampu)?
Nevite, zda poplatek za prichozi platbu je jen 1000 yenu=kolem 10 usd a pak uz nic dalšího?
mam FIO (SHA+BEN 250Kc, OUR je za 0,50 % z objemu převodu, min. 250 Kč / 10,00 €, max. 1250 Kč / 50,00 €, tedy krome Europlatba - standardní platba v EUR přes TARGET2 50 Kč / 2 € / 3 $) a Akcentu (SHA 140 Kc, OUR je za 600Kc)+ nově Zuno a Mbank.
O USD porad uvazuju proto, jelikož mam USD na ucte (krome CZK na CZK uctu), takze zvazuju zda poslat USD, ale platit vyssi poplatek, nebo CZK, které se smeni na EUR a pak zas na USD, ale poplatek bude minimalni.
Minuly tyden mi na české strane rekli, ze když se posilaji USD, tak to jde pokazde nekam do americke banky a ta to pak posle dal, a přitom se snazi “namastit si kapsu”, (strhne poplatek, který nauctuje budto banka v CR nebo ta na druhé strane, tedy Bitstamp ve Slovinsku )

Podle mých výpočtů vycházejí celkové poplatky za převod na Bitstamp 3 - 5 % (3 % je taková meta, nedosažitelný ideál). Nejvíc záleží na tom, z jaké banky to posíláš - např. mBank má teoreticky SEPA platby zdarma, ale příšerný kurz eura. Fio je na tom o něco lépe. I tak ale pokud máš účet v eurech, dost ušetříš.